Marsz „My, Naród” – zaczynamy jutro o 13:00

To już jutro, 27 lutego o godzinie 13:00 ruszy marsz „My, Naród”. Przejdziemy aleją Zieleniecką, mostem Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską i Królewską na plac Piłsudskiego. Zapraszamy wszystkich!

W marszu razem z nami wezmą udział:

 

Trasa marszu My, Naród 27.02.2016

&nbps;

Dodaj komentarz

40 komentarzy do "Marsz „My, Naród” – zaczynamy jutro o 13:00"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jan
Jan
3 lat 5 miesięcy temu
My, zwolennicy demokracji, nie wdający się w spory polityczne, jesteśmy dalecy od obrażania kogokolwiek, szanujemy poglądy i ambicje innych Polaków. Są jednak pewne granice. Nie zgadzamy się z tym, nie akceptujemy tego, by Prezydent RP łamał prawo ( ułaskawienie Kamińskiego, dobijanie TK, otwarcie drogi do propagandy z czasów PRL poprzez usankcjonowanie TVPiS, wyrażenie zgody na nieskrępowaną inwigilację, poparcie rozbicia służby cywilnej, itd. ), by rząd prowadził gospodarkę polską do całkowitej ruiny, by szaleńcy, którzy dorwali się do władzy próbowali zanegować ostatnie 25 lat nieprzerwanego rozwoju Polski, by ten mały człowiek, działający z ukrycia, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności, posługujący się otaczającymi… Czytaj więcej »
Grażyna
Grażyna
3 lat 5 miesięcy temu

Popieram i będę

Elżbieta
Elżbieta
3 lat 5 miesięcy temu

Również popieram przedmówców całym sercem.Napiszcie kiedy marsz w Gdańsku i Niech żyje Pan Prezydent Lech Wałęsa!!!

zbig
zbig
3 lat 5 miesięcy temu

„Polska murem za Wałęsą ” w Gdańsku 28.02.2016 o 14 na Placu Solidarności

alicja
alicja
3 lat 5 miesięcy temu

w niedziele o 14 pod pomnikiem stoczniowcow-gdanszczanka

SYLWESTER
SYLWESTER
3 lat 5 miesięcy temu

Na pewno BĘDE .!!!!!!!

Maciek
Maciek
3 lat 5 miesięcy temu
Janie, popieram Cię. Tak wściekły, jak jestem teraz, byłem ostatnio 10 lat temu, kiedy PiS dorwał się do władzy po raz pierwszy. Miałem tylko nadzieję, że ostatni. Hydra niestety podniosła łeb. PO i PSL popadły w samozadowolenie. To, że Polska kwitnie, zawdzięczamy wielu ludziom. Wszędzie to widać. Bojąc się autoreklamy, zaniedbano fatalnie o propagandę, w której akurat PiS doszedł do mistrzostwa. Tyle zrobiono, DLACZEGO NIKT O TYM NIE MÓWI??????? Tylu z nas dało się omamić ochłapem w postaci 500+, obietnicami bez pokrycia. Wielu z nas wstydzi się, że dało się oszukać. Kaczyński przecież nigdy niczego nie zbudował, czego się tknął,… Czytaj więcej »
Marek z Berlina
Marek z Berlina
3 lat 5 miesięcy temu

Popieram Janku Twoje bardzo mądre, prawdziwe i jakże wymowne slowa.
Szkoda, że mieszkam tak daleko od Was i nie mogę wziąść udziału w Waszym jutrzejszym marszu. Będę myślami z Wami. Pozdrawiam

Jerzy
Jerzy
3 lat 5 miesięcy temu

I to właśnie powinniśmy mieć jutro wypisane na wszystkim co będziemy nieść oraz na twarzach! ZAPROTESTUJMY!

Piotr Mietelski
Piotr Mietelski
3 lat 5 miesięcy temu
Z jednej strony piszesz w liczbie mnogiej (dlaczego?): „jesteśmy dalecy od obrażania kogokolwiek, szanujemy poglądy i ambicje (ambicje?) innych Polaków” a dalej piszesz: „…NIe zgadzamy się…by szaleńcy, którzy dorwali się do władzy próbowali zanegować ostatnie 25 lat…” No naprawdę brak mowy nienawiści i szanowanie innych poglądów, to typowe dla Ciebie?. A po co pisać, że zwolennicy rządu to miernoty intelektualne i moralne? Przecież to niegrzeczne i bardzo generalizujące, myślę, że bardzo krzywdzące. Dalej piszesz, że to wszystko co napisałeś wcześniej to są Twoje argument. No stary, zdecyduj się czy jesteś tam sam, czy z sąsiadem. Jakie argumenty? Nie będę pisał… Czytaj więcej »
Mirek
Mirek
3 lat 5 miesięcy temu

Skąd rusza? Rozumiem, że z okolic ronda Waszyngtona, ale dokładnie?

