Czym są portfele sprzętowe do kryptowalut?

Czym są portfele sprzętowe do kryptowalut?

Portfele sprzętowe to jeden z rodzajów portfela kryptowalutowego, który pozwala przechowywać klucze prywatne użytkownika na zewnętrznym urządzeniu sprzętowym. Zazwyczaj to urządzenie przypomina pendrive, jednak ma większe wymiary i jest bardziej rozbudowane. Co ciekawe, klucze prywatne nie podlegają podłączeniu do Internetu, gdyż znajdują się na zaszyfrowanym urządzeniu. Dzięki temu nie można ich zhakować na odległość. Czym cechują się te urządzenia? Jakie mają zalety? Dlaczego warto postawić na taką opcję?

Portfele sprzętowe do kryptowalut

Portfele sprzętowe w świecie bitcoina nazywane są także portfelami zimnymi lub zewnętrznymi. Korzystają one z algorytmów, które służą do generowania liczb losowych w celu tworzenia par kluczy prywatnych i publicznych. Ponadto, portfele tego typu dają możliwość konfiguracji kodu PIN, co zapewnia dodatkową ochronę sprzętu. W przypadku utraty urządzenia zyskujemy możliwość ponownego dostępu do środków, odtwarzając swój portfel na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Inwestorzy wskazują, że to bezpieczne i godne uwagi rozwiązanie.

Zalety portfeli sprzętowych

Portfele sprzętowe są tworzone tak, aby zapewniać całkowite bezpieczeństwo przechowywania zgromadzonych środków. Producenci korzystają z mechanizmów szyfrujących, które są tworzone dla danego portfela. Aby uzyskać do niego dostęp, należy posiadać dany portfel oraz znać kody zabezpieczające. Pewnym minusem takiego rozwiązania jest brak mobilności portfela zewnętrznego, gdyż za każdym razem należy podłączyć urządzenie do komputera w przypadku chęci dokonania transakcji. Jedną z ciekawszych opcji, jakie znajdziemy na rynku, jest portfel Ledger Nano S (sprawdź szczegółową recenzję wraz z opiniami użytkowników), który możemy połączyć z dowolnym komputerem przez USB. Ponadto, skorzystamy z wbudowanego wyświetlacza OLED, natomiast transakcję wykonamy, jedynie potwierdzając PIN.

Inwestorzy coraz chętniej sięgają po portfele sprzętowe, które są bezpieczne i mają wiele zalet. Wybierając takie urządzenie, zwróćmy uwagę na doskonałą jakość i renomowaną markę.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )