Aplikacja Youtube otrzymała dużą aktualizację na Androida i iOSa – zobacz co nowego na Ciebie czeka

Aplikacja Youtube otrzymała dużą aktualizację na Androida i iOSa – zobacz co nowego na Ciebie czeka

Osoby często korzystające z Youtube’a na swoim telefonie, na pewno nie przeoczyły pojawienia się nowych opcji, które zostały niedawno wprowadzone przez Google. Nie przeoczcie również darmowe spiny przy rejestracji, gdzie czekają na was ciekawe bonusy i promocje! Głównymi zmianami wprowadzonymi przez Google są:

  • Przeniesienie przycisku Autoplay na samą górę ekranu aplikacji.
  • Captions, czyli opcja włączania napisów, znajduje się teraz po prawej stronie od przycisku Autoplay.
  • Wprowadzona została łatwiejsza nawigacja pomiędzy określonymi przez twórcę filmu rozdziałami.

Google cały czas słucha więc głosu społeczności i stara się wprowadzać udogodnienia na podstawie sugestii osób korzystających z ich aplikacji. Głos użytkownika jest bardzo ważny, szczególnie w przypadku aplikacji, gdzie konkurencja jest bardzo duża.

Goliat vs dziesiątki Dawidów

Skoro już wspomnieliśmy o konkurencji, warto się zastanowić nad dalszymi poczynaniami firmy Google, szczególnie w kontekście Youtube. Ostatnio coraz częściej jako użytkownicy możecie się spotkać z reklamą Youtube premium. Ta aplikacja w wersji premium pozwoli wam na korzystanie z aplikacji w tle oraz puszczania muzyki w trakcie przeglądania na przykład stron WWW na naszym telefonie. Ponadto wersja premium umożliwia pobieranie piosenek oraz filmów w celu odtwarzania ich offline. 

Z pozoru wydaje się, że nie jest to tak wiele. Jeżeli jednak zastanowimy się nad tym przez dłuższą chwilę, możemy dojść do następujących wniosków:

  • Aplikacja działająca w tle – świetna sprawa, szczególnie na tablecie, gdzie możemy bez żadnego problemu wydzielić połowę ekranu na Youtube’a a drugie pół na program do czytania plików w formacie PDF lub przeglądarkę internetową.
  • Opcja puszczania tylko i wyłącznie audio i możliwość tworzenia playlist – Spotify może zacząć się bać o swoją pozycję na rynku. Otrzymujemy bowiem od Google’a możliwość puszczania ulubionych utworów podczas joggingu oraz tworzenia playlist z ulubionymi podcastami.
  • Pobieranie piosenek i filmów – wyjeżdżacie do miejsca ze słabym zasięgiem? Pobrane przez was filmy pozwolą wam zabić nudę i świetnie się bawić podczas oglądania filmów w rozdzielczości 4K. 

Zauważyliście pewnie również, że od pewnego czasu pojawia się nieco więcej reklam na Youtube. Może celem jest stopniowe frustrowanie użytkowników reklamami, żeby przechodzili do płatnej wersji programu? Kto wie!

Jedno jest pewne, konkurencja nie śpi. Serwisy takie jak na przykład Vimeo, tylko czekają na duże potknięcie Google, żeby ukroić większy kawałek rynku dla siebie. Może tym potknięciem jest właśnie wprowadzenie płatnej wersji Youtube’a?

Użytkownicy i twórcy już od jakiegoś czasu zgłaszają opinie o nagminnej demonetyzacji, może to właśnie wprowadzenie na szeroką skalę Youtube premium będzie przysłowiowym przelaniem czary goryczy. 

Na pewno rynkowi dobrze zrobi konkurencja. Doskonałym przykładem takiej zdrowej konkurencji w branży komputerowej jest rywalizacja między AMD i Intelem. Dzięki wprowadzeniu nowej serii procesorów przez AMD możemy cieszyć się zintensyfikowanym wysiłkiem głównego konkurenta tej firmy, czyli Intela. 

Konkurencja między gigantami rzadko kiedy prowadzi do całkowitego upadku jednej ze stron. Najczęściej mamy do czynienia z taktycznym odwrotem i przegrupowaniem po stronie przegrywającej strony.

Trzymajmy więc kciuki za każdego, kto rzuci rękawicę firmie Google i zdecyduje się na promowanie własnej aplikacji umożliwiającej dzielenie się ze światem nagrywanymi vlogami, piosenkami oraz głupimi żartami i śmiesznymi kotami.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )