Zbieramy podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

Szanowni Państwo,

Dzisiaj, tj. 18 lutego 2016 r., rozpoczynamy zbieranie podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Trybunał Konstytucyjny odgrywa jedną z najistotniejszych ról w polskim ustroju. To on bada zgodność prawa z Konstytucją. Ta najważniejsza kompetencja ma rzeczywisty wpływ na życie każdego z nas. To na podstawie aktów prawa, przede wszystkim ustaw, działają wszystkie organy władzy publicznej, które decydują o naszych wolnościach, prawach i obowiązkach.

Sprawne funkcjonowanie Trybunału jest gwarantem tego, że podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa wpisane do Konstytucji Rzeczypospolitej z 1997 roku nie staną się jedynie postulatami politycznymi – zaledwie wskazówkami dla parlamentu, rządu i prezydenta. Ideałem demokracji konstytucyjnej są przecież rządy prawa, nie zaś rządy woli politycznej większości parlamentarnej. W polskim ustroju ustawy uchwalane przez Sejm i Senat stają się prawem nie tylko przez ich „uświęcenie” głosami większości, ale przede wszystkim przez zgodność ich treści z zasadami prawnymi oraz wolnościami i prawami człowieka i obywatela, które Konstytucja gwarantuje, a Trybunał chroni.

My, Naród polski, oczekujemy od sprawujących władzę, że będą to czynić, mając na uwadze dobro wszystkich członków społeczeństwa. Oczekujemy, że będą realizować swój program wyborczy w zgodzie z Konstytucją i obowiązującym prawem.

My, Naród polski, mamy prawo oczekiwać i żądać, by polityka była czyniona w zgodzie z prawem, a nie prawo w zgodzie z polityką. Nie godzimy się na to, by obóz rządzący, który dzierży w swoich rękach władzę ustawodawczą i wykonawczą, paraliżował Trybunał Konstytucyjny, który jest gwarantem konstytucyjności, niezawisłości i niezależności władzy sądowniczej.

Dlatego prosimy Państwa o podpis pod naszym projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Projekt poparty odpowiednią ilością podpisów, pokaże prawdziwą wolę obywateli, którzy nie zgadzają się na zmiany zbliżające ustrój Polski do ustrojów państw autorytarnych, ale pragną umocnienia systemu demokratycznego, o który tak ciężko i długo walczyli.

Komitet Obrony Demokracji

 


Zanim zaczniesz zbierać podpisy, przeczytaj dokładnie instrukcję.

Kliknij i pobierz druk do zbierania podpisów (PDF).

Pamiętaj, że konieczne jest poprawne wypełnienie wszystkich rubryk.

Nieważne czy zbierzesz 10 czy 100 podpisów – każdy podpis się liczy!

Oprócz druku do zbierania podpisów zamieszczamy:

  • instrukcję zbierania podpisów (pobierz PDF),
  • wzór prawidłowo wypełnionej karty (pobierz PDF),
  • obywatelski projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (pobierz PDF),
  • listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami (pobierz PDF),
  • projekt ulotki informacyjnej (pobierz PDF)
  • projekt ulotki do wydruku na kartce A4 (pobierz PDF).

 


Listy z podpisami prosimy przesyłać na poniższy adres:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej
Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym
ul. M. C. Skłodowskiej 16/29
41-800 Zabrze

Dodaj komentarz

75 komentarzy do "Zbieramy podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tadeusz
Tadeusz
3 lat 7 miesięcy temu

Ulotka.pdf ma tak podłą jakość, że nie nadaje się do druku i rozpowszechniania!
Dajcie PDF ale „z głową”

Baśka
Baśka
3 lat 7 miesięcy temu

Fakt…wydrukowałam ulotkę wygląda bardzo źle.

EDM
EDM
3 lat 6 miesięcy temu

BARDZO DOBRA ULOTKA WSZYSTKO ZROZUMIAŁE

Tomi
Tomi
3 lat 6 miesięcy temu

Jaki kod taka ulotka 😛

EDUARDO CONTI
EDUARDO CONTI
3 lat 6 miesięcy temu

ULOTKA JEST PIĘKNA I CZYTELNA NATOMIAST NIEKTÓRZY MAJA KIEPSKI SPRZĘT ABY ZOBACZYĆ LUB ODCZYTAĆ HAHAHA

EDMUND
EDMUND
3 lat 6 miesięcy temu
ULOTKA MA TO CO POWINNA MIEĆ KRÓTKĄ INFORMACJĘ DLA LUDZI INTELIGENTNYCH I TYCH CO UMIEJĄ CZYTAĆ POZA PISOWCAMI KTÓRZY OPRÓCZ PLUCIA JADEM NIC NIE POTRAFIĄ Agnieszka Biesiadecka do POMNIK WDZIĘCZNOŚCI dla Lecha Wałęsy 47 min · „Kawa na ławę.”. Znowu się pastwią nad Wałęsą wielcy bohaterowie: Morawiecki, Zybertowicz, złodziej kolejowy Brudziński. Morawiecki rechocząc stwierdza, ze przecież Wałęsa żadnego płotu nie przeskoczył, tylko go motorówką dowieźli, Brudziński, ze w 92 roku czegoś tam nie podpisał działając na korzyść Rosji, Zybertowicz, ze bez żadnego badania wiadomo, ze teczka Kiszczaka jest prawdziwa. A ja się spytam: skoro tak świetnie ci wspaniali działacze już… Czytaj więcej »
Stanisław
Stanisław
3 lat 6 miesięcy temu

Nie my Polacy rozwaliliśmy nasz towar eksportowy. To pis usiłuje to zrobić (mam nadzieję, że im to się nie uda). Nie bierzmy na siebie winy części ludzi zarażonych nienawiścią- pisu. Nie można generalizować, że to my-Polacy. To pis – nie Polska

Anita
Anita
3 lat 6 miesięcy temu

Ja też miałam problem z wydrukowaniem tego pliku – margines jest zbyt wąski i dlatego drukarka ucina tekst z lewej i prawej strony). Poradziłam sobie tak, że zmniejszyłam skalę wydruku do 94% i jest teraz OK. Polecam to rozwiązanie innym.
Jest jak jest – drukujemy i zbieramy podpisy.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat 7 miesięcy temu

we wzorze zbierania podpisów (wzór.pdf) jest:
„Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym”
a w pliku „lista-podpisow.pdf” jest:
„Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, M.C. Skłodowskiej 16/29, 41-800 Zabrze”
… a potem okaże się, że coś jest „nie tak”

Barbara
Barbara
3 lat 6 miesięcy temu

No wlasnie – na wszystkich listach ma byc ten adres w Zabrzu?

Piotr
Piotr
3 lat 7 miesięcy temu

Do kiedy będziemy te podpisy zbierać?

Jarek - koordynacja Wwa
Jarek - koordynacja Wwa
3 lat 6 miesięcy temu

18 Maja

Barbara
Barbara
3 lat 7 miesięcy temu

Również nie jestem zachwycona tą ulotką. Moje uwagi: kiepska jakość (jak Tadeusz), mało przyjazny krój czcionki, nieciekawe wypunktowanie (lepsza byłaby zwykła duża kropka)

Paweł Nyczaj
Paweł Nyczaj
3 lat 6 miesięcy temu

Ulotka to niestety obrazek przerobiony na PDF (pewnie zeskanowany). Prosimy o umieszczenie normalnego PDF, bo ulotka była składana w jakimś programie (choćby nawet w Wordzie)

Ryszard
Ryszard
3 lat 7 miesięcy temu
Napiszcie kto opracowywał ten projekt i podajcie jakie gremia prawnicze go zarekomendowały. Mnie osobiście nie podoba się koncepcja wyboru sędziów przez 2/3 posłów. To czyni projekt nierealnym. Ja poprę jedynie projekt w którym sędziów TK będą rekomendować najwyższe sądy RP oraz korporacje prawnicze z wyłączeniem prokuratorskich. Nie zgadzam się na żadne kompromisy z partiami dopóki nie zostanie zmieniona ordynacja wyborcza bo to jest główna przyczyna degeneracji polskiej polityki. Dopóki kandydaci na posłów będą mianowani przez prezesów partii to nie można sejmowi powierzyć wyboru sędziów TK. Nie można również uzależniać ich dopuszczenia do orzekania od złożenia przysięgi przed prezydentem lub sejmem.… Czytaj więcej »
Heniek
Heniek
3 lat 6 miesięcy temu

