Polska na Mundialu – czy możemy liczyć, czy Polacy zaskoczą?

Polska na Mundialu – czy możemy liczyć, czy Polacy zaskoczą?

Awans na Mundial to niewątpliwie sukces dla naszej reprezentacji, szczególnie że tylko 13 ekip z Europy ma okazję tam wystąpić, a na turnieju nie będzie między innymi aktualnych mistrzów Europy Włochów. Czy jednak mając w składzie Roberta Lewandowskiego Polacy mogą liczyć na coś więcej niż standardowe w XXI wieku spotkania otwarcia, o wszystko i o honor? Trudno jednoznacznie to określić, choć po ostatnich spotkaniach Ligi Narodów trudno o optymizm i wśród kibiców i wśród ekspertów piłkarskich.

Pompowanie balonika – narodowa tradycja

Gdy weźmie się pod uwagę Mistrzostwa świata grupy, które Polacy losowali w XXI wieku były okazją do pompowania balonika i zawsze zderzaliśmy się z rzeczywistością i spotkania z ekipami z innych konfederacji niż UEFA były dla nas brutalnym sprowadzeniem na ziemię. W 2002 była to Korea, cztery lata później zrobił to Ekwador, a w 2018 roku Senegal i tak kolejne spotkania o wszystko z Portugalią, Niemcami i cztery lata temu w Rosji z Kolumbią kończyły nasze marzenia w turnieju. Tym razem znów losowanie dało nam dużo nadziei i tym razem w spotkaniu mamy zagrać z najsłabszą ekipą nie z potentatem więc tutaj nadzieja, że nie skończy sie meczem o honor, ale z Argentyną będzie jeszcze o co grać.

Gramy z ekipami z poza Europy

Dla nas gra z ekipami z poza Europy najczęściej nie kończyła się zbyt dobrze więc trudno o bycie optymistą i tym razem. O sile Argentyny nie trzeba wspominać, Meksyk zawsze gra solidnie i co 4 lata wychodzi z grupy, a również ekipa z Arabii Saudyjskiej nie jest już chłopcem do bicia i rozsądnie ustawiona przez trenera z Francji na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem również ze względu na miejsce rozgrywania turnieju, gdzie będzie mogła liczyć na swoich kibiców. Można więc się spodziewać, że we wszystkich trzech spotkaniach Polaków czeka trudna przeprawa. Turniej się jednak zbliża wielkimi krokami, o czym świadczą także pojawiające się w ofertach MŚ 2022 promocje bukmacherskie (sprawdź bez ryzyka meczyki.pl, gdzie znajdziesz wiele opcji nie tylko na czas trwania mundialu). Dla kibiców zaś to znów czas na rozpalenie emocji i nadziei na to, że tym razem będzie inaczej i Polacy będa w stanie powalczyć o wyjście z grupy, gdzie w 1/8 jeśli nie będzie niespodzianek czekać będzie na nas albo ekipa Francji albo drużyna z Danii.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )