Stępień w Kielcach: Mamy już rewolucję

Ponad 100 osób szczelnie wypełniło salę hotelu Best Western w Kielcach podczas spotkania KOD-u z profesorem Jerzym Stępniem, byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego. – Myślałem, że to zamach stanu, ale myliłem się. To jest coś gorszego. Mamy w Polsce rewolucję – powiedział Stępień.

To było pierwsze spotkanie świętokrzyskiego KOD w ramach LUD-u, czyli Latającego Uniwersytetu Demokracji. Gościem był prof. Jerzy Stępień, były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, prawnik, polityk, senator I i II kadencji (1989–1993), wiceminister spraw wewnętrznych i administracji (1997–1999). Na początku było nerwowo, bo prof. Stępień spóźnił się aż o godzinę. Jechał z Krakowa z pogrzebu przyjaciela, jazzmana Janusza Muniaka i utknął w korku. Czas ten wykorzystaliśmy do zaprezentowania dotychczasowej działalności KOD w woj. świętokrzyskim.

Mimo spóźnienia, nikt nie wychodził. Była pełna sala, dobre pytania i gorąca, ale sympatyczna atmosfera. Prof. Stępień powiedział: – Na początku myślałem, że mamy do czynienia z zamachem stanu. Myliłem się. Mamy coś gorszego. To jest rewolucja. A rewolucja oznacza, że nie ma już pola do kompromisu. Kto nie jest z nami, jest przeciw nam. I nie cofniemy się o krok. Nie interesuje nas prawo, ale wola narodu, a naród to my. Tak myśli Kaczyński. Co zostanie? Chaos. Po każdej rewolucji jest chaos. I wtedy Polacy zatęsknią za silną ręką, za zbawcą, który przywróci porządek.

Z sali padały pytania o to, czy można odwołać sejm w referendum (Stępień: – Nie), czy można nie płacić podatku wprowadzonego w trakcie roku podatkowego jako niezgodnego z konstytucyjną zasadą, że prawo nie działa wstecz. Prof. Stępień poradził. – Ja bym ten podatek zapłacił, a następnie zaskarżył do sądu administracyjnego. Nie potrzeba do tego Trybunału Konstytucyjnego. Już się zdarzało, że Naczelny Sąd Administracyjny przyznawał rację skarżącemu powołując się na zasadę, że przepis jest niezgodny z konstytucją i nie ma potrzeby wszczynać procedury jego zaskarżania do Trybunału Konstytucyjnego – powiedział Stępień. I dodał. – Oni nie zdają sobie sprawy z tego, co robią. Sparaliżowali Trybunał Konstytucyjny, a teraz będą mieli 10 tysięcy sądów konstytucyjnych w Polsce. Bo każdy sąd ma prawo powoływać się w swoich wyrokach na konstytucję.

Świętokrzyski KOD planuje już kolejne spotkania w ramach LUD oraz akcję ulotkową.

zn

 

Dodaj komentarz

14 komentarzy do "Stępień w Kielcach: Mamy już rewolucję"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Katarzyna
Katarzyna
2 lat 2 miesięcy temu

Z niecierpliwością oczekuję na pierwsze spotkanie LUDu w Warszawie

Zbugniew
Zbugniew
2 lat 2 miesięcy temu

A ja Czekam na LUD w Poznaniu.

Piotr
Piotr
2 lat 2 miesięcy temu

W czerwcu 1999 został wybrany przez Sejm na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. 4 listopada 2006 prezydent RP powołał go na stanowisko prezesa TK, funkcję tę objął 6 listopada 2006 (był pierwszym prezesem tej instytucji bez tytułu naukowego profesora)

Adam
Adam
2 lat 2 miesięcy temu

A za to, ze byl na pogrzebie Janusza Muniaka to juz powinien otrzymac honorowe miejsce w spoleczenstwie, ktore honoruje – niestety takze klamcow.

Kata
Kata
2 lat 1 miesiąc temu

Adamie, kłamczuszkujesz
Polecam przykładowe źrodło:
http://info.wiara.pl/doc/2961333.Dla-Boga-gral-wyjatkowo

ciekawy
ciekawy
2 lat 2 miesięcy temu

Zglupial?

Opałek
Opałek
2 lat 2 miesięcy temu

Mili moi. Czy naprawdę sądzicie, że tak idiotyczne wypowiedzi jak Stępnia o „rewolucji” służą waszej sprawie?

Ada
Ada
2 lat 2 miesięcy temu

Na pewno nie służą „waszej”, dlatego tak wszędzie gardłujecie…

ala
ala
2 lat 2 miesięcy temu

Czy byłby możliwy dostęp do spotkań LUDu za pośrednictwem Skypa?

Jacek
Jacek
2 lat 2 miesięcy temu

A ja zakładam K.A.P.O.K. Komitet Asekuracji Przed Obrońcami Koryta…

zygfryt
zygfryt
2 lat 2 miesięcy temu

wyklęty powstań ludu ziemi

ala
ala
2 lat 2 miesięcy temu

Czy jest już jakiś plan następnych spotkań w ramach LUDu? Czy mogłyby być w jakiś sposób transmitowane na cały kraj?

Ziemek
Ziemek
2 lat 2 miesięcy temu

Tak, następne spotkania planujemy z Mateuszem Kijowskim (który o tym jeszcze nie wie, ale nie będzie miał wyjścia :) ) i z Juliuszem Braunem, byłym prezesem TVP, który już się zgodził. :) KOD Świętokrzyskie.

Peperepe
Peperepe
2 lat 2 miesięcy temu

Panie Stępień w Polsce mamy demokrację a nie rewolucję. Mów Pan lepiej za siebie a nie za Kaczyńskiego.

wpDiscuz