Czy wielkość ma znaczenie?

Czy wielkość ma znaczenie?

Stereotypowe myślenie zakłada, że wielkość penisa ma kluczowe znaczenie dla samopoczucia mężczyzny, który tylko dobrze wyposażony będziem mógł cieszyć się brakiem kompleksów oraz dla kobiet, które nastawione są na niebiańskie doznania i niekończące orgazmy, których warunkiem jest duży penis. Statystyki jednak mówią same za siebie i bardzo często odbiegają od tego, jakie mamy wyobrażenie na temat penisów. Istnieje oczywiście grupa kobiet, które dosyć radykalnie podchodzą do kwestii związanych z wielkością członka. Niemniej, dla wielu kobiet wielkość penisa ma nieco mniejsze znaczenie, ponieważ orgazm łechtaczkowy lub sutkowy w ogóle nie są zależne od tego, czy penis partnera objętościowo i pod względem długości jest wystarczający.

Źródło: https://pikanteria.pl

Dla kogo rozmiar penisa ma znaczenie?

Wbrew pozorom znacznie częściej można spotkać się z sytuacją, kiedy to penis jest gabarytowo za duży, co może wiązać się z bolesnym doznaniem partnerki. Trudno jednak oszacować i jednogłośnie ustalić jakiekolwiek standardy w tej materii. Okazuje się bowiem, że nie ma czegoś takiego jak właściwy rozmiar penisa. Każdy mężczyzna jest inaczej zbudowany i nie sposób uniknąć pewnych różnic również w rozmiarze penisa. To trochę tak, jakbyśmy chcieli porównywać rozmiar buta z naszymi bliskimi i startować w rankingu na najlepszy. Niemniej, w pewnych kulturach wciąż myśli się o penisie jako symbolu siły i fizycznej sprawności, dlatego jego długość musi budzić podziw, podobnie jak objętość, która przez wiele kobiet jest uważana za znacznie ważniejszą. Sporą rolę w nastawieniu do penisa odegrały starożytne mity fallocentryczne, których głównym bohaterem zawsze jest penis oraz bóg. Za pomocą członka był w stanie tworzyć światy, a nasieniem uzupełniać wody w rzekach. Takie historie nasilają tylko stereotypowe myślenie o tym, że członek powinien być najbardziej rozbudowaną częścią męskiego ciała. Musi zachwycać, aby dokonywać cudów. Oczywiście najbardziej podatni na takie podejście do sprawy są mężczyźni, którzy z łatwością popadają w masę kompleksów. Zgoła odmienne zdanie mają na ten temat kobiety.Dla kobiety rozmiar nie ma znaczenia

Niespełna 90% kobiet uważa, że długość penisa nie ma żadnego znaczenia, ponieważ przeciętny albo nawet nieco krótszy penis w dalszym ciągu są w stanie dostarczyć im stuprocentową rozkosz. To pocieszające dane, które być może pozwolą mężczyznom odetchnąć z ulgą i zacząć cieszyć się udanymi stosunkami z partnerką. Pochwa przeciętnej kobiety wynosi mniej więcej 9cm, a zatem członek o długości 10cm jest idealny pod względem rozmiaru i nie jest żadnym powodem do wstydu. Mężczyźni często zapominają o tym, że kobieca pochwa z łatwością dostosowuje rozmiar do długości i grubości penisa i w związku z tym, nie ma praktycznie obaw, aby obie strony nie odczuwały przyjemności. Warto również pamiętać o tym, że kobiety zupełnie inaczej podchodzą do seksu niż mężczyźni, którzy orgazm przeżywają na ogół przez kilka sekund. U kobiety intymne chwile z partnerem zawsze są procesem, w którym ważna jest cała oprawa, umiejętna stymulacja łechtaczki, dotyk i zaangażowanie, a niekoniecznie rozmiar penisa, z którym problem ma wyłącznie mężczyzna. Badania i ankiety wykazały również, że wiele kobiet faktycznie zastanawia się, jak może wyglądać stosunek z mężczyzną hojnie obdarzonym przez naturę, choć podkreślają również wyraźnie, że duży członek może być źródłem wielkiego dyskomfortu oraz bólu, który skutecznie zniechęca do ponownego zbliżenia. Nasuwa się wobec tego wniosek, że tak naprawdę rozmiar penisa bywa jedynie wyimaginowanym problemem, który nie przekłada się na rzeczywistość.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )