Mezoterapia igłowa Gdańsk

Mezoterapia igłowa Gdańsk

Mezoterapia igłowa pojawiła się na rynku kosmetycznym już jakiś czas temu i z roku na jest coraz bardziej popularna. To bezpieczny i skuteczny zabieg odżywiający skórę na różnych obszarach ciała, któremu poddają się zarówno kobiety jaki mężczyźni w każdym wieku. Sprawdź czym charakteryzuje się ta usługa, kto może ją stosować i jakie daje efekty!

Czym jest mezoterapia mikroigłowa – Gdańsk

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry odżywczych koktajli za pomocą licznych nakłuć – może być wykonywana specjalną igłą lub odpowiednim urządzeniem posiadającym wbudowane mikroigiełki. W zależności od potrzeb pacjenta i jego predyspozycji skórnych, specjalista dobiera odpowiednią metodę, przygotowuje specjalną mieszankę, aplikuje ją w wybrane okolice ciała – twarz, szyję lub głowę, tym samym niwelując nurtujący pacjenta problem. Odpowiednio dobrane koktajle i regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym mogą przynieść spektakularne i długotrwałe efekty. Jakie działanie gwarantuje mezoterapia mikroigłowa?

  • spłycenie rozstępów;
  • zmniejszenie widoczności blizn;
  • ujednolicenia naskórka;
  • odżywienie i nawilżenie skóry;
  • przywrócenie gęstości naskórka;
  • redukcja cellulitu;
  • zwiększenie objętości włosów;
  • wyraźny porost kosmyków;
  • odżywienie skóry głowy i zagęszczenie włosów.

Mezoterapia w Gdańsku – pielęgnacja po i przeciwwskazania

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i bezbolesnym. Jednak nie znaczy, że dla każdego – ci pacjenci, którzy borykają się z mniejszą odpornością na ból, mogą liczyć na znieczulenie miejscowe w postaci nałożenia na wybrany obszar specjalistycznej, uśmierzającej ból maści.

Efekty mezoterapii widoczne są już kilka dni po pierwszym zabiegu, ale pełne zadowolenie pacjent uzyskuje po całej serii, czyli regularnych, co kilkutygodniowych zabiegach wyznaczonych przez osobę prowadzącą. Po nakłuwaniu skóra może być tkliwa, nierzadko objęta opuchlizną i zaczerwienieniem, co jest procesem zupełnie normalnym. Podczas procesu regeneracji i gojenia, który trwa zazwyczaj kilka dni, zaleca się nie używać makijażu na świeżo nakłutą skórę, stosować specjalną ochronę w postaci kremów w wysokim filtrem ochronnym oraz unikanie wystawienia twarzy na promienie słoneczne. O dodatkowych czynnościach pomocnych w regeneracji i pielęgnacji skóry po zabiegu informuje specjalista wykonujący mezoterapię igłową.

Mimo że zabieg ten posiada wiele korzyści, istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają niektórym z klientów skorzystania z tej dobroczynnej metody odżywiania skóry. Należą do nich m.in; ciąża, opalona skóra, choroby nowotworowe, przyjmowanie retinoidów, infekcje, choroby i stan podgorączkowy. Przed zabiegiem niezbędne jest poinformowanie kosmetologa bądź lekarza o przyjmowanych lekach, które mogą wpłynąć na przebieg wykonywanego zabiegu.

Efekty mezoterapii igłowej głowy

Prócz mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu, bardzo często wykonywane są mikronakłucia w okolicy głowy. Zabieg ten preferowany jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet w każdym wieku, najczęściej po przebytej chorobie, która skutkowała nagłą utratą włosów, w okresie menopauzy, podczas stopniowego łysienia mężczyzn spowodowanego naturalnym oraz gdy pragnie się zwiększyć objętość włosów i stan skóry głowy.

Mezoterapia igłowa głowy jest wybierana wówczas, gdy stosowanie masaży głowy, wcierek lub doustnych suplementów diety nie przynosi żadnych efektów. Najczęściej stan skóry głowy oceniany jest przez trychologa, który zadecyduje jaką formę terapii zastosować w konkretnym przypadku. Tak jak podczas nakłuwania skóry twarzy i dekoltu, zabieg polega na szybkim i energicznym nakłuwaniu okolicy skóry głowy i wtłaczaniu w nią specjalnie dobranych koktajli odbudowujących strukturę włosa i odżywiających skalp. Regularne, bo powtarzane co kilka tygodni, koniecznie w tej samej placówce, nakłucia nawilżą skórę głowy, pobudzą jej mikrokrążenie niwelując tym samym nieestetyczne zmiany w postaci np. łupieżu, pobudzą włosy do szybszego wzrostu oraz zregenerują strukturę kosmyków.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )