Urlop bez wyjazdu? Jak go miło spędzić?

Urlop bez wyjazdu? Jak go miło spędzić?

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że urlop to czas, w którym musimy gdzieś wyjechać. Zaryzykuję nawet stwierdzeniem, że wstydzimy się mówić o tym, że dwa tygodnie spędziliśmy w domu, bez żadnego większego i zaplanowanego wypadu poza miejscowość naszego zamieszkania. Ale czy słusznie? Urlop od obowiązków służbowych nie koniecznie musimy spędzać zagranicą, nad morzem czy w górach, a i tak może to być fajny czas.

Urlop, to nie wyjazd, to odpoczynek

Planując urlop w pracy nie da się uniknąć odpowiedzi na pytanie „gdzie jedziesz?”. Zapominamy o tym, że nie wszyscy muszą lubić wyjazdy, że nie każdy ma z kim pojechać na wakacje, albo zwyczajnie go na to nie stać. To nie jest żaden powód do wstydu. Urlop powinien być takim momentem, kiedy przestajemy myśleć o pracy, kiedy wszystko zwalnia, ładujemy wtedy baterie, robimy to co lubimy i to nie zawsze będzie spacerowanie czy leżenie na plaży.

Spędzając urlop w jakimś atrakcyjnym kurorcie łatwiej oderwać nam się od rzeczywistości. Ale jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić, to nie oznacza od razu, że przerwa od pracy jest skazana na niepowodzenie. Zastanów się co lubisz robić, co sprawia Ci przyjemność, na co nie miałeś czasu od dłuższego już czasu.

Zadbaj o siebie

W natłoku codziennych obowiązków ciężko o odpoczynek i sen. W pracy nie masz chwili oddechu, wracając do domu robisz zakupy, później obiad, kolacja, ogarnianie dzieciaków, kończysz dzień na totalnym wyczerpaniu, bo wszystko jest na Twojej głowie. Zatrzymaj się i złap oddech.

  • Wyłącz telefon, wyśpij się, zorganizuj sobie domowe spa, zadbaj o swoje ciało. Niech to będzie czas tylko dla Ciebie.
  • Obejrzyj serial, do którego już dawno nie miałaś czasu usiąść. Nie musisz tego robić wieczorem jak zawsze zmęczona całym dniem. Masz teraz czas, aby odpalić Netflixa w ciągu dnia i cieszyć się ulubioną fabułą i intrygującymi aktorami.
  • Zaproś znajomych albo dzieci do wspólnej zabawy. Zagrajcie w planszówki. To rozrywka, która nie tylko pozwala zapomnieć o codzienności, ale zabiera Cię do całkowicie nowej rzeczywistości, a dodatkowo dostarcza dużo rozrywki i śmiechu.
  • Idź na spacer lub na rower. Zadbaj o kondycję i stan ducha spędzając czas na świeżym powietrzu pośród drzew i przyrody.
  • Idź na basen. Woda rozluźnia i ma dobroczynny wpływ na nasz kręgosłup, więc jeżeli masz pracę siedzącą, to poczujesz zdecydowaną ulgę po takim wodnym treningu.
  • Zapisz się na wymarzony kurs online, który pomoże Ci rozwinąć Twoją pasję i uatrakcyjni Twoje portfolio. Pamiętaj, to ma być przyjemność, a nic związanego z pracą.
  • Spotkaj się z przyjaciółmi lub rodziną, których nie widywałaś w ostatnim czasie z uwagi na zbyt wiele obowiązków jakie wzięłaś sobie na głowę.

Urlop bez wyjazdu, to też świetny moment, żeby odwiedzić kino, teatr czy operę. Jeżeli wolisz bardziej aktywny tryb spędzania czasu znajdź fajną ścieżkę rowerową, albo poszukaj ciekawych obiektów blisko swojego miejsca zamieszkania, gdzie będziesz miała dojechać rowerem, a przy okazji trochę pozwiedzać.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )