Spakuj przesyłkę w zgodzie z przyrodą

Spakuj przesyłkę w zgodzie z przyrodą

Od kiedy nastąpiła pandemia i większość biznesów siłą rzeczy musiała przenieść się do internetu, branża kurierska i paczkomatowa rozkwitła na dobre. Niestety skok ilości przesyłek był dla tradycyjnej poczty zbyt wielki, dlatego branża podzieliła się i paczki dostarczane są w obecnej chwili w przeróżny sposób. Paczki tradycyjne, listy, dostawy zakupów spożywczych. Jednak łączy je jedno, konieczność zapakowania produktów.

Jak pakować w zgodzie z ekologią?

Ilość przekazywanych paczek pomiędzy producentem a konsumentem jest ogromna. Kartony, kartoniki, papiery do pakowania, wypełniacze, taśmy klejące – te produkty zużywane są na wielką skalę. A gdzie w tym wszystkim życie w zgodzie ze środowiskiem? Czy w ogóle przy pakowaniu przesyłek możemy mówić o ekologii? Owszem! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby paczki były ekologiczne i nie przyczyniały się do zanieczyszczenia środowiska.

Po pierwsze kartony są bardziej przyjazne środowisku, niż chociażby plastikowe czarne worki, w które pakowane są niektóre przesyłki. Do kartonów można wsypać ekologiczne wypełniacze, które śmiało mogą konkurować z folią bąbelkową i sztucznymi wypełniaczami. Kolejnym aspektem jest przetworzenie opakowania, w którym klient otrzymał paczkę. Niejednokrotnie można ponownie wykorzystać karton lub pudełko, w którym przyszło zamówienie, a już na pewno można wykorzystać ekologiczne wypełniacze ze środka.

Ekologiczne wypełniacze – co to takiego?

Ekologiczne wypełniacze to najczęściej pocięte wiórki papierowe lub miękką tektura. Mogą mieć różne kolory, co znacznie uatrakcyjnia przesyłkę. Niektóre wiórki są krótkie, inne przypominają spaghetti, a jeszcze inne są powyginane w zyg-zag.

Zaletą ekologicznych wypełniaczy, jakimi są chociażby wiórki papierowe, jest to, że doskonale zabezpieczają nawet najbardziej delikatne i kruche przedmioty. Doskonale amortyzują wstrząsy podczas transportu, więc możemy być pewni, że do klienta towar dotrze w całości. Dodatkowo otulają przedmiot z każdej strony, co nie zawsze jest możliwe przy użyciu folii.

Jednak każdego, kto pragnie żyć w zgodzie z naturą, najbardziej zadowoli fakt, że można je używać praktycznie bez końca. Oczywiście mają swoją żywotność i jeżeli wchłoną za dużo wilgoci z otoczenia, to ciężko będzie je odzyskać, ale możemy mieć pewność, że ochroniły zawartość paczki przed nadmierną wilgocią.

Gdzie szukać naturalnych wypełniaczy? Zdecydowanie w dobrych sklepach wspierających pakowanie paczek, nie tylko tych przesyłanych na odległość, ale również paczek okolicznościowych. Ekologiczne wypełniacze nie musza być wcale nudne. Kolory możemy mieszać dowolnie i dodawać je do prezentów lub koszy prezentowych, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić podarunek.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )