Marsz „My, Naród!”

27 lutego 2016 r. o godz.13.00 spotykamy się na Błoniach Stadionu Narodowego a następnie ruszymy aleją Zieleniecką, mostem Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską, Królewską do placu Piłsudskiego.

Trasa marszu My, Naród 27.02.2016

KOD to tysiące ludzi w całej Polsce i na świecie. Pokażmy, ile nas, KODerek i KODerów, jest naprawdę!

Niech wszyscy zobaczą, że KOD „się nie kończy”, że to nie tylko „garstka”, jak o nas piszą nam nieprzychylni. Spotkajmy się wszyscy w jednym miejscu i pokażmy, jaką jesteśmy siłą.

Będziemy zbierać podpisy pod naszym, KOD-owskim, projektem ustawy o Trybunale. Musimy zebrać minimum sto tysięcy podpisów. Pokażmy, że tyle zbierzemy w jeden dzień, chociaż na zbieranie podpisów mamy trzy miesiące.

Zbierzmy tyle, ile się da! Jak najwięcej!!!

Pokażmy, że damy radę – My, Naród!

Marsz "My, Naród"

 

Dodaj komentarz

105 komentarzy do "Marsz „My, Naród!”"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Adam
Adam
3 lat 3 miesięcy temu

Na pewno będę , czy jak dobrze słyszałem że toędzie marsz z spod stadionu , przez most aż na polac Zwycięstwa ???

Jan
Jan
3 lat 3 miesięcy temu

Jan z Warszawy – oczywiście, że będę – pokażmy naszą siłę ! Nie pozwólmy, by szaleńcy zrujnowali nam Polskę !

Jan
Jan
3 lat 3 miesięcy temu

Nie opuściłem żadnego marszu KOD, więc i teraz będę. Uważam to za mój obywatelski obowiązek. Pamiętajmy,że musimy bronić demokracji. Politycy nas nie wyręczą.

Wacek
Wacek
3 lat 3 miesięcy temu

„Nie dacie rady” jak mówił Petru, chociaż na pewnio nie myślał o was. Polacy w ogromnej większości popierają rząd który naprawdę dba o interesy Polski. Jedyna wasza nadzieja to w zewnętrznej interwencji, której bardzo by pragnął np. wasz niemiecki przyjaciel Martin Schulz. I nie podszywajcie się pod KOR, bo właśnie ostatnich 2-ch KOR-owców jest w obecnym rządzie: założyciel Antoni Macierewicz i Piotr Naimski. I jeżeli będzie trzeba, powstanie nowy KOR: Komitet Obrony Rządu.

Agata
Agata
3 lat 3 miesięcy temu

Wacek, Polacy to my, zrozum! Stad hasło :)

Piszesz, ze rzad naprawde dba o interesy Polski , to Twoje „naprawde” definiuje opinia kolezanki z TP: „Problem w tym, ze zarówno PiS, jak i Kosciół, a także niektórzy internauci opacznie pojmują interes państwowy. Na ogół identyfikują go z własnym interesem, skąd tylko krok do konstatacji, ze państwo to ja.”

Obudz sie czlowieku!

PS. A Petru myslal o Was :) I ja tez tak mysle :)

Krzysztof Łoziński
Krzysztof Łoziński
3 lat 3 miesięcy temu

Panie Wacek, picie blekotu ma smutne skutki. A co do faktów, to z żyjących członków i współpracowników KOR u was jest dwóch, a z KOD jest większość. Mniej blekotu, więcej mysleć.

Wacek
Wacek
3 lat 3 miesięcy temu
Spośród pierwszych 14-u członków-założycieli KOR, żyjących jest jeszcze dwóch: właśnie Antoni Macierewicz i Piotr Naimski. I to oni wspólnie z Jarosławem Kaczyńskim pozostali po jasnej stronie mocy a wy przeszliście na jej ciemną stronę. Nie tak jak Pan sugeruje w artykule „Wiesław Binienda bredzi za zamówienie polityczne”, że to oni przeszli na ciemną stronę mocy. Właśnie przeczytałem ten artykuł i w mojej opinii jest to bełkot, nie blekot. O wszystko o co Pan oskarża Jarosława Kaczyńskiego w tym artykule, tzn. że próbuje on doprowadzić do puczu poprzez rozruchy, dokładnie teraz jest dokonywane przez was. Macie nadzieję na spowodowanie niepokojów społecznych,… Czytaj więcej »
Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu
Akurat to czy teraz jest u władzy ktoś z KOR-u czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia. Jak widać taka legitymacja nie chroni od pokus i demoralizacji i już wyjaśniam dlaczego. Jarosław Kaczyński od lat wykazuje demagogię i manipulowanie ludźmi np. zdrada o świcie- domniemanie zamachu, bezkarne opluwanie innych, spiskowanie przeciwko jakiemuś wyimaginowanemu układowi, którego sam Kaczyński nie potrafi zdefiniować i przedstawić uzasadnionych zarzutów- tworzenie mitu na potrzeby manipulacji. Ciągłe odnoszenie się bez minimum szacunku do mniejszych grup społecznych, innej orientacji seksualnej, stygmatyzacja ludzi o innych poglądach, IN Vitro, Związki partnerskie itd. To tylko część tego co wyrabiają wraz z Jarosławem… Czytaj więcej »
Jowita
Jowita
3 lat 2 miesięcy temu

