Google przeniesie swoich użytkowników z usługi Hangouts do Chat w 2021 roku

Google przeniesie swoich użytkowników z usługi Hangouts do Chat w 2021 roku

Google ostatnimi czasy naprawdę rozkręcił się ze swoimi usługami komunikacyjnymi. Nie tak dawno mogliśmy skorzystać z Duo, jeszcze przed tym pojawił się na rynku Hangouts, a obecnie został jeszcze ogłoszony Chat. Na szczęście ten technologiczny gigant zdał sobie sprawę z tego, że tych aplikacji narobiło się całkiem dużo i z tego powodu pozwoli wam całkowicie za darmo korzystać z Chata i przenieść swoje rozmowy oraz kontakty z Hangouts do tej aplikacji. Możecie więc poinformować za pośrednictwem Hangouts wszystkich swoich znajomych o bonusy za rejestracje bez depozytu.

Jak widać, Google doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku aplikacji komunikacyjnych konkurencja jest naprawdę spora i konieczne jest podjęcie szybkich działań, w celu ukrojenia z tego tortu jak największego kawałka. Ponadto niedawno pojawił się groźny konkurent w postaci Zooma, który na samym początku pandemii zdobył naprawdę sporą grupę zwolenników. 

Google kontra konkurencja

Konkurencja w dobie pandemii rośnie jak na drożdżach. Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na programy, które pozwolą zastąpić sale konferencyjne, które obecnie pozostają puste. Przykładowo Zoom ostatnio podjął się bardzo ciekawego projektu, który będzie polegał właśnie na organizacji warsztatów, konferencji, wydarzeń biznesowych za pośrednictwem swojej aplikacji. 

Kreatywność konkurentów Google stanowi poważne zagrożenie, ale czy faktycznie jest to śmiertelne niebezpieczeństwo dla tego giganta? Obecnie Google może wykupić bardzo wiele startupów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla tej firmy. Po zdobyciu takiej firmy Google może rozwijać dany projekt pod swoim szyldem. Pytanie brzmi, czy jakaś firma skusi się na ofertę takiego technologicznego giganta?

Za niektórymi startupami stoją inwestorzy, którzy chcą osiągnąć duży zysk, a oferty gigantów technologicznych są nad wyraz szczodre. Kwoty wynoszące miliardy dolarów nie są już żadnym zaskoczeniem i rynek roi się obecnie od takich jednorożców, które są wyceniane na znacznie więcej. Wielu inwestorów na pewno będzie chciało jak najszybciej zdobyć setki milionów dolarów i przeskoczyć do kolejnego produktu, który może również być przełomowy dla dużych firm technologicznych.

Kwestia oparcia się pokusie jest bardzo ważna, ostatecznie może się okazać, że na przykład Zoom lada chwila będzie wart wiele miliardów dolarów i obejdzie się bez konieczności sprzedawania większości swoich udziałów popularnym gigantom z doliny krzemowej.

Czy zatem zagrożenie jest realne? Na pewno Google ma na tyle silną pozycję na rynku, że nie musi się obawiać innych firm, przynajmniej na chwilę obecną. Nawet jeżeli okaże się, że Google zostanie wyparte na przykład z rynku komunikatorów, zawsze pozostaje mnóstwo innych projektów, które dla Google są znacznie bardziej dochodowe. 

Problemem jest jednak rosnąca konkurencja Chin i chińskich firm technologicznych. Ten potężny konkurent jest zagrożeniem dla całej doliny krzemowej i to właśnie na tym konkurencie powinien skupić się amerykański biznes IT. Kto wie, może z czasem firmy z doliny krzemowej połączą się w jeden duży konglomerat, żeby skutecznie bronić swoich własności intelektualnych i działać prężnie w obrębie swoich domen. Z pewnością do obrony tych kluczowych dla USA firm dołączy się władza, której również zależy na tym, żeby własność intelektualna Stanów Zjednoczonych pozostała nienaruszona i w rękach prawowitych właścicieli. W końcu obecnie IT to nie tylko gry komputerowe, ale również mnóstwo systemów, które opracowywane są na potrzeby wojska i innych strategicznych elementów amerykańskiej gospodarki.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )