Dobry notariusz – Wrocław

Dobry notariusz – Wrocław

W każdym praktycznie mieście znajduje się kancelaria notarialna. W większych miejscowościach jest ich nawet kilka. Każda z nich świadczy szeroki wachlarz usług. Pojawia się pytanie, w jaki sposób znaleźć odpowiedniego notariusza, który w odpowiedni i fachowy sposób dopełni wszystkich formalności?

Z polecenia czy na podstawie opinii?

Wybór odpowiedniego notariusza może przysporzyć nieco problemu. Zdania w tej kwestii są podzielone. Dobry notariusz we Wrocławiu to taki, który ma pochlebne opinie, a także taki, którego może nam polecić ktoś znajomy. Pamiętajmy jednak, że notariusze wykonują wiele czynności. Nie zawsze usługa wykonana dla kogoś może być idealna dla nas. Zdarza się, że niektórzy notariusze specjalizują się tylko w konkretnych kwestiach, a jest ich wiele. Jedni czują się dobrze w sprawach spadkowych, inni w kwestiach dotyczących nieruchomości, ich najmu, zakupu i sprzedaży, a jeszcze inni doskonale sprawdzają się w prowadzeniu interesów spółek, bądź są specjalistami od intercyz.

Liczą się nie tylko koszty

Dobry notariusz we Wrocławiu może mieć zróżnicowany cennik. Nie wszyscy notariusze windują ceny. U wielu opłaty notarialne są na bardzo podobnym poziomie. Często o wyborze odpowiedniego notariusza decyduje pierwsze wrażenie i umiejętność nawiązania więzi z klientem. To sprawia, że o wiele łatwiej i przyjemniej załatwia się nam pewne sprawy. Oczywiście koszty usług także są istotne. Wstępne rozeznanie cenowe możemy zrobić sami przy pomocy kalkulatora opłat notarialnych. W ten sposób możemy przygotować się na opłaty, a z drugiej strony możemy porównać oferty różnych kancelarii notarialnych.

Zanim jednak zdecydujemy się na usługi konkretnego notariusza, warto wybrać się na konsultacje u kilku zaufanych, bądź też z polecenia, notariuszy. Pamiętaj, że nie zawsze droga usługa jest równoznaczna z najwyższą jakością. Czasami mniejsza kancelaria jest w stanie dopiąć wszystkich formalności dotyczących naszej konkretnej sprawy. Dlatego warto zawierzyć swojej intuicji i wybrać odpowiedniego notariusza.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )