Oświadczenie KOD w sprawie incydentu w Suwałkach 04.03.16

Warszawa, dnia 04.03.2016

OŚWIADCZENIE KOMITETU OBRONY DEMOKRACJI

Komitet Obrony Demokracji stanowczo protestuje przeciwko przypisywaniu ruchowi niezamierzonych intencji. Dziś (piątek 04.03.16) przed południem grupa KOD-erów protestowała w Suwałkach przeciwko wykorzystywaniu państwowych środków w kampanii wyborczej kandydatki PiS w wyborach uzupełniajacych do Senatu pani Marii Anders. A za takie należy uznać zorganizowanie spotkania z kandydatką w Muzeum gen. Władysława Andersa. Nawet minister spraw wewnętrzynych pan Mariusz Błaszczak otwierając spotkanie powiedział: „Witam panią minister Anders […], kandydatkę na senatora z tego okręgu, a niedługo – mam nadzieję – reprezentantkę regionu w Senacie„. Wyborczy charakter spotkania był więc oczywisty i bezdyskusyjny. Właśnie przeciwko temu zaprotestowali KOD-erzy w Suwałkach.

Sprzeciw wobec wykorzystywania muzeum Wielkiego Polaka do kampanii wyborczej – nawet jeśli córki Patrona muzeum – był wyrazem szacunku do pamięci o Generale Władysławie Andersie. Przypisywanie Komitetowi Obrony Demokracji „ataku na pamięć o bohaterze narodowym” (Panorama TVP2 godz. 18.00), wyrażanie opinii, że „nie ma takiego bohatera, którego by nie opluli” (Wiadomości TVP1 godz.19.30) jest niczym innym jak tylko uwłaczaniem pamięci Bohatera i wykorzystywaniem jej do doraźnych celów politycznych. Podkreślamy jeszcze raz z całą stanowczością – Komitet Obrony Demokracji ma ogromny szacunek dla pamięci o Generale Władysławie Andersie.

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Oświadczenie KOD w sprawie incydentu w Suwałkach 04.03.16"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Artur
Artur
3 lat 4 miesięcy temu

Za taki komentarz w Panoramie – osobiscie go nie slyszalem – powinien byc zlozony w sadzie pozew w trybie wyborczym.. W koncu to kampania wyborcza.. Nie powinno sie czegos takiego odpuszczac!!!

Gama
Gama
3 lat 4 miesięcy temu

Znów jak zwykle Błaszczyk nabałaganił. W tak uroczystym momencie wspominanie, że NDERSÓWNA TO KANDYDATKA

Dowód na to, że to Błaszczyk naświnił. W takim momencie nie wspomina się, że to Kandydatka. do czegoś tam, to nietakt. Suweren jak mówi Kaczor, słusznie zaprotestował.Też uważam, że najwyższy czas przywozić ludzi Kaczyńskiego i nie tylko w teczkach. Obrzydliwy partyjny nawyk z czasów PRL.

Tomasz
Tomasz
3 lat 4 miesięcy temu

Oj…a kto TERAZ otworzy teczki Pisiorom? Oglądałem dwie relacje z wydarzeń suwalskich. Jedna z TVN i drugą, dla porównania z TVP1. W TVP Jacka K. wyciszono kluczowe słowa protestujących o profanacji miejsca pamięci, w tym miejscu dało się słyszeć tylko bełkot i jakieś szumy… Puszczono tylko mądre wypowiedzi p. Zielińskiego i Błaszczaka na temat kultury zachowania … Witaj komuno sprzed 30 lat i rzetelna informacjo, którą tak gwarantuje nam posłanka Pawłowicz :(
Swoją droga, p. Anders była tak przygotowana merytorycznie,że w Grajewie wspomniała o potrzebie kolei … kolej jest tutaj od ok 1832 roku…

Tomasz
Tomasz
3 lat 4 miesięcy temu

poprawka od ok. 1863…

Adam
Adam
3 lat 4 miesięcy temu
Wstyd mi za to że w Suwałkach moim mieście takie chamstwo jest i awantury. To dzięki KOD-owcom.. Krzyczeli tacy sfrustrowani niemłodzi i zmanipulowani ludzie… Lewactwo od 1989 roku po raz pierwszy odsunięte od koryta. Ten cały Kod to bez urazy moim zdaniem jakaś tragifarsa… Ale to nie jest inicjatywa oddolna tylko utworzona właśnie pośrednio przez ten establishment odsunięty od władzy. Już kwestii skąd Kodziarze mają takie pieniądze na swoje manifestacje nagłośnienie i różne gadźety to o to nie ma awantury.Kto to finansuje to nie ma awantury bo czytałem że żydowski bankier węgierskiego pochodzenia, ale tu nie chodzi o to abym… Czytaj więcej »
Wiesław
Wiesław
3 lat 4 miesięcy temu
Przyzwoitość nie kosztuje wiele. Zwyczajnie. Mówi się to co uważa się ważne i nie oczekuje się za to wynagrodzenia. Dlatego akcja KOD nie może się równać w oprawie z promowaniem kandydatki na senatora za publiczne a nie partyjne nawet pieniądze. Dumne Podlasie reprezentować będzie zatem Anna Costa z domu Anders, możesz by spokojny. Na uroczystości może nawet przyjedzie syn, nie znający języka polskiego. Gen. Anders zasługuje w pełni na wystawę, ale dlaczego akurat o otwiera się ją na Podlasiu w przeddzień wyborów? Czemu nie na Podkarpaciu albo Mazowszu?- Oczywiście- czysty przypadek. Zapewniam- generał się w grobie przewraca. Wierzę mimo wszystko… Czytaj więcej »
Tomasz
Tomasz
3 lat 4 miesięcy temu
Wiesławie, ja tu mieszkam, jutro idę na wybory. Niestety obawiam się, że Twoja wiara w mądrość Podlasia zostanie mocno zachwiana. Tu jeszcze trzeba kilka lat, aby coś się zmieniło. Jakaś świadomość dopiero się budzi. Nie liczę na cud. Na wybory oczywiście pójdziemy z żoną, zawsze chodzimy. Jeśli zaś chodzi o przyzwoitość to powołam się na zachowanie p. Pawłowicz, Jakiego, Kownackiego, Brudzińskiego… wyliczać by długo. Problem w tym, że elektorat PiS umie tylko wyzywać ( i to chyba na zasadzie kopiuj-wklej, bo wyzwiska takie same, zapożyczone słowa typu ” lobbyści” „estabiliszment” itp… za nic w świecie nie przyznają się do błędu.… Czytaj więcej »
Jerzy
Jerzy
3 lat 4 miesięcy temu

Adamie, najwyraźniej nie rozumiesz sedna sprawy. Kiedyś ob. Tusk witał kandydata na prezydenta Starogardu w budynku starostwa. PiS wówczas składał zawiadomienie do prokuratora i PKW o popełnieniu przestępstwa. No i w porządku, ale czy to znaczy, że teraz te standardy nie obowiązują? Nie powinny obowiązywać wszystkich?
Inaczej nigdy nie wyjdziemy z tego bagna, w którym WSZYSCY siedzimy.
A patriotyzm w czasach pokoju najlepiej wykazuje się właśnie dbając o te standardy, by Ojczyzna była krajem ludzi przyzwoitych. Pamięć o bohaterach to nie wszystko. Daleko nie wszystko.

anatol
anatol
3 lat 4 miesięcy temu

Patrioto z krótką pamięcią i niepełną informacja.
Jak PO robiło wyjazdowe posiedzenia rządu to nie było KODu więc nie protestował
Po 1989 „prawactwo” wg twojego jak przypuszczam rozumienia było przy korycie 2 lata i nie zdążyli narobić większego bałaganu.
Pieniądze dają spontanicznie uczestnicy demonstracji a za propagandę PIS płacimy wszyscy/budżet/
Oddaj te 1.5 czy 2 zł,, które dostałeś za ten wpis bo jest zbyt niskiej jakości.

nikt
nikt
3 lat 4 miesięcy temu

@Adam – napiszę jak najprościej – Twoja retoryka jest mniej więcej taka: najpierw napluć komuś w twarz, potem mu przywalić z piąchy, a na koniec napisać:
„tu nie chodzi o to abym Was atakował czy coś bo nie chcę działać tak jak Wy.”
Wpisujesz się doskonale w Pisowski PR.

Bogdan
Bogdan
3 lat 4 miesięcy temu

Spokojnie pieniądze są w błogosławionych rękach
Jak sie nie uda pani Costa wygrać w regionie ,to muzeum sie przeniesie,
w inny okręg wyborczy , aż znajdzie sie w Toruniu szacun pielgrzymuje

wpDiscuz