KOD świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji!

Wydarzenia organizowane przez Komitet Obrony Demokracji w najbliższy weekend w związku rocznicą uchwalenia Konstytucji, ktora przypada 2 kwietnia:


2 kwietnia, sobota

WARSZAWA
12.45-16.00 pikieta „Beata drukuj ten wyrok” pod KPRM Al.Ujazdowskie 1/3

CZĘSTOCHOWA
09:00 – 14:00 „Kwadraty” Al. Wolności 1 manifestacja połączona będzie z akcją zbierania podpisów pod obywatelskim projektem uchwały o Trybunale Konstytucyjnym

KRAKÓW
10.00-18.00 Rynek Główny + Nowa Huta Plac Centralny – KOD Małopolska organizuje akcję informacyjną, połączoną ze zbieraniem podpisów pod inicjatywą ustawodawczą w sprawie Trybunału;

KATOWICE
12.00-15.00 Pl.Chrobrego manifestacja + nasz kabaret „DNA” + zbieranie podpisów pod naszym projektem ustawy o TK;

ZIELONA GÓRA
12.00-14.30 – Pl.Bohaterów marsz, potem piknik ul.Fabryczna 13

POZNAŃ
12.00-14.00 – Półwiejska:Stary Browar, skrzyżowanie z Długą i Ogrodową, koło Starego Marycha – rozdajemy Konstytucję RP; zbieramy podpisy pod projektem ust. o TK;

KIELCE
12.00-13.00 ul.Sienkieiwcza przy pomniku Sienkiewicza – Region Świętokrzyski KOD organizuje akcję uliczną „Czytamy Konstytucję przy Sienkiewiczu”. Uważamy, że w czasach, kiedy władza lekceważy najważniejszy akt prawny Polaków, trzeba przypominać jego zapisy.

OLSZTYN
13.00-15.00 Scena Staromiejska – Manifestacja „Konstytucja siłą demokracji” pod Sceną Staromiejską. W trakcie organizatorzy będą zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

 


3 kwietnia, niedziela

WARSZAWA
10.00-14.00 – KODerzy biegną w półmaratonie warszawskim, a ci co nie mogą, KIBICUJĄ biegnącym. Trasa biegu wiedzie ze Śródmieścia przez Stare Miasto, most Gdański, Pragę Północ, most Świętokrzyski, Solec, Łazienki… Meta znajdować się będzie na pl. Trzech Krzyży a ostatnia prosta przebiega przy naszej tablicy i namiotach ustawionych pod KPRM.

GDAŃSK Oliwa
12.00-15.00 – piąty spacer z KOD
To już piąty nasz wspólny spacer – tym razem spacerujemy po Starej Oliwie. Mam nadzieję, że Park Oliwski przywita nas pierwszą wiosenną zielenią. Radzę Państwu przybyć trochę wcześniej i w gronie rodzinnym lub ze znajomymi pochodzić po parku, zwiedzić Palmiarnię.
Naszym cicerone będzie znawca Starej Oliwy, autor cyklu artykułów o tej dzielnicy, gdański radny i szef oliwskiego koła PO – Wojtek Stybor. Wstępny plan spaceru przedstawia sie nastepująco :

  • Plac Inwalidów,
  • Park Oliwski,
  • Pałac Opatów,
  • Archikatedra,
  • Doma Zarazy,
  • Pachołek,
  • ul. Kościerska,
  • Kuźnia Wodna,
  • Plac Inwalidów.

Tradycyjnie będą zbierane podpisy pod naszym projektem ustawy o TK oraz będą z nami kwestorzy którzy tym razem będą zbierać fundusze na potrzeby KOD.

WROCŁAW
12.00-15.00 Pl.Solny – marsz KOD w obronie Trybunału Konstytucyjnego
W marszu udział weźmie, także ZARZĄD KOD oraz przedstawiciele MŁODEGO KOD z całej Polski.


 

Aktualne informacje o wydarzeniach organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji zawsze można znaleźć w naszym kalendarzu.

 

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "KOD świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji!"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jacek
Jacek
2 lat 11 miesięcy temu

Musimy zintensyfikować akcje żeby powstrzymać małego brata. Może wznowić w dużym nakładzie Orwella. Trzeba znależć sposób na tego specjalistę od nocnych gier w trzy karty!

Piotr
Piotr
2 lat 11 miesięcy temu

Pojawił się pomysł IPN, żeby usunąć wszystkie radzieckie pomniki. Dużo lepszym i tańszym pomysłem byłoby umieszczenie w pobliżu każdego pomnika dużej i widocznej tablicy informacyjnej IPN w kilku językach przedstawiającej nasz punkt widzenia na historię. Wartość edukacyjna takiego kompromisowego rozwiązania byłaby oczywista a Rosji trudno byłoby się sprzeciwić umieszczaniu takiej informacji.

Wojciech
Wojciech
2 lat 11 miesięcy temu

dziś wysłałem zawiadomienie do prokuratury

Brawo Kukiz 15
Brawo Kukiz 15
2 lat 11 miesięcy temu

Wow brawo Ty. Widzę że boli cie utrata władzy przez peo :) I dobrze niech obecna władza weźmie się za nich bo czas najwyższy. „komuna padła lecz układy wciąż te same ,jesteś jełopa jeśli nie wiesz co jest grane”

Ada
Ada
2 lat 11 miesięcy temu

A co to ma wspólnego z PO? Łamanie konstytucji, to łamanie prawa i kpina z obywateli niezależnie od tego na kogo głosowali. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to z łaski swojej nie ubieraj tego w słowa. Ośmieszasz się.

wpDiscuz