Popieram Ryszarda! Róbmy to, ale z głową, żeby nie dostać „po głowie”. To bardzo poważna inicjatywa i może być wykorzystana przeciwko nam, jeżeli nie będzie absolutnie perfekcyjnie przemyślana. Zawsze lepiej pomyśleć przed niż po FAKCIE dokonanym…
Poprawmy wersję roboczą, przedyskutujmy z prawnikami konstytucyjnymi, znajdźmy możliwe usterki. To nasze pierwsze, sztandarowe, BARDZO ważne działanie. I MUSI się udać. To nasz prestiż.

Paweł
Paweł
3 lat 6 miesięcy temu

Zgadzam się – trzeba podać kto opracował projekt, widać że był to doświadczony zespół prawniczy ale w/g mnie musi być transparentne kto – proponuję także zaprosić do rekomendacji Pana
Profesora Andrzeja Rzeplińskiego!

Danka
Danka
3 lat 6 miesięcy temu

Bardzo sluszne uwagi Ryszardzie! Popieram w kazdym punkcie

Ewelina
Ewelina
3 lat 6 miesięcy temu

Ja też w pełni zgadzam się z tym co napisał Ryszard. To jest lepsza droga i bliższa niezależności TK od władzy

Marek z Berlina
Marek z Berlina
3 lat 6 miesięcy temu

Również w pełni popieram wszystkie przedstawione przez Ryszarda uwagi. Pozdrawiam.

Marek
Marek
3 lat 6 miesięcy temu

Ponadto, jaki jest dobry powód żebyśmy szli drogą PiSu i pozwolili Sejmowi decydować o sposobie i trybie funkcjonowania TK. Czy TK nie może tego zrobić własnymi siłami. Wszelkie ręce precz od Trybunału !!!

Zbyszek
Zbyszek
3 lat 6 miesięcy temu

Nie zapominaj, ze wybierani sa przez 2/3, ale jesli nie zbierze sie 2/3 to nadal sedzia ktoremu kadencja wygasla ma orzekac, wiec np teraz jest w interesie PiS zeby ustapic, bo beda nadal orzekali ci wybrani za czasow PO/PSL

Paweł
Paweł
3 lat 6 miesięcy temu

Jak można przekazać wypełnioną listę Koordynatorowi Regionalnemu (brak info) – pocztą czy osobiście? Jak pocztą to na jaki adres, osobisty Koordynatora czy adres siedziby KOD? Doprecyzujcie bo chcemy już wysyłać.

Jarek - koordynacja Wwa
Jarek - koordynacja Wwa
3 lat 6 miesięcy temu

Prześlij na adres Biura KOD w Warszawie: Komitet Społeczny „Komitet Obrony Demokracji”, ul. Przemysłowa 35/4, 00-450 Warszawa,

Andrzej
Andrzej
3 lat 6 miesięcy temu

Wybór sędziów TK większością 2/3 jest do zaakceptowania. Jeżeli posłowie się nie porozumieją, to przez jakiś czas będzie brakowało jednego czy nawet kilku sędziów. Po kolejnych wyborach skład mógłby być uzupełniony. (taką możliwość trzeba dodać w propozycji ustawy). To nie przeszkodzi TK w orzekaniu, gdyż Prezes TK może, w uzasadnionych przypadkach, wyznaczyć mniejszy skład. Ważne aby pozycja Prezesa TK była silna.
Czy jeszcze można poprawić projekt ? Ma on błędy merytoryczne, stylistyczne i literowe.
Pozdrawiam.

Lakosz
Lakosz
3 lat 6 miesięcy temu

„Czy jeszcze można poprawić projekt ? Ma on błędy merytoryczne, stylistyczne i literowe.”

Nie da się (poprawki w tekście zgłoszonym powodują odrzucenie rozpatrywania wniosku). Poprawiać będą światli posłowie PiS-u i to oni zdecydują czy i jak ma wyglądać ta Ustawa. Gratuluję tych publicznych i masowych wyrazów zaufania dla tego ugrupowania. 😀

Krzysztof Mazur
Krzysztof Mazur
3 lat 6 miesięcy temu

Czy osoby zamieszkałe na stałe zagranicą mogą składać podpisy pod projektem ustawy?
Czy mogą to robić jeśli mają podwójne obywatelstwo?
Czy mogą to robić jeśli nie mają już obywatelstwa polskiego ale znają swój PESEL z przeszłości?

To są pytania czytelnika WIADOMOŚCI KOD_MAZ

Joanna
Joanna
3 lat 6 miesięcy temu

W „instrukcji zbierania podpisów ” na samym dole jest link http://siec118.pl/dla-organizacji/instrukcje/zbieranie-podpisow-knowhow/ – NIE DZIAŁA! Ląduje na informacji że nie znakeźliśmy tego czego szukamy.?

Romana
Romana
3 lat 6 miesięcy temu

Czy jest mozliwosc podpisu wirtualnego? Niestety, nie ma mnie w Polsce.

Lakosz
Lakosz
3 lat 6 miesięcy temu

Nie, podpis musi być własnoręczny ( Art. 9. 2. Ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli).

Krystyna
Krystyna
3 lat 6 miesięcy temu

To projekt aktu prawnego bardzo ważny dla zabezpieczenia Polsce statusu demokratycznego państwa prawa. KOD nie jest partią gdzie obowiązuje wsparcie dla każdej idei, pomysłu i inicjatywy. Jeżeli mam jakąś inicjatywę poprzeć, to chcę mieć możliwość własnej oceny. Wracam do pytań Ryszarda: kto przygotował projekt, jakie są zamierzone cele i skutki, kto konsultował. Tak tym razem ale i w przyszłych inicjatywach, bardzo proszę.

Andrzej
Andrzej
3 lat 6 miesięcy temu

Popieram Ryszarda sędziów powinny wybierać środowiska prawnicze i akademickie. Politycy różnych opcji zawsze będą forsować im wygodnych.

Andrzej.K
Andrzej.K
3 lat 6 miesięcy temu
Mam poważne zastrzeżenie, że z tak karkołomnie szybkim przejściem do zbierania podpisów kroczymy śladami PISu, Taka sprawa wymaga niezwykłej przecież staranności i przezorności i nie może zawierać błędów które są nie do uniknięcia w pośpiechu. Poza tym warto by doprowadzić do debaty nad projektem w możliwie szerokim kręgu z udziałem sędziów z poprzednich składów trybunału, i z najwyższych urzędów które są do takich spraw właściwe. Wspaniała i ważna inicjatywa może być zaprzepaszczona przez podejrzane, tajemnicze i pośpieszne preparowanie. Jeśli mam się podpisać to muszę być pewny tego co podpisuję, Brak mi autorytetów w dziedzinie prawa popierających projekt, którym mógłbym zaufać,… Czytaj więcej »
Anna
Anna
3 lat 6 miesięcy temu

Popieram. I podrzucam do przemyślenia dyskusję w Wyborczej. Wyjątkowo nie ma hejtów (przynajmniej dotąd), za to sporo wątpliwości i uwag merytorycznych:
http://wyborcza.pl/magazyn/1,150990,19652428,trybunal-konstytucyjny-wspolne-dobro.html

Tomasz
Tomasz
3 lat 6 miesięcy temu

Szkoda, że zapomnieliście Państwo w projekcie o adwokaturze, radcach prawnych, prokuratorach, notariuszach jako mogących przedstawiać kandydatów na sędziego TK. Czyżby osoby te nie wchodziły w szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości? Widocznie Państwa zdaniem nie wchodzą. Dlatego też swojego podpisu pod projektem w tym kształcie nie złożę.

