Czy e-learning sprawdzi się w branży kreatywnej?

Czy e-learning sprawdzi się w branży kreatywnej?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o rozwoju branży e-learning. Szkolenia zawodowe, zajęcia na uczelniach wyższych oraz kursy językowe to dziedziny, które sprawdziły się w nauczaniu online. Jednak co z branżą kreatywną? Czy jesteśmy w stanie nauczyć się malować lub szyć dzięki warsztatom prowadzonym na platformach edukacyjnych?

E-learning dla artystów i rękodzielników

Jeżeli marzysz o rozwoju swojej pasji jako artysta lub rękodzielnik, ale czas nie jest Twoim sprzymierzeńcem wypróbuj koniecznie e-learning! Wiele osób jest przekonanych, że aby nauczyć się rysować, rzeźbić lub szyć konieczna jest obecność mentora, który da nam wskazówki i nauczy nas, jak prawidłowo pracować.

To postrzeganie nauki nie jest do końca prawdziwe. Nauczyciel ma za zadanie przekazać nam swoją wiedzę, pokazać nam, w jaki sposób możemy pracować, aby było to zgodne z warsztatem. Natomiast sukces w nauce zależy tylko od nas i naszej motywacji. Dzięki tej świadomości możemy uczyć się również umiejętności twórczych poprzez naukę zdalną.

Dodatkowo za platformami e-learningowymi przemawia możliwość indywidualnych konsultacji z wykładowcą. W razie wątpliwości lub trudności ze zrozumieniem materiału kursant może napisać do swojego prowadzącego. Dzięki temu nauka zdalna oferuje nam coś więcej niż tylko wirtualne spotkania.

Jak wyglądają kreatywne kursy online?

Warsztaty i szkolenia kreatywne różnią się od siebie, w zależności od tego, jakiego usługodawcę wybierzemy. Niemiej, schemat realizacji programu jest podobny. Szkolenia podzielone są na sekcje teoretyczne i praktyczne. Na każdej lekcji macie do wykonania zadania praktyczne, które pokazują Wam, jak krok po kroku podejść do realizacji projektu.

Dużą rolę w edukacji online odgrywa regularność.  Ograniczenie czasowe dostępu do zajęć jest dobrym sposobem na mobilizowanie kursantów. Dzięki temu organizatorzy kursów zwiększają efekty z prowadzonych zajęć, a kursanci bardziej przykładają się do swoich lekcji.

Przy okazji warto tutaj dodać, że warsztaty online są organizowane w dwóch formułach: zajęć w czasie rzeczywistym i lekcji, które już zostały nagrane. Pierwsza forma to realizowanie tzw. liveów, podczas których wykładowca prowadzi zajęcia „na żywo”. Zdecydowanie więcej szkoleń dostępnych jest w formie już nagranych lekcji, które można wielokrotnie odtwarzać i wracać do nich za każdym razem, kiedy są nam potrzebne. W obu formach udostępniona jest możliwość komunikacji z wykładowcą. Daje to szansę kursantom na uzyskanie odpowiedzi na niezrozumiałe kwestie dotyczące szkolenia.

Korzyści z kreatywnych kursów online

Jeżeli marzysz o zgłębieniu tajemnic techniki batiku, pouringu lub malowania na szkle, znalezienie warsztatów stacjonarnych może nie być łatwe. E-learning ma tutaj przewagę. Wystarczy w Internecie odnaleźć interesujące nas warsztaty i zacząć działać! Wybór szkoleń i warsztatów jest ogromny.

Kreatywne warsztaty online z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Ludzie poszukują nowych możliwości rozwoju w każdym wieku. Wiek emerytalny, jest do tego doskonałym pretekstem. Seniorzy, którzy do tej pory byli czynni zawodowo, w końcu mają czas na realizowanie pasji. Dodatkowo nawet nie muszą opuszczać swojego domu, aby poświęcać czas na swoje ulubione zajęcia.

Warsztaty i kursy kreatywne są też dobrym sposobem na przebranżowienie. Jeżeli czujesz, że Twoja obecna praca już Cię nie satysfakcjonuje, spróbuj swoich sił w branży kreatywnej. Na rynku istnieje szeroka oferta kursów graficznych, copywriterskich, a nawet programistycznych. Zastanów się, w jakim zawodzie chciałbyś spróbować swoich sił i podejmij naukę w dogodnym dla Ciebie czasie.

Kursy e-learningowe z zakresu sztuki i kreacji dają nam możliwość nie tylko rozwoju swoich zainteresowań. Dzięki nauce online możemy w łatwy sposób zdobyć lepsze wykształcenie i umiejętności, które zwiększą naszą konkurencyjność na rynku pracy. Jedyną barierą pozostają nasze chęci i motywacja do podejmowania działań.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )