Rabka czyta konstytucję prezydentowi

Magdalena Kobylańska

18 lutego prezydent Andrzej Duda wziął udział w IV „Memoriale Marii Kaczyńskiej” w Rabce-Zdroju. Program wizyty zakładał m.in. złożenie kwiatów pod tablicą wmurowaną w ścianę liceum im. Eugeniusza Romera, upamiętniającą fakt, że Maria Kaczyńska uczęszczała do tego liceum i tu zdawała maturę.

Tego samego dnia grupa osiemnastu osób z Krakowa, Nowego Sącza i Zakopanego przyjechała do Rabki, żeby prezydentowi przeczytać Konstytucję, której nie przestrzega oraz zasilić bibliotekę liceum kilkunastoma egzemplarzami Konstytucji RP i około trzydziestoma książkami, specjalnie kupionymi w tym celu i zebranymi na spotkaniu z Mateuszem Kijowskim w Krakowie poprzedniego dnia. Mieliśmy ze sobą kilka flag KOD-u, duży drukowany transparenty KOD-u z napisem „Wolność, Równość, Demokracja”, duży malowany transparent o treści: „Cała Polska czyta Konstytucję (prezydentowi)”, ten sam, który był już przedtem w Lubniu i w Gdyni, i małe transparenty z napisami odnoszącymi się do przestrzegania ustawy zasadniczej oraz transparent z napisem „Nowy Sącz”. Stanęliśmy naprzeciwko liceum, gdzie stała już większa grupka Rabczan czekając po drugiej stronie ulicy na przyjazd prezydenta, i zaczęliśmy przez megafon czytać Konstytucję RP.

Potem kilka osób przeszło na drugą stronę ulicy rozmawiać z Rabczanami. Rozmowy nikogo co prawda nie przekonały, ale zakończyły się uściskami rąk i przekazaniem Rabczanom kilku egzemplarzy Konstytucji RP.

 

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Rabka czyta konstytucję prezydentowi"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ryszard
Ryszard
3 lat 5 miesięcy temu

Świetna akcja – kropla dręczy skałę.

Piwosz
Piwosz
3 lat 5 miesięcy temu

Czytanie konstytucji Prezydentowi jest akcją zajefajną.

Jola
Jola
3 lat 5 miesięcy temu

Fajna akcja. Bierzmy przykład✌️

Renata
Renata
3 lat 5 miesięcy temu

I co szanowny prezydent na to? Zareagowal?

Jola
Jola
3 lat 5 miesięcy temu

Nie sądzę! Mimo zapowiedzi, prezydent swoje uszy nastawia tylko w wiadomym kierunku. Mimo zapowiedzi nie jest prezydentem wszystkich Polaków. Jest prezydentem zwolenników PIS-u😢

wpDiscuz