Ela
Ela
3 lat 5 miesięcy temu

Błonia Stadionu Narodowego .. tam się zbieramy.

JamCiTo
JamCiTo
3 lat 5 miesięcy temu

Czy w innych miastach jutro też odbędą się marsze „My, Naród”, czy tylko w Warszawie? Chodzę na KODy w Lublinie ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy jutro coś będzie.

ANDREW
ANDREW
3 lat 5 miesięcy temu

Niestety Lubelacy jadą do Warszawy , jest autokar informacje na FB Kod Lubelskie

JamCiTo
JamCiTo
3 lat 5 miesięcy temu

Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że tym razem nie będzie demonstracji w innych miastach niż Wawa, nie każdy może wybrać się do stolicy, ale mam nadzieję, że będzie bardzo dużo ludzi. Oby.

Michał
Michał
3 lat 5 miesięcy temu
Stoję z boku do tej pory ale zbliża się czas przebudzenia. Mój dziadek w pocie czoła własnymi pazurami zbudował swoje gospodarstwo rolne, przekazał je mojemu tacie, teraz rodzice starają się je sprzedać by zapewnić sobie godne życie na starość. I nagle będą mieli zakaz, a przynajmniej ograniczenie. Powiem krótko: WARA OD NASZEJ WŁASNOŚCI, SPRZEDAMY KOMU CHCEMY, KIEDY CHCEMY I ZA ILE CHCEMY. TO NASZE I TYLKO WYŁACZNIE NASZE PRAWO. Jak chcą pierwokup to za taką cenę jak uzyskam na rynku. a nie za „sprawiedliwą” wyznaczoną przez jakiegoś misia za biurkiem. Dziadek walczył z próbami wywłaszczenia, jego siostra przegrała, była w… Czytaj więcej »
Maciek
Maciek
3 lat 5 miesięcy temu

To przykre, że wam również chcą narzucić swoje komunistyczne zasady. Miejmy nadzieję, że jednak poradzimy sobie z tym wszystkim i wrócimy na drogę budowy normalnego kraju.

krzysztof
krzysztof
3 lat 5 miesięcy temu

Temat rolników obchodzi nas, jak tematy wszystkich nas, bo prawo przestaje obecnie istnieć, nie chodzi o jakieś dotacje- bo te rolnikom się należą. Rujnowane są podstawy państwa prawa!

Ewa
Ewa
3 lat 5 miesięcy temu

A może zacznijmy zbierać podpisy o referendum w sprawie nowych wyborów do sejmu i na prezydenta,bo za chwilę może być za póżno .przecież Polska za ich rządów popada w ruinę jestem bardzo zaniepokojona obecną sytuacją

Paweł Nyczaj
Paweł Nyczaj
3 lat 5 miesięcy temu

Ja tez idę z wami wraz z KODerami i KODerkami ze świętokrzyskiego.

Maciek
Maciek
3 lat 5 miesięcy temu
Nagromadziło się bardzo wiele powodów uczestniczenia w marszu. Pewnie możemy potraktować go jako gorzkie podsumowanie 100 dni hańby. Hańby, która ciągnie się od czasów, kiedy to Jarosław K wymyślił sobie wroga narodu polskiego i zgrabnie ubrał go w szatki komunisty, zdrajcy, niepolaka, zamachowca, spiskowca Robiąc użytek z błędów Lecha Wałęsy postawił go na pozycji zdrajcy nr 1, depcząc jego i Polskę. Wychował sobie niemałą grupę wyznawców, także w młodym pokoleniu, którą świetnie zarządza, niczym jej ekscelencja z Sex Misji. To czego jesteśmy świadkami to także zaścianek ideowo-obyczajowy. Władza chce wskazywać drogę postępowania w naszych sprawach najbardziej intymnych, prywatnych. Chce aby… Czytaj więcej »
Stanisława
Stanisława
3 lat 5 miesięcy temu

Jadę i będę i jestem tak podekscytowana, ze znajdę się wśród WAS Kochani zaKODowani! Poznałam już wielu z Was i widzę, że towarzystwo cudne mądrych i NORMALNYCH LUDZI. To mnie najbardziej przekonuje i mobilizuje, jak też daje nadzieję!.A mój entuzjazm i znaczek KODu, który z dumą noszę w moim pisowskim środowisku zaczyna działać. Wielu dotąd obojętnych, reaguje i z zadowoleniem przyjmuje, że jutro będę w W-wie. Coraz więcej ludzi się budzi. To dodaje wiary i chęci do przeciwstawiania się obłudzie, kłamstwom i skandalom, którymi (bez względu na tv) karmią nas codziennie. Bądźmy razem!!!

Maciek
Maciek
3 lat 5 miesięcy temu

Tak Stanisławo. I choć wszyscy inni, to jednak jakieś lustrzane odbicia da się wyczuć wspólnie.

Krzysiek
Krzysiek
3 lat 5 miesięcy temu

Komitet Obrony Demokracji w jakim kraju? Nie rozumie?
Tu jest demokracja. Wrocilem do Polski po 25 latach. Chyba niektorzy dzialacze zapomnieli co bylo za komuny. Wstyd Panie Wojec jesli Pan porownuje komune do Pisu.
Bylem z Panem na akcji obrony strazakow w 1980. Chyba Pan wszystko zapomnial.
Przykre.

Krzysiek (byly dzialacz Solidarnosci TEWa)

Maciek
Maciek
3 lat 5 miesięcy temu

Ale kto nie rozumie ? Trzeba troszkę wnikliwiej się przyjrzeć jak się wróciło. To prawda. Jeszcze nie jest jak za komuny, ale coraz bliżej. Proponuje TVP good info.

Teo
Teo
3 lat 5 miesięcy temu
Czuję się bardziej upokorzona niż za komuny. Przeżyłam ciężko stan wojenny, ale mogłam się tego wtedy spodziewać. Cieszyła się wejściem do UE, do NATO. Niszczą wszystko z czego czułam się dumna, Teraz paranoik, żądny zemsty za to że wysłał brata do Smoleńska i tam zginął, zagłusza swoje wyrzuty sumienia kosztem Polski. Nie pojadę na marsz, bo mieszkam daleko, jestem niemłoda i nie mam samochodu.Ile mogłam i co mogłam robiłam dla odzyskania wolności w latach swoje młodości i chociaż mam małą emeryturę, cieszyłam się z tej atmosfery wolności a i z ciepłej wody w kranie. Sercem będę z Wami. Życzę Wam… Czytaj więcej »
darek
darek
3 lat 5 miesięcy temu

Jak sie wraca z Bialorusi to wyglada jakby tu byla demokracja.

Jarek
Jarek
3 lat 5 miesięcy temu

Krzysiu, wracaj do kraju w którym spędziłeś 25 lat.
Jak nie rozumiesz, to Ci wyjaśnię:
Papiery esbeka najpierw do TVP, a potem do oskarżanego, który jest za granicą.
TO JEST DEMOKRACJA STALINOWSKA, nieprawda Krzysiu.
A w grudniu 1970, to zapewne wyjechałeś do z Warszawy do Gdańska, na pomoc walczącym robotnikom. A w stanie wojennym to strajkowałeś w tej TEWie?
Wstyd, że i takich działaczy mieliśmy w Solidarności.
Jarek „Bolek”
Jestem „Bolkiem”, a Ty Lolkiem, który w komunie siedział, zapewne, w domu z nocnikiem na głowie, a jak wtedy nie byłeś nawet plemnikiem, to zamilcz.

Irena
Irena
3 lat 5 miesięcy temu

Ja mam już sporo lat i mieszkam daleko od Warszawy, ale jadę. Muszę opłacić ten wyjazd i poświęcić wolny dzień, ale jadę. Wielu moich znajomych mówi: podziwiam. Za co? To przecież nasz obowiązek!! Trzeba protestować przeciw zakłamaniu i zawłaszczaniu naszej demokracji, naszej historii, naszych osiągnięć z ostatnich 25 lat. Ludzie są tacy wygodni! Niby są przeciw pisowskim zmianom, ale pojechać i zademonstrować im się nie chce. Gdybyście Wy wszyscy wygodniccy ruszyli jutro do Warszawy – stolica by nas nie pomieściła! Może jednak zmienicie zdanie i przyjedziecie?

Maciek
Maciek
3 lat 5 miesięcy temu

Też tak myślę. Pogadać sobie to każdy potrafi. Ale jak szanowne 4 litery trzeba ruszyć to siły brakuje. Ludzie potracili instynkt samozachowawczy. Mam wrażenie, że mają zbyt małe móżdżki żeby to pojąć. Jak się im tłumaczy to robią głupie miny kretyna. Bezwolna masa.

Marek
Marek
3 lat 5 miesięcy temu

Gdy w 1968 brałem udział w studenckich protestach przeciwko łamaniu praw człowieka i braku wolności wiedziałem, że wybrałem dobra drogę. Teraz wiem, ze muszę wrócić i protestować aby obecna władza nie zmarnowała tego co wywalczyliśmy z Solidarnością, ta prawdziwą Solidarnością.

Joanna Millick
Joanna Millick
3 lat 5 miesięcy temu

Cześć. Mieszkam w Seattle i chce wziąć udział w pikiecie w obronie Lecha Wałęsy. Gdzie moge uzyskać informacje o godzinie i miejscu zbiórki? Pozdrawiam!

Rafał
Rafał
3 lat 5 miesięcy temu

We wtorek było spotkanie KOD Seattle, wiem od przyjaciela. A jutro w Gas Works Park 10:45am PST. Pozdrawiam z Warszawy!

Maciek
Maciek
3 lat 5 miesięcy temu

Czytałem te wszystkie wpisy i naprawdę, Kochani, serce rośnie! Nareszcie będę mógł odetchnąć – choć na parę godzin – Polską wolną, demokratyczną, radosną i NORMALNĄ. Nie wiem, czy wszyscy zauważyli, że będzie z nami premier naszych marzeń i ideałów. Czy pamiętacie serial Agnieszki Holland „Ekipa” i postać Konstantego Turskiego grana przez Marcina Perchucia? Mam ten serial w domu na płytach DVD i od czasu do czasu go sobie przypominam. Marcin Perchuć będzie jutro z nami. Może przy okazji pochrząkamy i pokwiczymy na złość nienawistnikom? Buźka i do zobaczenia!!!!!

Daria
Daria
3 lat 5 miesięcy temu

Bylismy.jestesmy i bedziemy z Panem Prezydentem Walesa

Bartek
Bartek
3 lat 5 miesięcy temu
Dzień Dobry, Jak wszyscy pamiętamy, PiS wygrał wybory na fali obietnic prospołecznych zmian (i wcale nie chodziło o żadne żałosne 500+). Jedną z kluczowych obietnic, która to właśnie „znęciła” wielu i przesądziła o takim, a nie innym wyniku, była obietnica całkowitego odrzucenia TTiP, czego inne ugrupowania (oprócz RAZEM) w ogóle nie deklarowały. Temat w ogóle nie istniał w kampanii („Zlew” coś bredził o intensywnych negocjacjach warunków jego ratyfikacji ale to zwykły bełkot, który znaczył tyle, że by podpisali). Ta obietnica już nie jest aktualna od jakiegoś miesiąca. Rząd (PiS) zmienił zdanie w tej kwestii o 360 stopni, pod wpływem wizyty… Czytaj więcej »
Maciek
Maciek
3 lat 5 miesięcy temu

A czy mógłbym prosić o wyszczególnienie tych zagrożeń ? Proszę tylko o przytoczenie tekstów oryginalnych i odniesienie się do nich. Jeśli sprawa jest poważna to KOD z pewnością się nią zajmie.

Bartek
Bartek
3 lat 5 miesięcy temu

Hm… szczerze mówiąc jak na sprawę, która od przeszło dwóch lat budzi ostre kontrowersje w Europie, USA i reszcie „atlantyckiego świata”, pytanie dość zaskakujące.
Ale ok. Poniżej wklejam odnośniki do opracowań, które umożliwią Państwu szybkie i w miarę kompleksowe zorientowanie się w sytuacji.
Zacznijmy od podstaw:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Transatlantic_Trade_and_Investment_Partnership

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/892544,co-to-jest-ttip-10-rzeczy-ktorych-nie-wiecie-o-umowie-ue-usa.html

http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-ttip-czyli-korporacje-kontra-obywatele,nId,2153872

http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,103586.html?tag=ttip+zagro%BFenia

http://www.bankier.pl/wiadomosc/TTIP-szansa-czy-zagrozenie-dla-Polski-7254265.html

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ttip-obecnie-niesie-wiecej-zagrozen-niz-szans-dla-polski,535490.html

http://www.instytutobywatelski.pl/23045/komentarze/co-sie-nie-podoba-w-ttip

http://uwagattip.pl/

http://ttipniedziekuje.pl/

https://stop-ttip.org/?noredirect=en_GB

http://www.euractiv.com/section/trade-society/linksdossier/ttip-for-dummies/

Jeśli to okaże się nie wystarczające proszę po prostu wpisać w przeglądarce „TTiP” lub „ISDS” lub jedno i drugie.
Materiałów jest od groma w formie opracowań, komiksów, filmów etc.

Pozdrawiam

Maciek
Maciek
3 lat 5 miesięcy temu

Dziękuje za odpowiedź. Przyznam, że specjalnie nie zagłębiałem się w ten temat. Faktycznie sprawa budzi kontrowersje i obawy Zastanawiające jest to, że na ten temat niewiele się mówi w mediach. Sprawa warta zastanowienia i dziękuję, że zwróciłeś moją uwagę na to.

Jedrzej
Jedrzej
3 lat 5 miesięcy temu

Jestem w WAMI,Kaczynski nie stworzy nowego Boga jakim by chcial zostac.

wpDiscuz