Andrzej Czepczor
Andrzej Czepczor
3 lat 6 miesięcy temu

Mam obywatelstwo polskie, stałe zameldowanie w Polsce, ale mieszkam i pracuję w UK od 12 lat. Mam kilka podpisów i nie wiem co dalej z nimi zrobić? jaki krok powinienem zrobić aby wszystko było zgodne z prawem

Małgorzata
Małgorzata
3 lat 6 miesięcy temu
Zgadzam się z głosami krytycznymi treści ustawy. Przede wszystkim uważam, że wszelkie ustawy obywatelskie powinny umożliwić oddzielenie aktów prawnych od bieżącej polityki na zawsze. Może to utopia, ale przynajmniej trzeba próbować. Możliwość zgłaszania kandydatów na sędziów TK przez Sejm i Prezydenta takiej separacji nie umożliwia. Moim zdaniem jedynie gremia prawnicze i akademickie powinny mieć prawo zgłaszania kandydatów, a Sejm proponowaną w projekcie większością 2/3 przy minimum 50% obecności owe kandydatury przyjmować. Przypuszczam, że projekt KOD wyląduje w koszu i dlatego podpiszę projekt ustawy KOD o TK. Mając nadzieję, że kolejne projekty ustaw, np. o służbach cywilnych i mediach, pojawią się… Czytaj więcej »
Stanisław
Stanisław
3 lat 6 miesięcy temu

Popieram zdanie Małgorzaty

Małgorzata
Małgorzata
3 lat 6 miesięcy temu

A dla takich bardziej ‚zapracowanych amatorów’, którzy nie mają czasu studiować każdego zdania Projektu i porównywać go z Oryginałem (aktualną Ustawą o TK) – czy ktoś dobrze zorientowany mógłby nam wyjaśnić, czy są i na czym polegają różnice między jednym a drugim?

Marek
Marek
3 lat 6 miesięcy temu

To Wy jestescie zagrozeniem dla
Polski

Marek
Marek
3 lat 6 miesięcy temu

Po drugie nie jestem z Wami i wiele tysiecy ludzi nie jest z Wami „My Naród” modne to hasło było w ustroju PRL dobrze, że nie napisano My Towarzysze

Krzysztof Mazur
Krzysztof Mazur
3 lat 6 miesięcy temu

DO ORGANIZATORÓW akcji zbierania podpisów. Proszę podać gdzie przesyłać formularze z podpisami?

Ania
Ania
3 lat 6 miesięcy temu

Myślę, że dobrze byłoby podać jeden ogólnopolski adres, na jaki można by wysyłać zebrane podpisy. To ułatwiłoby życie tym, którzy z koordynatorami nie mają bezpośredniego kontaktu, albo po ludzku mają za daleko.

Paweł Nyczaj
Paweł Nyczaj
3 lat 6 miesięcy temu

Adres jest u góry formularza do zbierania podpisów. Oto on: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, M.C. Skłodowskiej 16/29, 41-800 Zabrze. Oczywiście na przekazie na list polecony można napisać w skrócie: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o TK, bo cała nazwa się nie zmieści

Leszek
Leszek
3 lat 6 miesięcy temu

Nikt z organizatorów nie chce odpowiedzieć na to pytanie ani na pytanie do kiedy można podpisy zbierać. Ja swoje listy wyślę na adres w Zabrzu, podany na listach. Myślę, że będzie dobrze.

Paweł Nyczaj
Paweł Nyczaj
3 lat 6 miesięcy temu

Wysyłaj poleconym. Nie musi być priorytet, bo i tak odbierają z poczty co kilka dni, co widziałem śledząc mój list z podpisami.

Jarek - koordynacja Wwa
Jarek - koordynacja Wwa
3 lat 6 miesięcy temu

do 18 maja, podpisy można też wysyłać na adres biura w Warszawie – po ich otrzymaniu skontaktujemy się z nadawcą i potwierdzimy, że wszystko jest „ok” – proszę pamiętać, że na kartce może być „tylko 10 podpisów” – nie można nic poza tabelką dopisywać. Komitet Społeczny „Komitet Obrony Demokracji”, ul.Przemysłowa 35/4, 00-450 Warszawa

Jarek - koordynacja Wwa
Jarek - koordynacja Wwa
3 lat 6 miesięcy temu

Podpisy można przesyłać także do biura KOD w Warszawie: Komitet Społeczny „Komitet Obrony Demokracji”, ul. Przemysłowa 35/4, 00-450 Warszawa, proszę pamiętać, że na jednej kartce może być tylko 10 podpisów (nie można dopisywać nic „poza” tabelką)

Mariusz
Mariusz
3 lat 6 miesięcy temu

A gdzie mogę zobaczyć ten obywatelski projekt ustawy? Mam głosować za czymś czego nie znam albo czego jeszcze nie ma? Lubię przeczytać umowę przed jej podpisaniem.

anita
anita
3 lat 6 miesięcy temu

dajcie szanse zbierania podpisow przez internet,nie mam konta na facebooku, mieszkam w malym miescie, dajcie nam szanse na glos i stworzcie strone do zbierania glosow poparcia. pozdrawiam.

Aleksandra
Aleksandra
3 lat 6 miesięcy temu

A gdzie mozna podpisac online?

Wiktor
Wiktor
3 lat 6 miesięcy temu

Do kiedy zbieramy podpisy?

Jarek - koordynacja Wwa
Jarek - koordynacja Wwa
3 lat 6 miesięcy temu

18 maja

Marcin
Marcin
3 lat 6 miesięcy temu

Poprawka do Art. 5
1. Trybunał sygnalizuje pisemnie Sejmowi i Senatowi oraz innym organom stanowiącym prawo istnienie uchybień i luk w prawie, których usunięcie jest niezbędne do zapewnienia spójności systemu prawnego Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 7 dni od ich stwierdzenia.
2. Prezes Trybunału zwraca się do adresata sygnalizacji o poinformowanie Trybunału w terminie 14 dni o stanowisku w sprawie będącej przedmiotem sygnalizacji.

Marcin
Marcin
3 lat 6 miesięcy temu

Poprawka do Art. 99
1. Orzeczenia Trybunału zapadają JEDNOGŁOŚNIE.
2. Sędzia składu orzekającego, może, podpisując orzeczenie, zgłosić zdanie odrębne dotyczące samego uzasadnienia.

Tyle i aż tyle! Dość kupczenia prawem i jego wątpliwymi interpretacjami. Albo coś jest zgodne z Konstytucją, albo nie i Sędziowie muszą być co do tego ZGODNI!!!!

jarek
jarek
3 lat 6 miesięcy temu
Witam. Prośba do Grupy Organizacyjnej i Prawnej KOD: 1. Proszę o dokonanie analizy i uzyskanie ewent. pozwoleń na publiczne odtwarzanie wypowiedzi i utworów muzycznych podczas publicznego zbierania podpisów pod projektem ustawy o TK. Punktu takie powinny być medialne, głośne, zwracające uwagę. Proponuję, aby pilnie zrealizować ten cel centralnie, ewent. z udziałem KOD Regionalnych i udostępnić informacje o uzyskanych zezwoleniach. M.in. proponuję wykorzystać tekst preambuły odczytany przez Jerzego Radziwiłłowicza (wraz z zawartym tam podkładem muzycznym). Na stronach FB KOD-u była tez zamieszczona przez kogoś z KOD piosenka (nie mogę jej odnaleźć), także doskonała do tego celu. 2. Brak jest dostępu do… Czytaj więcej »
Tomasz
Tomasz
3 lat 6 miesięcy temu
Jest znacznie gorzej nic by wynikało z dotychczasowej dezynwoltury partii rządzącej: zaprzeczanie oczywistym faktom, całkowita swoboda łamania konstytucji, przekupienie części społeczeństwa rozdawnictwem 500 złotowej dotacji, ręczne kierowanie prokuraturą to tylko złowrogi wstęp do w pełni autorytarnego i niedemokratycznego sprawowania władzy przez prezesa Kaczyńskiego, przy pomocy zarówno fachowców, jak również wielu bezwolnych marionetek urzeczonych władzą. Dotychczasowe działania ekipy rządzącej wskazują, że prezes nie cofnie się przed niczym, realizując swoją chorą strategię jedno-władztwa. Jego działania prawdopodobnie nie będą uderzać jedynie w zasady demokracji, swobody obywatelskie, ale z pewnością odbiją się negatywnie na pozycji Polski w świecie i prawdopodobnie na stanie gospodarki, której… Czytaj więcej »
Henryk
Henryk
3 lat 6 miesięcy temu

jestem z wami …nie udało się dzisiaj dotrzeć do Warszawy . Ale następnym razem na pewno zdążę . Tak trzymać . Nie możemy wszystko stracić …bo ktoś ma apetyt na Władzę . Panie Jarosławie …a tak po chrześcijańsku …czy Pan nie grzeszy ????i to bardzo???

Henryk
Henryk
3 lat 6 miesięcy temu

…jestem z wami . nie zdążyłem dzisiaj do Warszawy . Następnym razem zorganizuję się poprawnie . Taka myśl do Pana Kaczyńskiego ….czy Pan nie uwiera sumienie ???? bo moim zdaniem / jestem katolikiem / grzeszy Pan mocno …i to w Poście . Wlewa Pan dużo nienawiści .

Aga
Aga
3 lat 6 miesięcy temu

Popieram obronę wolności wyznania, wolności słowa, demokracji i praworządności . Słowa uznania i wsparcia dla KOD .

Aga
Aga
3 lat 6 miesięcy temu

Bardzo proszę o jasną informację do kiedy trzeba wysłać listy na adres w Zabrzu. Najlepiej byłoby umieścić tą informację na górze strony zaraz obok tego adresu. Pojawiały się informację o 18. maja, ale rozumiem, że to termin złożenia w Sejmie, więc proszę o konkretną informację, do kiedy chcą Państwo otrzymać listy.

Jarek - koordynacja Wwa
Jarek - koordynacja Wwa
3 lat 6 miesięcy temu

Podpisy można też wysłać do biura w Warszawie – stamtąd szybciej trafią do PKW do weryfikacji.
Komitet Społeczny „Komitet Obrony Demokracji”, ul.Przemysłowa 35/4, 00-450 Warszawa.

Po otrzymaniu podpisów skontaktujemy się z nadawcą w celu potwierdzenia, czy wszystko jest ok – proszę pamiętać, że na jednej kartce może znajdować sie max. 10 podpisów

Robert
Robert
3 lat 6 miesięcy temu

Dziś idąc do pracy zauważyłem ulotki ponaklejane bezmyślnie na przystankach i drzwiach klatek. Proszę szanować moje miasto Szczecin i posprzątać po sobie.
Robert P.

Adam
Adam
3 lat 5 miesięcy temu

Jakie zmiany w Ustawie sa proponowane, przebijanie sie przez 100 artykułów to słaby pomysł.

Jarek - koordynacja Wwa
Jarek - koordynacja Wwa
3 lat 5 miesięcy temu
Co zakłada nasza ustawa? • Powrót do pierwotnej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z czerwca 2015 roku, z następującymi zmianami: • Wybór sędziów Trybunału będzie dokonywany większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy liczby posłów. o Zwiększy się krąg podmiotów, które mogą zgłaszać kandydatów: Prezydent Rzeczypospolitej, Krajowa Rada Sądownictwa, Zgromadzenia Ogólne sędziów Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. • Powierzy się dalsze sprawowanie obowiązków sędziemu Trybunału, którego kadencja upłynęła – aby uniknąć paraliżu Trybunału w przypadku, gdy Sejm nie jest w stanie podjąć decyzji o wyborze. • Wprowadza się kadencyjność Prezesa i Wiceprezesa Trybunału (6 lat). • Sędzia będzie składał… Czytaj więcej »
Norbert
Norbert
3 lat 5 miesięcy temu

Minal luty, marzec jest kwiecień chciałbym wiedzieć ile podpisów zebrano, wydawało się ze biedzie szybko i bezboleśnie a tu żadnych danych o ilości zebranych podpisów

Kasia
Kasia
3 lat 5 miesięcy temu

Zgadzam się z Norbertem. Powinniśmy już wysyłać podpisy do Komitetu w Zabrzu i zacząć zliczać głosy. Wiem, że wiele list podpisanych leży w domach, już czas przesłać je do centrali! Proponuję zrobić LICZNIK PODPISÓW na stronie KOD i nagłośnić sprawę, to podziała motywująco na KOD-wiczów.

KateMarie
KateMarie
3 lat 5 miesięcy temu

Szkoda, że nie można podpisać się pod Projektem w necie. A może podczas najbliższej demonstracji? Wówczas każdy chętny do złożenia podpisu powinien mieć jakiś dokument przy sobie.
A może pomyślicie także o legitymacjach – na wzór takich, jakie wystawia Amnesty International swoim członkom?

wpDiscuz