Nic dodać, nic ująć. Wszystko co najważniejsze zostało powiedziane (napisane). Lepiej nie można było tego w tak krótkiej formie ująć, podsumować i wyciągnąć wnioski, z którymi absolutnie się zgadzam.

Michał
Michał
3 lat 3 miesięcy temu

Wacek, wyliczając żyjących członków KOR zapomniałeś choćby o Mirku Chojeckim! Pomyśl zanim coś napiszesz…

Marek
Marek
3 lat 3 miesięcy temu

i Janku Lityńskim

Marco
Marco
3 lat 3 miesięcy temu

Wacku, jak policzyles te większość Polaków. Czy 18%spleczenstwa polskiego (wyniki wyborów) to dla Ciebie wiekszosc, wspaniały propagandzisto?! Nie żyj zludzenisami byłego KOR u. Ci panowie dzisiaj są bardziej komunistyczni niż władza z która walczyli. (Pewnie tego nie wiesz, bo jesteś za młody!). Poczytaj, pomysł, a potem isz rozumie.

Berni
Berni
3 lat 3 miesięcy temu

Jeśli nawet Wacek myślał o poparciu całego narodu, nie tylko tej części, która wzięła udział w wyborach, to i tak grupie popierającej PiS daleko do większości.

Wacek
Wacek
3 lat 3 miesięcy temu

Już raz tu gdzieś wyjaśniłem że rząd popiera 68% Polaków (18% głosujących + 50% niegłosujących). Ci co nie głosują zgadzają się z wyborem większości głosujących czyli popierają ich wybór. Stąd te 68%.

Krzysztof Łoziński
Krzysztof Łoziński
3 lat 3 miesięcy temu

To dopisz jeszcze mieszkańców Australii. Też nie głosowali. Wyjdzie ci kilkaset procent. A na poważnie: według ostatniego badania KOD popiera 46 % a rząd 42 %. Ta twoja większość jest w rzeczywistości mniejszością.

Wacek
Wacek
3 lat 3 miesięcy temu

Niedługo przed wyborami prezydenckimi Komorowski miał wg ostatnich badań 73% a jednak wygrał Duda w I-ej i w II-ej turze. Tak że tyle warte są te sondażowe badania. Przypomnę jeszcze wypowiedź klasyka („niekwestionowany” autorytet moralny) Adama Michnika na temat pewności drugiej kadencji Komorowskiego. Komorowski aby nie zostać wybranym na II-ą kadencję to musiałby on po pijanemu przejechać na pasach dla pieszych zakonnicę w ciąży.

Jowita
Jowita
3 lat 2 miesięcy temu

..a jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że podobno 800 wynajętych „heiterów” wzięło się do roboty (1,50 zł cena 1 komentarza), to wszystko teraz jest jasne, jak również fakt, jak społeczeństwo jest niezadowolone z tych…, których wybrało. Przy następnych wyborach było ich ok. 2.000…

Rafal
Rafal
3 lat 2 miesięcy temu

Badanie robione na spotkaniu zwolennikow KOD?

Jan
Jan
3 lat 2 miesięcy temu

Wyobraź sobie, że nie. Badanie robione przez rządowy CBOS.

Andrzej
Andrzej
3 lat 3 miesięcy temu

szanowny panie – ja nie glosowalem jednak zapewniam pana – nigdy w zyciu nie zaglosowalbym na pis. a juz przypisywanie mi popierania tych rzadow bezprawia to gruuuuba przesada.

Wacek
Wacek
3 lat 3 miesięcy temu

Wyjątki tylko potwierdzają regułę;)

Andrzej
Andrzej
3 lat 3 miesięcy temu

wyjatkami w tym przypadku sa ci, ktorzy nie glosujac popierali pis i bezprawie.

Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu

Chłopie to co piszesz jest bez sensu i przeczy logicznemu myśleniu. Jakie wyjątki potwierdzają regułę? To, że Andrzej przedstawił jak to wygląda w jego przypadku i pewnie wielu innych, nie potwierdza żadnej reguły twojej tezy. Wręcz przeciwnie. Ręce opadają. Popisz sobie gdzieś na Gazecie Polskiej czy innej tubie prezesa. Tam masz swój poziom intelektu. A jak piszesz tutaj to 100 razy pomyśl.

Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu
Wacku.Skad wniosek, ze 50% nieglosujacych zagłosowało by na PiS.Powtorka z rachunku prawdopodobienstwa i socjologii, nie ten poziom wiedzy.Elektorat PiS to grupa mocno zmotywowana żeby nie powiedziec zindoktrynizowana.Szanse na wysoki procent wśród nieglosujacych to mzonki.Po tej stronie poparcie ma demokracja.Dzisiejszy KOD to w duzej mierze ludzie nieglosujacy,umiarkowani, ale zbuntowani przeciwko barbazynstwu PiS.Teraz z pewnoscia zaglosuja.CEBOS.Ostatnie wyniki sondażu. Zerknij.Nie manipuluj, choć dobrego nauczyciela masz.Teza, że nieglosujacy popierają większość to obraz twych marzeń a nie logiki i elementarnej wiedzy.Nieglosujacy mają jedynie wplyw taki, że godza się na wybieranie za nich, bez wskazania konkretnej partii, przez co wygrało PiS.Dzieki zaniechaniu dużej części Polakow. Ordynacja… Czytaj więcej »
Tadeusz
Tadeusz
3 lat 3 miesięcy temu

Masz rację – należałoby liczyć tak: skoro elektorat pisu był maksymalnie zmobilizowany do granic możliwości,czyli poszli wszyscy do wyborów, to oznacza, że z tych 50% wyborców niegłosujących nikt, ale to dokładnie nikt nie zagłosowałby na pis.

Andrzej W
Andrzej W
3 lat 2 miesięcy temu

Twierdzenie, że nie głosujący godzą się na wynik przegłosowany przez większość jest prawdziwe. W efekcie przekłada się to na stwierdzenie, że legitymizują wybór „większości” (biorącej udział) i nie musi tu być związku z ich preferencjami wyborczymi.

Piotr
Piotr
3 lat 2 miesięcy temu

Nawet zakładając, zgodnie z Twoją tezą, że 50% niegłosujących popiera PiS (co jest dosyć odważnym przypuszczeniem), poparcie PiS wynosłoby 43%, czyli 18% Polaków głosujących na PiS plus polowa tych, kto nie poszedł na wybory (50%/2=25%). Przecież PiS nawet wśród aktywnych Polaków (którzy poszli na wybory) dostał mniej niż połowę głosów (40% głosowało na PiS i o połowę więcej – 60% – na inne partie), to jakim cudem poparcie w całym społeczeństwie może być ponad 50%?

Piotr
Piotr
3 lat 2 miesięcy temu

Przepraszam, nie doczytałem, ale to tylko gorzej dla Ciebie. Większość głosujących (60%) głosowała na inne partie, niż PiS, więc co, poparcie PiS wyniosło tylko 18%? 😉

Adam
Adam
3 lat 3 miesięcy temu

Możesz w domku posiedzieć i spoglądać na telewizję TVP PiS , wiem że po jakimś czasie twe zdanie będzie inne od obecnego a w tędy zapraszamy

Mirosław
Mirosław
3 lat 3 miesięcy temu

Wacuś, bzdury piszesz – ta ogromna większość o której mówisz to coś pomiędzy 20 a 30 %.

Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu

Tak może pisać tylko szaleniec , kompletnie zdezorientowany w świecie, w którym żyje. Bez umiejętności oceny co dobre, a co złe. Tak, niemiecki przyjaciel, który z niedowierzaniem i bezradnością przygląda się niszczeniu Polski przez szaleńców owładniętych rządzą zemsty i wizji totalnej Kaczyńskiego. Jeszcze tak niedawno trudno było nam sobie wyobrazić, że takie czasy nastaną. A tu proszę.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat 3 miesięcy temu

Mówienie o ogromnej większości, gdy w grę wchodzi zdecydowana mniejszość społeczeństwa – raptem jakieś 18% jest ogromnym nadużyciem i wyrazem buty i arogancji. „Ogromna większość” się z Wami nie zgadza!!!!!

kpt. Arianator
kpt. Arianator
3 lat 3 miesięcy temu

Rząd broni Polskich interesów!? Dawno się tak nie uśmiałem … Jeśli już jakiś innych niż swoje własne, to rosyjskich. Gościom z Kremla bardzo zależy na fermencie w szeregach UE, co obecny polski rząd uskutecznia. To co wyczynia PiS jest bardzo Putinowi na rękę. A Pan skąd nadaje, Panie Wacławie? Może z Moskwy?

andrzej
andrzej
3 lat 3 miesięcy temu

Panie Wacek, policz PAN dokładnie i nie będzie już Pan taki pewny siebie 😇

Jacek
Jacek
3 lat 2 miesięcy temu

Panie Wacek . Piszesz o większości popierającej PiS . Wiesz już była taka historia. Byli bolszewicy i mienszewicy . Ci co nazwali się bolszewikami w rzeczywistości stanowili mniejszość tak jak Twój PiS. A tak wracając do TW. to wiem coś na temat TW „Kaczor” który jako wielki działacz Solidarności jako jeden z nielicznych nie został internowany. No ale on lojalkę podpisywał za wschodnią granicą i dziś spłaca swoje zobowiązania.

Ada
Ada
3 lat 2 miesięcy temu

O co Ci właściwie chodzi człowieku?
Wasz, nasz. Typowy dla PiSu tok rozumowania.
Wylewasz z siebie bezsensowny i niczym nie poparty bełkot.
I co z tego,że Macierewicz i Naimski byli w KOR? Nie oni jedni. BYŁO MINĘŁO. Teraz jest teraz.
Myślisz,że kogoś z KODu tym zniechęcisz, albo zastraszysz? „Komitet” obrony rządu już jest – zwozi ich Jarosław Kaczyński na miesięcznice.
Nowy nie powstanie, bo nie ma już dość ludzi w tym kraju.

Leokadia
Leokadia
3 lat 2 miesięcy temu

Zobaczymy jak zareaguje Komitet Obrony Rządy, jak zabraknie kasy 500 zł. na dzieci?. Właśnie górnicy zastanawiają czy się przyłączyć do KORządu .

mtf piaseczno
mtf piaseczno
3 lat 3 miesięcy temu

oczywiscie bedziemy cala rodzina

Małgosia
Małgosia
3 lat 3 miesięcy temu

Oczywiście, jak zawsze stawimy się całą „paczką” – pozdrawiam i do zobaczenia :)

Paweł
Paweł
3 lat 3 miesięcy temu

Ja będę (Ożarów Mazowiecki)

Rafał
Rafał
3 lat 3 miesięcy temu

Korekta obywatelska: tysięce

Anna
Anna
3 lat 3 miesięcy temu

Niedobry pomysł z punktem startu tak odległym. Odcina on wszystkich nieco mniej sprawnych fizycznie. Dotychczas uczestniczyłam we wszystkich spotkaniach, ale tym razem sam pomysł wyprawy na stadion budzi lęk. Chodzę o kulach, ale wszystkie dotychczasowe punkty startu były w zasięgu moich możliwości. Na razie myślę, jak pogodzić potrzebę uczestnictwa z ograniczona sprawnością…

Janka
Janka
3 lat 3 miesięcy temu

Pani Anno a może udałoby się Pani zorganizować wózek inwalidzki, ja podejmuje się go prowadzić, bo oczywiście będę, jak zawsze, proszę o jakieś namiary to się odezwę.

Wojtek Młotkowski
Wojtek Młotkowski
3 lat 3 miesięcy temu

Jeśli jesteś z aglomeracji warszawskiej to możesz liczyć na moją asystę. Znajdź mnie na facebooku Wojtek Młotkowski, Warszawa, http://www.polonia.pro

Marek
Marek
3 lat 3 miesięcy temu

Cieszę się, że wreszcie zrodził się prawdziwy ruch obywatelski. To będzie moje 4 zgromadzenie KODu razem z ze znajomymi (5-15 osób). To, co wyprawia PiS jest porównywalne do czasów PRLu lat 60-tych, które dobrze pamiętam. J. Kaczyński za dużo naczytał się Lenina, Goebelsa i Gomółki. Na szczęście nasze, brak (?) mu tylko w tej galerii „wspaniałego” rodaka Dzierżyńskiego. A nawt do Kasztanki Piłsudskiego mu bardzo daleko.

Anna
Anna
3 lat 3 miesięcy temu

Czy ktoś mi powie, czy w Gdańsku też będzie marsz?

Alina
Alina
3 lat 3 miesięcy temu

Właśnie – też o to pytam, bo nie wiem czy jechać do Gdańska? Dajcie jakieś info.

Wojtek Młotkowski
Wojtek Młotkowski
3 lat 3 miesięcy temu

tylko w Warszawie, nie rozdrabniajmy się,

Jowita
Jowita
3 lat 2 miesięcy temu

Mylisz się, bo 27.02.2016 KOD w Warszawie, a w niedzielę w Gdańsku z L. Wałęsą.

Jowita
Jowita
3 lat 2 miesięcy temu

Tak. Następnego dnia, żeby można się przemieścić.

anulka
anulka
3 lat 3 miesięcy temu

Naprawdę przestańcie sie juz osmieszać z tymi wyjazdami do Warszawy. Wygascie te zbiory ludzi zagubionych do wielkości własnych podwórek . Bedzie to z pozytkiem dla Polski. Wstyd mi za Was, a wiele walczyłem o demokracje w latach 80. Te wASZE WYBRYKI NIE MAJA NIC WSPÓLNEGO Z WALKA O DEMOKRACJE

adam
adam
3 lat 3 miesięcy temu

Anulka to bidulka taka zagubiona w tym nowym świecie , żyje przeszlością i tym co było kiedyś a przecie świat tak pęddzi i pędzi do przodu , proponuje aby Pani Anulka przestała słuchać radia Maryja , tv Trwam i tv 1 PiS itp , jest internet są inne kanały tv , gazety rozmowy z fajnym ludzmi [ a szczegulnie z tymi z maszu KODu ]
Anulka zapraszmy na Marsz w 27 lutego 2016 zobaczysz kawałek Solidarności z 1980 a właśnie tak jest na tych marszach i wiecach .

Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu

Kaczyński też podobno walczył o demokrację. Dziś postępuje wręcz odwrotnie. A jego bohaterskość w czasie stanu wojennego przejdzie do annałów historii. Obalał system w domu. Nie wykluczone, że z kotem pod pierzyną.

Ada
Ada
3 lat 2 miesięcy temu

Nie chcesz – nie jedziesz, proste.
Będą tylko Ci co chcą i na całe szczęście ty tu nie masz nic do gadania.
Zajmij się sobą zamiast pouczać innych.

Wojciech
Wojciech
3 lat 3 miesięcy temu

Zabieram minimum 2 osoby z Jeleniej Góry i melduję się 27-go lutego

Michał
Michał
3 lat 3 miesięcy temu

Jaka będzie trasa przemarszu?? Nie mogę dołączyć przy SN, brak czasu, ale później chętnie wyraziłbym swoje zdanie na tematy aktualne.

Jowita
Jowita
3 lat 2 miesięcy temu

Start błonie przy Stadionie Narodowym o godz. 13.00. Dalej Zieleniecka, Most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska i Plac Piłsudskiego.

Józef
Józef
3 lat 3 miesięcy temu

Czy marsze odbędą się także w ośrodkach poza Warszawą?

Andrzej
Andrzej
3 lat 3 miesięcy temu

Aby mobilizować ludzi to trzeba więcej informacji o planowanym przemarszu.

Aga
Aga
3 lat 3 miesięcy temu

Z Poznania jest tylko jeden pociąg o 8.44,EIC .Czy jest ktoś kto ma miejsce w samochodzie dla 2 osób?

Wojtek Młotkowski
Wojtek Młotkowski
3 lat 3 miesięcy temu

blablacar :)

Marianka
Marianka
3 lat 3 miesięcy temu

Witam serdecznie. Kiedy będziemy coś wiedzieć o Marszach na świecie. Przez parę następnych tygodni jestem w Londynie, i do tutejszego KODu nie mogę się „dostukać”

Zbyszek
Zbyszek
3 lat 3 miesięcy temu

Wlasnie sie dostukales :) albo przyjdz na grupe FB KOD_POLONIA_UK albo na event https://www.facebook.com/events/232235247117776/ albo napisz do mnie na zbyszek.swirski@koduk.org

kocur
kocur
3 lat 3 miesięcy temu

tylko Warszawa, czy w innych miastach też coś się dzieje ?

Małag
Małag
3 lat 3 miesięcy temu

Tym razem tylko Warszawa, aby zgromadzić się w jednym miejscu. Do zobaczenia w stolicy. Jadę z Gdańska

Jowita
Jowita
3 lat 2 miesięcy temu

KOD w sobotę 27.02.2016 jest w Warszawie, a w Gdańsku z Wałęsą w niedzielę.

Barbara
Barbara
3 lat 3 miesięcy temu

Niestety nie mogę być w Warszawie,ale będę z Wami całym sercem!Jeśli w moim mieście coś się będzie działo napewno tam będę ! Nadszedł chyba czas,żeby krzyczeć głośniej ,bo to co się dzieje coraz trudniej znieść ! Jeszcze Polska nie zginęła póki się śmiejemy!

Andrzej
Andrzej
3 lat 3 miesięcy temu

w którym miejscu jest zbiórka???

Małgorzata
Małgorzata
3 lat 3 miesięcy temu

Zbieramy się w Alei Zielenieckiej obok Stadionu Narodowego.

Trasa przemarszu : Aleja Zieleniecka – Most Poniatowskiego, Aleje Jerozolimskie – Marszalkowska – Królewska – Plac Piłsudskiego (Dla nas tym razem nadal Plac Zwycięstwa)

Tomasz
Tomasz
3 lat 3 miesięcy temu

Z tego co zrozumiałem to chyba nie będzie marszu tylko spotkanie na Błoniach. Planuję przyjazd z bardzo daleka…i marzy mi się marsz. Prosiłbym o jakąś ścisłą odpowiedź odnośnie marszu czy tylko zgromadzenia w jednym miejscu. Nie ma to jednak decydującego dla mnie znaczenia – bo i tak będę- chodzi tylko o informację, proszę.

Małgorzata
Małgorzata
3 lat 3 miesięcy temu

To jest marsz, zbiórka na błoniach Stadionu Narodowego od strony Parku Skaryszewskiego,finał na Placu Piłsudskiego, na FB jest mapka
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1028669813857297&set=gm.1036038419771431&type=3&theater

Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu
„MY, NARÓD”. Ten symboliczny cytat z wystąpienia Lecha Wałęsy w USA w swej prostocie wybrzmiał z ogromną siłą. Był to moment , w którym Polska uwalniając się z uścisku „przyjaźni” naszego kraju z ZSRR, dała wyraźny sygnał swojej wolności i wejścia na drogę demokratyzacji państwa. Naród stał się podmiotem, a nie tak jak dotychczas było przedmiotem działań tamtejszej władzy komunistycznej. Dziś kiedy pod tym hasłem wybieramy się na marsz, musimy odświeżyć fundamenty tamtych czasów. Szacunek władzy do prawa i obywateli stanął dzisiaj pod wielkim znakiem zapytania. Paradoks sytuacji polegający na tym, że obecni rządzący, wywodzący się przecież z czasów Solidarności… Czytaj więcej »
Krzysztof
Krzysztof
3 lat 3 miesięcy temu

Witam, mam pytanie dotyczące „naszych” fotoreporterów, czy przewidziane jest jakieś „oznakowanie” np. kamizelki?

Renia
Renia
3 lat 3 miesięcy temu

My naród ! Podczas najbliższego marszu wesprzyjmy Lecha Wałęsę, który właśnie teraz szczególnie potrzebuje nas – Narodu. Dla swojego Narodu zaryzykował wszystko. Uzyskał dla nas Wolność i życie w demokratycznym kraju. Są niestety w tym naszym Narodzie tacy, którzy dość że niszczą demokrację to jeszcze chcą zniszczyć Człowieka dzięki któremu ją mamy. Panie Prezydencie Lechu Wałęsie My Naród jesteśmy Panu wdzięczni i jesteśmy z Panem. Nie pozwolimy żeby Pana złamano. Trzymaj się Lechu !!!

Janusz
Janusz
3 lat 3 miesięcy temu

„My naród” powiedział Lech Wałęsa w kongresie USA. Wykorzystajmy demonstrację
przeciwko szczuciu na człowieka, który jest symbolem naszej wolności. Jeśli nie zaprotestujemy przeciwko niegodziwemu postępowaniu IPN-u to nie jesteśmy godni tej wolności. Proponuję zorganizowanie protestów w całej Polsce i za granicą.

Kazik
Kazik
3 lat 3 miesięcy temu

Co? Na kolanach do Częstochowy? To już lepiej na Woodstock lub chociaż do Łukowa na ryneczek

Anna
Anna
3 lat 3 miesięcy temu

Nie mogę uwierzyć, że zwolniono profesjonalną kadrę stadnin koni w Michałowie i Janowie. To było całe ich życie – praca w tych stadninach i zarządzanie nimi. To ma być dobra zmiana? Mam nadzieję, że będą jakieś transparenty w tej sprawie. Żal tych ludzi, no i żal koni.

Tomasz
Tomasz
3 lat 2 miesięcy temu

Anno, a to dopiero 100 dni rządów PiS-u…to co jeszcze wymyśli ta formacja w następnych ponad 1000 dniach rządów? Kto i jak to wszystko potem naprawi?

pieknakatarzyna
pieknakatarzyna
3 lat 2 miesięcy temu

Musimy wziąć w obronę Lecha Wałęsę

jacek
jacek
3 lat 2 miesięcy temu

Będę z żoną bez względu na pogodę. aby zjednoczyć się przeciw rozwalaniu i grabieży PAŃSTWA POLSKIEGO przez pisuary

Jacek
Jacek
3 lat 2 miesięcy temu

Kochani moi. Czy zastanawialiście się komu może zależeć na zniszczeniu Wałęsy ? Człowieka który obalił komunizm nie tylko w Polsce ale i w krajach Europy Wschodniej, doprowadził do zmniejszenia wpływów Rosji i obalenia ZSRR? Rosja nie zapomina a Putin jest pamiętliwy. Na szczęście dla niego ma tu agenta (TW) o pseudonimie „Udka” a jego lojalka leży w Moskwie. Jako jeden z nielicznych z wyższych kręgów Solidarności nie był internowany ani nigdy uwięziony. teraz spłaca długi swoim mocodawcą . Pomyślcie o tym.

