Norwegia – Państwo zdumiewających krajobrazów

Norwegia – Państwo zdumiewających krajobrazów

Norwegia – państwo zdumiewających krajobrazów, malowniczych fiordów, pełne lasów świerkowych – to idealne miejsce na wakacje dla tych, którzy nie lubią wygrzewać się w słońcu i aktywnie spędzają czas. Niech Was jednak nie zwiodą niskie temperatury i obszary pokryte śniegiem, ponieważ nawet w najzimniejszych zakamarkach Norwegii znajdą się miejsca, które sprawią, że zrobi Wam się gorąco.

Jak zaplanować podróż?

Do Norwegii możemy podróżować na kilka sposobów. Mamy do wyboru w zasadzie każdy środek transportu, jaki przyjdzie na do głowy, możemy więc zdecydować się na ten, który jest dla nas najtańszy, najszybszy, albo po prostu najbardziej komfortowy.

  • Samochód lub autobus – trasa prowadzi nas przez Niemcy, Danię, Szwecję i cieśninę Oresund. To wygodny środek transportu, a dodatkowo okazja aby poznać nowe miejsca w Państwach sąsiadujących. Jeżeli zdecydujesz się podróżować autobusem, to najprawdopodobniej poza małymi postojami pozostaną Ci tylko widoki zza okna, ale jeżeli wybierasz się w podróż swoim samochodem, to jest to idealny pretekst aby przy okazji zwiedzić nie tylko Norwegię.
  • Samolot – to zdecydowanie najszybsze połączenie między Polską, a Królestwem Norwegii. Podróż zajmie nam około 6 godzin, a wyruszyć możemy między innymi z Katowic, Gdańska, Szczecina czy Warszawy. Jeżeli zapragniemy zatrzymać się także w Danii, mamy możliwość lotu z przesiadką w Kopenhadze.
  • Pociąg – to jeden z mniej ekonomicznych środków transportu i zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż przelot. Decydując się na podróż pociągiem musimy liczyć się z drogą o długości od 23 do 33 godzin. I pomimo, że jest to przejazd bardziej komfortowy niż autobus, warto zastanowić się przed podjęciem decyzji o wycieczce.
  • Statek – w zależności od tego z jakiego miejsca rozpoczynamy naszą podróż może ona zająć do kilkudziesięciu godzin. Warto też mieć na uwadze, że bezpośrednio z Polski do Norwegii na te chwilę nie ma żadnego promu. Żeby zacząć przygodę statkiem, musimy udać się w pierwszej kolejności do Świnoujścia, Gdyni lub Gdańska, a następnie skorzystać z przesiadki w Szwecji lub Danii. Pomimo, że podróż statkiem wydaje się dość absorbująca, to na pewno wśród sympatyków morskich przygód stanie się ona numerem jeden.

Norwegia na własną rękę czy przez biuro podróży?

Rozważając nad opcją transportu warto też zastanowić się czy bardziej opłaca nam się jechać do Norwegii samodzielnie planując wycieczkę, czy może korzystając z usług biura podróży. Zarówno jedna jak i druga opcja mają swoje wady i zalety, dlatego decydując się na którąkolwiek formę trzeba wziąć pod uwagę budżet, to czy podróżują z nami dzieci, co chcemy zobaczyć, jaki jest cel naszej podróży, czy chociażby fakt znajomości języka i swobodę komunikacji.

Biuro podróży ściąga z naszych barków kwestie noclegu, transportu, podróży dookoła miejsca pobytu, czy ewentualnych posiłków. Podróżując na własną rękę jesteśmy skazani w większości sytuacji na siebie, nie oznacza to jednak, że ta opcja podróżowania nie ma plusów. Wybierając się w podróż po Norwegii autem sami decydujemy gdzie śpimy, gdzie jemy, jak długo przebywamy w danym miejscu. Biuro podróży ma określone schematy, przewidziany czas zwiedzania i zaplanowane godziny posiłków. Podróżowanie na własną rękę jest na pewno bardziej atrakcyjne, a wszystko z tym związane wymaga po prostu dobrej organizacji.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )