Odpowiedź na list Prezydium KK NSZZ „Solidarność”

Krzysztof Łoziński

Szanowni Państwo,
Pozwólcie, że ośmielę się odpowiedzieć na Wasz list skierowany do Komitetu Obrony Demokracji. Jestem autorem idei powołania KOD i jednym z członków założycieli Stowarzyszenia KOD. Jestem też członkiem honorowym NSZZ „Solidarność”, co potwierdza będący w moim posiadaniu stosowny dokument wystawiony przez KZ „Solidarności” w moim dawnym zakładzie pracy. Fakt ten został też potwierdzony swego czasu przez władze Regionu Mazowsze w piśmie skierowanym do Prezesa Rady Ministrów.
Byłem uczestnikiem strajków sierpnia 1980 roku i przewodniczącym jednego komitetów strajkowych. Brałem udział w zakładaniu NSZZ „Solidarność”, pełniłem kilka funkcji wybieralnych w sekcjach branżowych „Solidarności” na szczeblu regionu i szczeblu krajowym. Kierowałem jedną ze struktur w podziemiu lat 1982-1987 i z tego tytułu zostałem skazany na 1,5 roku więzienia. To tyle w skrócie, byście Państwo wiedzieli, jaki mam tytuł moralny, by się wypowiadać.

List pozwoliłem sobie opatrzyć na wstępie zdjęciem, na którym podczas pikiety KOD demonstruję swoje prawdziwe opaski ze strajków sierpnia 1980 i stanu wojennego. Nie pytałem nikogo o zgodę i pytać nie będę.

Szanowni Państwo,
Otrzymaliśmy od Was, na ręce Mateusza Kijowskiego, list zarzucający nam bezprawne używanie znaku „Solidarności” i jednocześnie grożący sądem, gdyż jest to znak chroniony prawnie. Twierdzicie, iż dwukrotnie bezprawnie użyliśmy tego symbolu. Pominę dość wątpliwą argumentację prawną, którą przytaczacie. Ewentualny proces skończyłby się raczej uznaniem przez sąd waszego prawa do wyłączności tego znaku za uzurpację, ale przede wszystkim byłby spektaklem dogłębnej kompromitacji i skrajnego ośmieszenia NSZZ „Solidarność”, a tego bym nie chciał. Trudno bowiem uznać, że ponowne podpisanie przez Lecha Wałęsę historycznego sztandaru „Solidarności” jest bezprawnym wykorzystaniem logo i wysoce wątpię, by jakikolwiek sąd przyznał Wam rację. Trudno też uznać za bezprawne użycie sztandaru „Solidarności” na wiecu w obronie założyciela i pierwszego przewodniczącego związku. Wątpię, by jakikolwiek rzetelny sąd uznał, iż dawni i obecni członkowie NSZZ „Solidarność” nie mają prawa używać znaku związku do którego należeli lub należą, i że za każdym razem muszą oni, każdy z osobna, jak piszecie, uzyskiwać na to zgodę Komisji Krajowej. Wystarczy zapytać, czy za każdym razem wydawaliście zgodę na użycie logo związku każdemu z bojówkarzy, biorących udział w awanturze, podczas której blokowano Sejm i ubliżano posłom? Czy udzielaliście takiej zgody uczestnikom manifestacji ONR, Młodzieży Wszechpolskiej, PiS-u i innym uczestnikom imprez skrajnej prawicy? Teza, że każdy kto idzie ze sztandarem „Solidarności”, musi uzyskać na to zgodę KK jest po prostu absurdalna. Sami nie mogli byście organizować własnych imprez. A już twierdzenie, że ja, członek honorowy związku, a także jego dawni przywódcy, jak Lech Wałęsa, Zbigniew Bujak, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis, Jan Rulewski, Henryk Wujec, Janusz Onyszkiewicz, Henryka Krzywonos, Jerzy Borowczak… nie mówię już o zwykłych szeregowych działaczach „Solidarności”, że my wszyscy nie mamy prawa iść na manifestację ze sztandarem lub opaską „Solidarności”, to twierdzenie naraża Szanownych Państwa na śmieszność. A Ja bym nie chciał, by z „Solidarności” się śmiano.
Sprawa jest jednak znacznie poważniejsza i dotyczy stosunku kierownictwa „Solidarności” do tego, co się obecnie w Polsce dzieje.

Jak Państwo sami napisaliście, KOD zajmuje się walką o demokrację i przeciwstawia się łamaniu prawa przez obecną władzę. To prawda, ale powstaje pytanie, czemu NSZZ „Solidarność” tego nie robi? Przecież, między innymi po to został ten związek powołany, po to istnieje. Dlaczego więc musi to robić kto inny?

Jak Państwo sami napisaliście, KOD zajmuje się walką o demokrację i przeciwstawia się łamaniu prawa przez obecną władzę. To prawda, ale powstaje pytanie, czemu NSZZ „Solidarność” tego nie robi? Przecież, między innymi po to został ten związek powołany, po to istnieje. Dlaczego więc musi to robić kto inny?
Pragnę przypomnieć, że to my, pierwsza „Solidarność”, ta, za którą walczyłem, którą tworzyłem i za którą siedziałem w więzieniu, to my domagaliśmy się demokracji, wolności słowa, wolnych mediów, poszanowania prywatnej własności, niezależnych politycznie prokuratur i sądów, obsadzania stanowisk w państwie ludźmi kompetentnymi a nie partyjnymi… I udało się nam to wywalczyć. Może nie do końca, może były pewne niedoskonałości, ale trzeba pamiętać, że żadne niedociągnięcia, żadne błędy wolnych ludzi nie mogą usprawiedliwiać i uzasadniać odbierania im wolności. Jakby niedoskonała była demokracja, to nie może być to uzasadnieniem dla budowanie dyktatury.
Zauważcie Państwo, że dziś niszczony jest cały dorobek „Solidarności”. Niszczone jest wszystko, za co ginęli stoczniowcy w 1970 roku, górnicy w Kopalni „Wujek”, księża: Popiełuszko, Zych, Danielak i wielu innych ludzi. I co? I „Solidarność” milczy, biernie na to patrzy i tylko ma pretensję, że ci co w obronie dorobku „Solidarności” walczą używają jej znaku?
Rządząca partia raz po raz łamie prawo i zalewa kraj kłamstwem, a „Solidarność” milczy.
Zniszczono Służbę Cywilną i obsadza się stanowiska według partyjnej nomenklatury, miernotami bez kwalifikacji, zupełnie jak w czasach PZPR, a „Solidarność” milczy.
Przeprowadzono atak na Trybunał Konstytucyjny, jedną z najważniejszych instytucji demokratyczne go państwa, a „Solidarność” milczy.
Zawłaszczono publiczne media czyniąc je tubą partyjnej propagandy. Z tych mediów od rana do wieczora leje się kłamstwo jak za czasów Gontarza, Kąkola, Urbana, Barańskiego, Tumanowicza i podobnych, a „Solidarność” milczy.
Uchwalono ustawę o prokuraturze łamiącą wszelkie standardy praworządności, sankcjonującą czyny, które niedawno jeszcze były przestępstwem, a obecnie są wręcz prawnie zalecane, a „Solidarność” milczy.
Z trybuny sejmowej bryluje dawny komunistyczny prokurator Stanisław Piotrowicz, zwalczający działaczy „Solidarności”, wcześniej w rządzie tej samej partii był wiceministrem sędzia Andrzej Kryże, który skazywał działaczy „Solidarności”, w tle bryluje sekretarz PZPR w stanie wojennym Marcin Wolski (pominę już dalszą wyliczankę), a „Solidarność” milczy.
„Solidarność” milczała też, gdy Jarosław Kaczyński kłamał w kolejnych kampaniach wyborczych, że był „członkiem władz krajowych podziemnej „Solidarności” (nie był nawet przez jedną sekundę, był pracownikiem w sekretariacie TKK, a sekretariat nie był władzą w związku – poczytajcie statut). Pominę już inne kłamstwa życiorysach obu Kaczyńskich na które nie reagowaliście. To osobny temat.
Nie chce nawet przypuszczać, że to, co się dzieje, może być przez Was popierane. Powstała by sytuacja, jakiej nie wymyślił Mrożek i żaden inny satyryk: związek zawodowy zwalczający sam siebie i popierający niszczenie tego, o co sam walczył.

Szanowni Państwo,
wiem, że popełniliście błąd, uwierzyliście w kłamliwą propagandę PiS-u i poparliście tę partię w wyborach. Ale z każdego błędu można się wycofać. PiS już dawno złamał wszystkie warunki zawartej z Wami umowy. Wszak nie obiecywał, że będzie niszczył demokrację, rozwalał państwo, niszczył wolności obywatelskie i instalował dyktaturę. Ta umowa i tak Was już nie obowiązuje.

Szanowni Państwo,
błąd można naprawić. Zawsze jest dla Was miejsce wśród uczciwych ludzi, szanujących ideały „Solidarności”. Jeśli nie chcecie działać razem z nami, to róbcie to oddzielnie, bądźcie wierni ideałom „Solidarności”, przeciwstawcie się niszczeniu wolności Polski, niszczeniu wszystkiego, o co „Solidarność” walczyła. Nie chcecie tego robić pod naszym sztandarem, to róbcie to pod swoim, ale błagam: nie kompromitujcie „Solidarności” absurdalnymi żądaniami, by ludzie występujący w obronie dorobku „Solidarności” nie używali jej symbolu.

List pozwoliłem sobie opatrzyć na wstępie zdjęciem, na którym podczas pikiety KOD demonstruję swoje prawdziwe opaski ze strajków sierpnia 1980 i stanu wojennego. Nie pytałem nikogo o zgodę i pytać nie będę.

 

Dodaj komentarz

85 komentarzy do "Odpowiedź na list Prezydium KK NSZZ „Solidarność”"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Janusz Kotarski
Janusz Kotarski
3 lat 3 miesięcy temu

Serdeczne gratulacje Panie Krzysztofie. Przypomina mi się taki fragment z Opowieści Oddeskich” Babla. „Benia mówił rzadko, ale mówił smacznie”. Zawsze się chciało, żeby jeszcze coś powiedział.

Alina Cywinska
Alina Cywinska
3 lat 3 miesięcy temu

Brawo Panie Krzysztofie! Trafia Pan w samo sedno sprawy. Dzialanosc przewodniczacego obecnej „Solidarnosci”, Piotra Dudy, to hanba dla tego legendarnego zwiazku. Przykladem tego byly jego poczynania w czasie ostatnich kampanii wyborczych i bunczuczne slowa poparcia dla demolujacej obecnie nasze panstwo partii PISu. To maly czlowieczek, jak wielu innych z tego obozu. Ich wrzaski nas nie przestrasza.

Halina
Halina
3 lat 3 miesięcy temu

BRAWO,BRAWO,BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adamk
Adamk
3 lat 3 miesięcy temu

Dziękuje panie Krzysztofie podpisuje się pod pana tekstem , symbol Solidarność nie należy wyłącznie do związku ale do narodu który strajkami ,walkami z ZOMO na ulicach i w zakładach , pod krzyżem świetnym z uporem wywalczył upragnioną wolność

Antoni
Antoni
3 lat 3 miesięcy temu

Super Gość jeszcze są mądzy ludzie

DANIEL
DANIEL
3 lat 3 miesięcy temu

Zgadzam się w pełni –dobry sensowny tekst. Może trafi do niektórych działaczy związkowych.SZACUN

roman
roman
3 lat 3 miesięcy temu

nie trafi tak jak nie trafia nic do glowy medrcom z partii rzadzacej-przykre ale tak juz jest

czarr
czarr
3 lat 3 miesięcy temu

Czytałem kilka artykułów w tygodniku „Solidarność” … oni tak bardzo nienawidzą KOD, że trudno w to uwierzyć. Nazywają nas zdrajcami, sługusami, wypaczonymi obłudnikami i co tam jeszcze. Słownictwo identyczne ze słownictwem używanym przez pisowskich notabli. Zastanawiam się, czy oni są Polakami czy tylko wyznawcami Kaczyńskiego.

Pawel
Pawel
3 lat 3 miesięcy temu

racja. bronicie pro-europejskiej polityki, berlin i bruksela na 1 miejscu. mam wrazenie ze tak strasznie macie wyprane glowy ze naprawde wierzycie w slusznosc tego co robicie. straszne. na szczescie jestescie starzy.. nie ma posrod was ludzi mlodych, no moze niewielki odsetek. przynosicie wstyd Polsce.

Iwona
Iwona
3 lat 3 miesięcy temu

Myli się pan. W szeregach KOD są ludzie w rożnym wieku, także młodzi, których wciąż przybywa. Tak, wierzmy w słuszność tego, co robimy. Szkoda, że pan tego nie rozumie.

antykomunista
antykomunista
3 lat 3 miesięcy temu

Niestety jest na odwrot, to Pan i Panu podobni macie wyprane mozgi i obawiam sie, ze otrzezwienie dotrze za pozno jak juz terror bezprawia bedzie zaawansowany… naprawde bardzo Panu wspolczuje…to bedzie dopiero szok!!!

Waldek
Waldek
3 lat 3 miesięcy temu

!!!, co ma wspólnego z naszą demokracją Berlin i Bruksela ? Można się nie zgadzać w pewnych kwestiach z polityką UE, ale nie ma to wpływu na nasz TK, jest to nasza wewnętrzna sprawa. Nikt na siłę nie wciągnął nas w struktury UE, wbij sobie to człowieku do głowy, że jako członka obowiązują nas zasady w niej panujące. I jeszcze jedno … JESTEM MŁODY !!!

Mirek
Mirek
3 lat 3 miesięcy temu

…a on jest pijany….

PaWeł
PaWeł
3 lat 3 miesięcy temu

Siła argumentów Pawła poraża. Jedyny konkret to stwierdzenie , że po Naszej stronie jesteśmy starzy. A gdybyś tak naprawdę Pawle wysilił się , może przypadkiem wyszłoby z tego coś sensownego . Chociaż chyba to syzyfowy wysiłek.

Tomasz
Tomasz
3 lat 3 miesięcy temu
Panie Pawle, a kogo mamy bronić? Rządu który rozdaje pieniądze biednemu Rydzykowi i biednym katolickim parafiom? Jestem za Polską wolną, w której jest wolność słowa, w której każda jednostka ma mieć poczucie bezpieczeństwa i ochrony – bez względu na wiarę, poglądy i upodobania. Każdy człowiek ma prawo do intymności, przynajmniej we własnym domu i wara innym od tego. Nie o taką odizolowaną i zaściankową Polskę mi chodziło. Pragnę otwartości na świat – rozwoju, wymiany myśli, różnorodności… to jest mój pogląd i mam prawo wg konstytucji tak sobie tutaj myśleć. Czy pan nie widzi, że rząd zaczyna karać za słowa i… Czytaj więcej »
Ada
Ada
3 lat 3 miesięcy temu

Bzdury Pan opowiada Panie Pawle. Skąd pan czerpie te przekonania???
A swoja drogą, Pan nie wierzy w słuszność swoich poglądów? Dlaczego zatem chce Pan tego zabraniać innym? Jakie ma Pan do tego prawo?
Najwyraźniej też nie widział Pan na żywo żadnego marszu KODu skoro Pan twierdzi,że nie ma tam ludzi młodych. Radzę przyjść i sprawdzić, może się Pan zdziwić.
Wiedzę trzeba czerpać z własnego doświadczenia a nie z propagandowych gazet i TV

Jerzy
Jerzy
3 lat 3 miesięcy temu
>bronicie pro-europejskiej polityki, A pro-jaką politykę Pan proponuje? Izolacjonizm jak Korea Północna która twierdzi że nikogo nie potrzebuje? Pro-rosyjską jaką chyba uprawia PiS? Czy może komuś się wydaje że może prowadzić pro amerykańską i antyeuropejską? Jeśli tak to jest w błędzie. Nawet UK które ma „specjalny status” u amerykanów zostało uprzejmie poinformowane że będzie lepszym sojusznikiem dla Waszyngtonu wewnątrz unii. Czy może pro-chińską? „jabłka za smartfony”? Te anty-niemieckie i anty-europejskie brednie służą tylko jednemu człowiekowi – Putinowi. Poza tym jak to ktoś powiedział nikt Polski do wstąpienia do Unii nie zmuszał. A moim skromnym zdaniem jeśli ktokolwiek wolałby Polskę poza… Czytaj więcej »
Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu
Trzeba być ślepcem i nie mieć kompletnie minimum pojęcia o istocie demokracji i przy okazji nie widzieć obłudy władzy i autentycznego zagrożenia płynącego z ich strony, żeby wypisywać takie bzdety. Słucham. Co proponujesz w sensie naszej strategii międzynarodowej? Albo lepiej nie pisz . Strach to sobie wyobrazić. Waszczykowski idolem.Tęskno do starych dobrych czasów ,co? Albo marzy się silne narodowe państwo. Zainteresuj się trochę historią, a zobaczysz do czego prowadzą takie zapędy . Pod warunkiem, że potrafisz cokolwiek zrozumieć. Żenada. I jesli jestes z tej grupy, która uważa że Polska tonie w ruinie, a na to wygląda, to zrozum, że kraj… Czytaj więcej »
Mirek
Mirek
3 lat 3 miesięcy temu

Tacy jak ty potrzebują tylko chleba i igrzysk. Chleb już wam zapewnili tacy jak ja, teraz robicie igrzyska. Szkoda tylko, że lokal, w którym balujecie – Polska, po wszystkim nadawał się będzie do remontu.
To samo o was myśli i Kaczyński, ale ta prawda do waszych mózgów dotrze gdy wytrzeźwiejecie.

Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu

Bardzo znamienne jest, że tacy marni dyskutanci jak Pawel, których argumenty kończą się z pierwszą odpowiedzią na ich niemądry komentarz, po prostu znikają , milknąc jak głaz. Nie zawracajcie kijem Wisły , bo biegu rzeki nie zmienicie. Nie potrzebnie tylko jesteście mięsem armatnim krętaczy i małych kombinatorów, którzy nawet nie potrafią zrobić czegoś na tyle mądrze, aby się nie zbłaźnić. Milkniecie , bo przynajmniej wy macie honor nic nie mówić. Wasi idole go nie mają i plotą trzy po trzy, robiąc z siebie pośmiewisko do kwadratu. Niszcząc Polskę przy tym. Ale to przecież jakieś błahostki. To tylko naprawa państwa.Jak twierdzicie.

ignacy
ignacy
3 lat 3 miesięcy temu

Wiesz Przyjacielu co mi się najbardziej spodobało w liście Pana Krzysztofa? Otóż nastepujące zdanie:
„List pozwoliłem sobie opatrzyć na wstępie zdjęciem, na którym podczas pikiety KOD demonstruję swoje prawdziwe opaski ze strajków sierpnia 1980 i stanu wojennego. Nie pytałem nikogo o zgodę i pytać nie będę.”
I o to chodzi.
Myslę, że właśnie tak wszyscy rozumiemy ideę sprzeciwu wobec tego co się w Polsce teraz dzieje.

Ewa
Ewa
3 lat 3 miesięcy temu

Świetnie powiedziane. Szacunek!

Roman
Roman
3 lat 3 miesięcy temu

Chapeau bas – wspaniale napisane, siła argumentów

Marek
Marek
3 lat 3 miesięcy temu

Logo Solidarności jest dobrem narodowym tak jak orzeł biały i flaga biało-czerwona. Nikt z Polaków nie będzie się pytał Sejmu, Premiera czy Prezydenta o możliwość skorzystania z tych symboli.

Andrzej
Andrzej
3 lat 3 miesięcy temu

Rewelacja. Gratulacje

Beata
Beata
3 lat 3 miesięcy temu

Panie Krzysztofie dziękuję za Pana list, przekazuję moje wyrazy wielkiego szacunku dla Pana.

marek
marek
3 lat 3 miesięcy temu

brawo!!! takich ludzi cenie a nie tych kretaczy zwiazkowych co mysla ze wszystkie rozumy pozjadali

andrzej
andrzej
3 lat 3 miesięcy temu

A gdzie jest wielki krzykacz Piotr Duda? Spacyfikowany, na tłustej posadce. Może liczy na coś więcej z łaski PISu ? Co za obłuda, panie Duda….

Janka
Janka
3 lat 3 miesięcy temu

Piotr Duda zajmuje się swoim Kacperkiem :))))

Jolanta
Jolanta
3 lat 3 miesięcy temu

Duda, Duda to ci się nie uda :)

Marek
Marek
3 lat 3 miesięcy temu

Jeszcze Polska nie zginęła! Dziękuję.

Zbyszek
Zbyszek
3 lat 3 miesięcy temu

Leje miód na nasze kodowe serca – ale boję się, że zaraz znajdą jakąś teczkę na człowieka.

Barbara
Barbara
3 lat 3 miesięcy temu

Jak będą chcieli to „teczkę” teraz znajdą dosłownie na każdego, a do obrażliwych epitetów,pomówień i paskudnych oskarżeń już zdążyliśmy sie przyzwyczaić !

Alicja
Alicja
3 lat 3 miesięcy temu

Szanowny Panie Krzysztofie! Dziękuję za ten mądry i bardzo ważny tekst. To wszystko prawda i każdy powinien przeczytać i przemyśleć,

Danuta
Danuta
3 lat 3 miesięcy temu

z przyjemnoscia czytam i slucham Pan wypowiedzi .Brawo !!

pol
pol
3 lat 3 miesięcy temu

Nie mam słów. Wielkie BRAWA

Maria
Maria
3 lat 3 miesięcy temu

Brawo, ale do władz solidarności to nie trafi , bo przewodnicżący Duda w czasie dawnej solidarności lat 80 chronił TVP w imieniu władz PZPR, nie był z nami. Trudno się od takich władz domagać, ze zrozumieją co to demokracja wywalczona tragedią wielu rodzin.

Justyna
Justyna
3 lat 3 miesięcy temu

Wdaje mi się, że znak graficzny jak również nazwa są dobrem osobistym NSZZ „Solidarność”. Wspomina o tym ustawa o związkach zawodowych. W związku z tym jest on chroniony zgodnie z przepisami prawa.

Antonina
Antonina
3 lat 3 miesięcy temu

Pani Justyno, to się tylko wydaje Pani. Moralne prawo jest po stronie Pana Krzysztofa i podobnie jak nasze godła państwowe są używane podczas masowych demonstracji i protestów obywatelskich.

Zdzisław
Zdzisław
3 lat 3 miesięcy temu

Panie Krzysztofie bardzo dziękuję! Już dawno nie miałem okazji przeczytać tak rzeczowego i treściwego tekstu.
A przy okazji napisanego tak kulturalnym językiem.

Jerzy
Jerzy
3 lat 3 miesięcy temu

Popieram i proponuję bojkot TVP Kurskiego. Już skarży się, że wyniki wskazujące na spadającą oglądalność telewizji „Kurskiego” to manipulacje.To już nie jest TVP, to jest TVK. Pozdrawiam wszystkich KODowców

Tomasz
Tomasz
3 lat 3 miesięcy temu

A czego ten Kurski miał się spodziewać? Że ciemny lud to kupi? Ten ciemny lud i „podstawianie konia” na wschodzie kraju przez PiS, bo ” i tak wygra” jakoś się zachwiało. Wschód się też budzi, a tutaj są tez ludzie, którzy myślą. Dzisiaj przykład dały Suwałki… Złość narodu rośnie i świadomość na szczęście też.

Iwona Michalczyk
Iwona Michalczyk
3 lat 3 miesięcy temu

Pięknie. Dziękuję.

Lakosz
Lakosz
3 lat 3 miesięcy temu

Panie Krzysztofie, wielki szacunek za Pana słowa. Podpisuję się pod nimi obiema rękoma.

anna
anna
3 lat 3 miesięcy temu

Uzurpatorzy nieswoich zasług właśnie to powinni byli usłyszeć.Gratulacje Panie Krzysztofie.

Iwonna
Iwonna
3 lat 3 miesięcy temu

Całym sercem popieram. Kiedyś Henryka Krzywonos próbowała na obchodach rocznicowych przywołac obecne władze zwiazku do porządku i usadzić wybujałe ego Kaczyńskiego.
Od tamtego czasu nikt nie powiedział im jak spsieli i dali sie wziać jako zakladnicy PiS-u . Wspaniale Pan im to wygarnał. Maja wybujale ambicje i sa pazerni na pieniadze dla siebie. O robotnikach myśla tyle ile potrzebują ich do utrwalania swojej pozycji. Logo Solidarnosci jest dobrem narodowym i należy do wszystkich obywateli, a juz z pewnoscia do tych co byli kiedyś lub są teraz czlonkami związku

Andy
Andy
3 lat 3 miesięcy temu

Krzysztof Wielki Łoziński !!! Panie Krzysztofie stu lat i dużo zdrowia!!!

Beata
Beata
3 lat 3 miesięcy temu

Dziekuje w imieniu wszystkich, ktorzy nie godza sie z tym szalenstwem w Polsce! Miejmy nadzieje, ze coraz wiecej takich glosow przeciwko zawlaszczaniu Polski bedzie sie pojawialo…

Tadeusz
Tadeusz
3 lat 3 miesięcy temu

Dziękuję Panu!

Leszek Małkowski
Leszek Małkowski
3 lat 3 miesięcy temu

Przykro mi, który wyrażnie widzi, jak głęboko Polska jest naszpikowana rosyjską agenturą wpływu, centralnie sterowaną i posługującą się metodami zbiorowego Goebbelsa, czytać list człowieka dobrej woli, do kaczysty, którego zadaniem jest niszczenie Polski na wszystkich płaszczyznach jej bytu.
Więcej: „Kaczyzm jest tworem FSB”
Wszystkie wartości, które szanuję, zostały zdeptane, sprofanowane, zdegradowane. Również ludzie godni poważania.

Krzysiek
Krzysiek
3 lat 3 miesięcy temu

Jestem z Pana postawy dumny że sa Polacy którzy wierzą w wolność i ją głoszą

aleksandra
aleksandra
3 lat 3 miesięcy temu

Jakże jasno i klarownie powiedziane. Dziękuję bardzo Panie Krzysztofie za chwilę prawdy!

Michał Brzoza
Michał Brzoza
3 lat 3 miesięcy temu

Dobry i miły dla oka tekst. Sugeruję tylko zwrócenie uwagi na poprawną pisownię. A przewodniczący Duda… Po prostu sprzedał się PiSiorom. Ta umowa dalej do obowiązuje. Ale wyłącznie jego. Wydaje mu się, że Kaczyński otrzymał w pakiecie cały Związek, że wraz z sobą przehandlował wszystkich ludzi NSZZ. Cóż – „Błądzić jest rzeczą ludzką. Ale trwać w błędzie, to już rzecz diabelska.”

Marek
Marek
3 lat 3 miesięcy temu

Brawo! Wszystko w temacie… Choć ja bym jeszcze spytał, czemuż to niby, my byli członkowie Solidarności czy NZS i uczestnicy strajków tamtego okresu nie mielibyśmy mieć prawa okolicznościowego używania naszych własnych pamiątek w postaci opasek, znaczków, czy flag Solidarności, skoro jej obecny przewodniczący, bez jakiejkolwiek żenady, każdorazowo paraduje ze „spadochroniarską gapą” Ludowego Wojska Polskiego w klapie? Orwell? Na całego i w dodatku w chorym ujęciu…

Ala
Ala
3 lat 3 miesięcy temu
Jestem obecną członkinią i działaczką Solidarności w jednym z zakładów i jestem oburzona. Proszę nie obrażać Wszystkich członków naszego związku, bo nie wszyscy jesteśmy wyznawcami jedynej słusznej partii. W obecnych strukturach związku jest rzesza młodych ludzi, którzy odcinają się całkowicie od polityki uprawianej przez wierchuszkę pokroju Dudy, Śniadka, Buczaka, Króla, Kropiwnickiego, Lewandowskiego, Szweda i reszty. My, młodzi działacze skupiamy się na pracy i dialogu z naszymi pracodawcami, działamy na rzecz godnych warunków pracy i płacy. Jesteśmy zdania, że związek, każdy związek powinien rozmawiać z każdą partią, każdym kto akurat sprawuje władzę w kraju po to aby móc uzyskać jak najwięcej… Czytaj więcej »
Krzysztof Łoziński
Krzysztof Łoziński
3 lat 3 miesięcy temu

Szanowna Pani Alu, absolutnie nie obrażam, ani nie odcinam się od porządnych ludzi z „S”. Sam mam w związku wielu przyjaciół. Wielu nadal należy z sentymentu. Chodzi o to, co wyprawia paru pacanów z KK. Zwykli ludzie, normalni działacze, powinni pozbawić ich stanowisk. Pozdrawiam.

Janka
Janka
3 lat 3 miesięcy temu

I znów Pan Krzysztof ma rację, dlaczego uczciwi działacze Solidarności godzą się na ich obecnych przywódców, którzy są poplecznikami PIS-u, gdzie się podziała ta prawdziwa Solidarność, która potrafiła walczyć w słusznych sprawach? to dlatego musiał powstać KOD, bo tamtej prawdziwej solidarności nie ma, niestety.

Barbara
Barbara
3 lat 3 miesięcy temu

Ja również zgadzam sie z tą opinią! Od dawna dziwi mnie,że taka rzesza członków „Solidarnośc” pod przywództwem Piotra Dudy zgadza się na to co ten człowiek mówi i robi! Juz przed wyborami
zawierał jakieś „umowy” z Pisem,a to nic innego jak korupcja polityczna ! Dlaczego ci wszyscy członkowie milczą? Czy nie widzą co z tym krajem robi nie tylko rząd , ale i Prezydent,który jest przeciwko własnemu narodowi ! ?

Marek
Marek
3 lat 3 miesięcy temu

Głos rozsądku, dziękuję.

AntyPiS
AntyPiS
3 lat 3 miesięcy temu

Wspaniały wpis panie Krzysztofie. Gdyby było więcej takich jak Pan już dawno byśmy z Polski przegnali bolszewików

Jan Skrutek
Jan Skrutek
3 lat 3 miesięcy temu

Dlaczego nie protestował Pan,gdy zmielono miliony podpisów obywateli w sprawach o referendum wieku emerytalnego,wejsciu policji do redakcj „Wprost”,przeciw aferom poprzedniej wladzy zamiecionym pod dywan, przeciw zagarnieciu pieniędzy z OFE itd.itd.Prosze Pana w „S” od 1980 do 2010 także internowany,natomisst wstyd mi za Bolka,na ktorego glosowalem,robilem kampanie w swoim zakładzie pracy.Wy KOD,bronicie donosiciela?za kasę? Nie wstyd Wam?Nie on pokonal komunizm,Myśmy to zrobili,on nas obraża, kręci, kluczy,zenada i kompromitacja w jego wykonaniu.To jest dopiero wstyd.Z poważaniem Jan z Wrocławia

Iwona
Iwona
3 lat 3 miesięcy temu

Panie Janie, dokumenty, o których pan mówi nie są wiarygodne. IPN popełnił falstart i udostępnił je przed dokonaniem ekspertyz. Dlaczego nie wierzy pan słowom Lecha Wałęsy, osoby, której sprawa bezpośrednio dotyczy, a wierzy pan wątpliwej jakości papierom ?? Pisze pan „myśmy to zrobili”. Z całym szacunkiem ale bez Lecha Wałęsy niczego byście nie zrobili. Armia, nawet najwaleczniejsza, jest nic nie warta bez dobrego wodza, stratega. Takim wodzem był Lech Wałęsa i paradoksalnie dzięki Niemu może pan teraz go opluwać. To pan powinien się wstydzić i to bardzo. Pozdrawiam.

Andrzej Franciszek
Andrzej Franciszek
3 lat 3 miesięcy temu
Ten Związek Zawodowy to nie jest tamta „Solidarność”, wielki dziesięciomilionowy ruch narodowy, który wyzwolił Polaków od strachu przed przemocą sowieckiego imperium. Ten Związek Zawodowy, to partyjna przybudówka, pisowska bojówka. To ona zawłaszczyła sztandar i symbol prawdziwej Solidarności. Ten sztandar i ten symbol przynależy każdemu patriocie, który nie godzi się na zawłaszczanie państwa przez partię antypaństwową i przekształcanie Rzeczypospolitej Polskiej, demokratycznego państwa prawnego w katolicko – narodowo -socjalistyczną republikę i restytucję kremlowskiego poddaństwa z gębą pełną frazesów antyrosyjskich. Pamiętajcie regułę: nie wolno się usprawiedliwiać, kiedy obrzucają was fałszywymi oskarżeniami. KTO SIĘ USPRAWIEDLIWIA, TEN SIĘ OSKARŻA. Oni tylko czekają na to aż… Czytaj więcej »
wieslawa
wieslawa
3 lat 3 miesięcy temu

Tak, Tak, Tak!!! Tak trzymać!!!

Elżbieta
Elżbieta
3 lat 3 miesięcy temu

Panie Krzysztofie,
Dzięki za krzepiące słowa! Trudno jest bowiem trwać w tym zalewie pospolitego chamstwa, jakie nas
w ostatnim okresie otacza. Prawdziwym bohaterom należny jest nasz szacunek i uznanie.
A uzurpatorom – hańba!

Antoni Mazurkiewicz
Antoni Mazurkiewicz
3 lat 3 miesięcy temu

Wpełni popieram!

Bodzio
Bodzio
3 lat 3 miesięcy temu

Wspaniały list. Cała prawda o obecnej sytuacji w Polsce. Do jakich paradoksów doszliśmy że NSZZ Solidarność , która kiedyś walczyła o wolność i demokrację teraz jest przeciw tym wartością

Ewa
Ewa
3 lat 3 miesięcy temu

Szacunek

Grazyna
Grazyna
3 lat 3 miesięcy temu

Zawsze jak Pana słucham i czytam, dziękuje za to że Pan jest z nami. Zdrowia życzę. Bez Pana bylibyśmy dużo słabsi.

Andrzej
Andrzej
3 lat 3 miesięcy temu

Podpisuję się pod tym obiema rękami i pozdrawiam. Też internowany, aresztowany, na własnych plecach mam wypisane Solidarność i nikt tego nie zmaże.

Piotr
Piotr
3 lat 3 miesięcy temu

Dziękuję za świetny tekst! Problemem jednak jest nie tylko wladza, ale i ta część Polaków, która tę władzę wybrała.

ard
ard
3 lat 3 miesięcy temu

W Polsce nie ma i nie bylo demokracji wiec nie rozumiem idei tego komitetu

Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu

Wcale nie jest powiedziane, że rozum przypadł w udziale wszystkim. Sugeruję wycieczkę na Białoruś, gdyż jak sądzę ard właśnie tam odnajduje wzorzec Polski.

Barbara
Barbara
3 lat 3 miesięcy temu

Serdecznie dziękuję Panie Krzysztofie za ten list! Jestem osobą „wiekową” i byłam członkiem Solidarności.Pamiętam dobrze atmosferę tamtych lat. Fakt,że obecny Związek Solidarność ma taki a nie inny stosunek do tego co się dzieje w kraju,że łamana jest Konstytucja powinno być przyczynkiem do tego ,aby im to logo „Solidarność” odebrać ! Uważam,że i tak za długo mieli to prawo,bo to jest może Związek,ale lizusów obecnego rządu !

Maciek
Maciek
3 lat 3 miesięcy temu
Szanowni Państwo. Rozmiar obłudy i zakłamania władzy i ich klakierów sięga rozmiarów niespotykanych dotąd w wolnej Europie. Mamy na to liczne dowody, ignorowania sensu wypowiadanych treści w imię wierności jedynej słusznej tezie. Powstają z tego karykatury logiczne. Miałem przyjemność i zarazem niesmak w czasie oglądania wczorajszego programu Moniki Olejnik z udziałem Pana Mateusza Kijowskiego i specjalisty od opluwania na zamówienie pana Żalka. Nazwisko dość zbieżne z moimi odczuciami na temat tego pana. Obnażenie tego mechanizmu przez Pana Mateusza było majstersztykiem wysokich lotów retoryki dyskusji. Po raz kolejny okazało się, że rozmówca Pana Mateusza potrafi jedynie ogólnikowo pomawiać wszystkich utożsamiających się… Czytaj więcej »
Iga
Iga
3 lat 3 miesięcy temu

Byłam członkiem Solidarności,tej naszej Solidarności,ba byłam jedną z inicjatorów powstania koła. W momencie kiedy związek stał się partyjną przybudówką z żalem i rozczarowaniem wystąpiłam.Doskonale więc rozumiem Pana Lozinskiego.Brawo mistrzu.Pozdrawiam podobnie myślących.

wpDiscuz