Jacek
Jacek
3 lat 2 miesięcy temu
Bałem się razem z rodzicami w czasie grudnia 1970. Po podpisaniu listy protestującej przeciwko wyrzuceniu Stanisława Barańczaka z UAM poznałem bliżej SBeków, którzy próbowali mnie zastraszyć. Bałem się też w stanie wojennym przechodząc do domu obok czołgów i żołnierzy. Gdyby nie Wałęsa, Kuroń, Lityński, Bujak, Frasyniuk i wielu innych bałbym się pewnie i później. Jeżeli ktoś nie żył w tym koszmarze to nie ma prawa rzucać kamieniami w Wałęsę. Niezależnie od orientacji poglądowej. Święty Paweł też miał parę problemów za młodu i je pokonał. Jak Wałęsa w stanie wojennym. I dzisiaj można mu do woli wypominać jego błędy młodości… Bo… Czytaj więcej »
Jacek
Jacek
3 lat 2 miesięcy temu

Chyba mnie nie zrozumiałeś skoro nazwałeś Krytykantem I Hejterem ))

Jacek
Jacek
3 lat 2 miesięcy temu

to nie dotyczyło Ciebie Jacku, to było ogólnie do takich osób jak Wacek powyżej czy Panowie Cenckiewicz, Zybertowicz oraz ogólnie hejterów od których aż się roi na forach. Przepraszam, że to tak wyszło, nie biorę normalnie udziału w w dyskusjach internetowych:-)

dominos
dominos
3 lat 2 miesięcy temu

Bedziemy cała rodzina i żaden PiSowiec nas niepowstrzyma

Tomasz
Tomasz
3 lat 2 miesięcy temu

Jacku, to nie ulega wątpliwości. Byłem jeszcze bardzo młody kiedy z tatą słuchaliśmy zagłuszanych przez „Ruskich” stacji – Głos Ameryki z Waszyngtonu i Radio Wolna Europa. Przez kilka lat walki podziemia i odsłuchu NIGDY nie słyszałem nazwisk braci K. Wciąż powtarzane były Wałęsa, Kuroń, Mazowiecki, Bujak, Michnik… to co piszesz o agencie z Moskwy jest bardzo zastanawiające i … całkiem prawdopodobne.

Maciek
Maciek
3 lat 2 miesięcy temu

To, że nie słyszałeś ich nazwisk nie znaczy, że współpracowali. Kaczyńskiego nie znoszę , ale chyba troszkę za daleko wysunięte wnioski. Bez dowodów. Nie uprawiaj polityki pomówień Kaczyńskiego. To zaraźliwe.

Jowita
Jowita
3 lat 2 miesięcy temu

Wystarczy wpisać hasło do Googla: prokurator Świątkowski i dalej już tyle informacji o rodzinie Kaczyńskich leci…. Wszystko na podstawie faktów i dokumentów.Wnioski należą już do czytających..

Maciek
Maciek
3 lat 2 miesięcy temu
Ok. Pytanie tylko, dlaczego temat nie wybuchł w mediach? Nie ma dowodów. Na pdst. dostępnych materiałów można snuć do woli różne opowieści. Trochę mi nie wygodnie w roli obrońcy Kaczyńskiego, niemniej jednak brak możliwości wykluczenia to nie to samo co twarde dowody. Tylko retoryka PiS buduje kłamliwe fakty na przypuszczeniach. Nie radzę tykać się takich sposobów. Pisze się ponadto o rodzinie Kaczyńskiego, a nie o nim samym . O nim wiadomo tyle, że nie był internowany i nie miał zatargów z SB. Bardziej wierzę w wersję z nieistotnym i małym zamkniętym człowiekiem, nie liczącym sie w oczach SB niż w… Czytaj więcej »
Maciek
Maciek
3 lat 2 miesięcy temu

Jestem z KOD od początku. Jak masz dowody to je przedstaw, A jak nie, to nie uprawiaj Kaczyzmu. Chyba, że chcesz sięgnąć ich poziomu.

Kuba
Kuba
3 lat 2 miesięcy temu

Wie ktoś może, czy i kiedy w Poznaniu odbędzie się demonstracja KOD?

adam
adam
3 lat 2 miesięcy temu

Przyjedż do Warszawy niedaleko tylko ponad 200km droga prosta , wysiadasz na Centralnym wsiadasz podmiejską Warszawa Srudmieście wysiadasz na Warszawa Stadion [ dwa przystanki ] i jesteś na Błoniach pod stadionem , spotkasz mnustwo fajnych ludzi przejdziemy się mostem Poniatoszczaka az do pl Zwycięstwa , będzie super a z tamtą na dworzec Centrany blisko bardzo blisko

Maja
Maja
3 lat 2 miesięcy temu

Ja tez bede ,zawsze jestem!!

jry
jry
3 lat 2 miesięcy temu

Wole spać do 14 i stracić pół dnia jak marnować go na wasz marsz !

Maja
Maja
3 lat 2 miesięcy temu

Trudno,obejdzie sie.

Maciek
Maciek
3 lat 2 miesięcy temu

Ale co nas to interesuje? To, że chcesz ważne momenty przespać to twój problem. Kaczyński też przespał swoje (stan wojenny) i teraz musi wstawać z kolan, jak sam to określa. Nie zauważył biedny, że inni wstali 27 lat temu.

Jowita
Jowita
3 lat 2 miesięcy temu

Jakby więcej było takich jak Ty, to jeszcze wojska radzieckie widziałabym na ulicach Warszawy.

Maciek
Maciek
3 lat 2 miesięcy temu

Sugerujesz, że nadmiar ludzi na ulicy spowodowałby interwencję? Kaczyński też tak pewnie myślał zanim bohatersko zasiadłszy w fotelu pozostał w domu dla uratowania kraju przed najazdem Sowietów.

Franciszek
Franciszek
3 lat 2 miesięcy temu

Ja też będę. Nie można pozwolić by celowo wypuszczona sfora wściekłych psów zaszczuła jednego z dwóch największych polaków końca XX wieku

Tomasz
Tomasz
3 lat 2 miesięcy temu

Decyzja zapadła, bilet do stolicy kupiony, mam do Warszawy bardzo daleko, ale będę na protestach KOD. Trzeba zatrzymać ten niebezpieczny marsz szaleńców. Musimy odzyskać Trybunał, bo nikt nas przed szaleńcami nie obroni- nas, zwykłych, szarych ludzi.

Alessa
Alessa
3 lat 2 miesięcy temu

Bardzo bym chciała uczestniczyć ale niestety w sobotę będę w Gdyni. Za to wybieram się w niedziele na Plac Solidarnosci w Gdańsku, by poprzeć Pana Prezydenta Wałesę. Nie mogę patrzeć jak PiS go depcze i opluwa, tym samym depcząc wszystko co udało nam się osiągnąć przez minione 26 lat. Tak samo szlag mnie trafia w związku z tym co wyrabiają w kwestii stadnin polskich koni arabskich i wszystkich innych spraw od kiedy objęli władze w tym kraju. Wiec, idę zademonstrować, po prostu muszę. Transparent już gotowy😎

Jowita
Jowita
3 lat 2 miesięcy temu

Pan Macierewicz powiedział, że Wałęsa zniknie z kart historii i dowiemy się kto wtedy naprawdę był ważny.. Niedoczekanie jego i jemu podobnych chorych na władzę ludzi !!!! Wałęsa zmienił nas, Polskę, Europę i nic i nikt tego już nie cofnie.

rutjo
rutjo
3 lat 2 miesięcy temu

Odnośnie Wałęsy. Przypominam o historii sprzedaży podrobionych dzienniów Hitlera. Super specjalisci (czytaj; wybitni grafolodzy} ustalili wówczas, że są oryginalne i pisane ręką Hitlera. Stern” na podstawie tych opinii, wypłacił fałszerzowi 9 mln marek, przyjmując ze są prawdziwe. Poczytajcie o tym :http://wyborcza.pl/alehistoria/1,128611,12531257,Falszywe_dzienniki_Hitlera.html
Teraz tacy sami, niby specjalisci, chcą oceniać pismo Wałęsy. A przecież wiadomo, ze bezpieka miala wtedy najlepszych fałszerzy. Okazuje się. ze dla pisowcow, najbardziej wiarygodne są materiały bezpieki.
Gratuluję, drobiarze. (To od kaczki)

Lech
Lech
3 lat 2 miesięcy temu

Smutno mi, ze znowu Polacy robia sobie sami kuku. Zamiast budowac, wolimy wszyskko rozwalac i namietnie sie klucic. Tylko dlatego, ze przyszedl inny szef rzadu, prezydent, inny prezes. Szukajcie pozytywow, to je znajdziecie. Nie oslabiajcie Polski. Prosze wszytskich. Nie tylko was. Budujmy, nie rujnujmy. A zamiast marszu zrobmy czyn spoleczny. Stworzmy cos. Dla nas. Bo ten kraj to MY, a nie ONI

JamCiTo
JamCiTo
3 lat 2 miesięcy temu

Czy w innych miastach jutro też odbędą się marsze „My, Naród”, czy tylko w Warszawie? Chodzę na KODy w Lublinie ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy jutro coś będzie.

wpDiscuz