Czy polska siatkówka przeżywa kryzys?

Czy polska siatkówka przeżywa kryzys?

Polscy siatkarze należą do najlepszych na świecie. Świetna postawa w Lidze Narodów pozwala wierzyć, że Biało- Czerwoni zagrają o medale zbliżających się mistrzostw świata. Można powiedzieć, że niepowodzenie podczas Igrzysk Olimpijskich było jedynie wypadkiem przy pracy. Polscy siatkarze odnoszą również spore sukcesy na arenie klubowej, ZAKSA Kędzierzyn- Koźle jest najlepszym klubem Starego Kontynentu. Wyniki kobiet nie należą do najlepszych i to jest obecnie największe zmartwienie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jakie wyniki odniosła żeńska reprezentacja Polski siatkarek podczas Ligi Narodów?

Reprezentantki Polski zajęły trzynastą lokatę w gronie szesnastu drużyn Ligi Narodów. Panie grały nierówno, bardzo długo poważnie liczyły się w grze o awans do fazy play-off. Przy większej dozie szczęścia reprezentantki Polski mogły awansować do play- off. Szczególnie można żałować spotkania przeciwko Dominikanie, kiedy to Polki poległy dopiero po tie- breaku. Biało-Czerwone gdyby wygrały spotkania przeciwko Dominikankom oraz Belgijkom mogły wywalczyć upragniony awans do dalszej fazy turnieju. Biało- Czerwone, w większości młode zawodniczki zdobyły cenne doświadczenie, które z pewnością przyda się w przyszłości. Ważnym sprawdzianem będą mistrzostwa świata siatkarek, które odbędą się pomiędzy 23 września a 15 października 2022r. w polskich oraz holenderskich halach.

Czy siatkarze w pełni wykorzystują tkwiący w nich potencjał?

Biało- Czerwoni to doskonały zespół, który oprócz występów na Igrzyskach Olimpijskich wykorzystuje swój potencjał. Z pewnością zeszłoroczna porażka w 1/4 IO stanowi gorzką pigułkę, jednak mimo wszystko 'Orły’ są jednym z faworytów do triumfu w mistrzostwach świata. Mundial siatkarzy który odbędzie się pomiędzy 26 sierpnia a 11 września 2022r. jest szansą, by kadra po raz trzeci z rzędu zdobyła mistrzostwo świata. Polska wraz ze Słowenią będzie gospodarzem tego turnieju, atut własnych hal z pewnością pozwoli drużynie jeszcze mocniej uwierzyć w swoje siły.

Jak stoją akcje polskich klubów na arenie klubowej?

Polskie kluby należą do najlepszych w Europie. Należy wskazać, że w sezonie 2022/2023 w fazach grupowych Ligi Mistrzów wystąpią po trzy zespoły, żeńskie oraz męskie. Liga siatkówki kobiet znajduje się na trzeciej pozycji w Europie w związku z czym w fazie grupowej Ligi Mistrzyń wystąpią Grupa Azoty Chemik Police, Developres Bella Dolina Rzeszów oraz ŁKS Łódź. U mężczyzn, kluby, które wystąpią w Lidze Mistrzów to ZAKSA, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron Warta Zawiercie. Akcje polskich klubów siatkarskich nigdy nie stały tak wysoko jak to ma miejsce obecnie. Zapełnione hale podczas spotkań rozgrywanych przez reprezentację oraz kluby najlepiej uwidaczniają jak mocno kibice kochają siatkówkę. ZaKSA Kędzierzyn-Koźle ma szansę na to by kolejny raz poważnie zawalczyć o końcowy triumf w Lidze Mistrzów, Klub ten poczynił poważne wzmocnienia, reprezentanci Stanów Zjednoczonych Ameryki Erik Shoji oraz David Smith podwyższą jeszcze i tak już wysoki poziom drużyny.

Interesują Cię partnerki reprezentantów Polski? Artykuł o nich znajdziesz na Kozaczek.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )