Żalzuje drewniane – elegancki sposób na stworzenie pięknej zasłony do okien

Żalzuje drewniane – elegancki sposób na stworzenie pięknej zasłony do okien

Producenci akcesoriów od osłony okien starają się konkurować między sobą i szukać rozwiązań, którymi będzie można zaskoczyć kupujących. Estetyczna forma, na którą można się obecnie zdecydować jest zróżnicowana, a wśród tych najbardziej eleganckich systemów wymienić można żaluzje drewniane. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej, poznać ich charakterystykę, dowiedzieć się z czego są wykonywane i komu mogą przypaść do gustu.

Drewniane żaluzje – dla kogo taki element wystroju?

Drewniane żaluzje to odpowiedź producentów na oczekiwania klientów w stosunku do naturalnych materiałów w aranżacji wnętrz. Ten trend utrzymuje się już od dłuższego czasu, dlatego producenci wchodząc na rynek z drewnianymi żaluzjami trafili w gust wymagających klientów. Żaluzje drewniane będą więc doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą postawić na elegancki wystrój wnętrz i stawiają na klasyczną estetykę. To również propozycja atrakcyjna dla tych kupujących, którzy chcą stawiać na bycie eko. Drewniane lamele stają się więc alternatywą dla plastikowych i aluminiowych osłon.

Na co zwrócić uwagę wybierając drewniane żaluzje?

Oczywiście podstawowym czynnikiem, który trzeba mieć na uwadze to rzecz jasna rozmiar żaluzji jakie będziemy chcieli kupić. Wymiar okna – wysokość i szerokość to podstawowa informacja dla kupującego żaluzje. Obecnie dostępne w sprzedaży lamele są różne, jednak jeśli chodzi o szerokość to wymiar najbardziej popularny to 25 mm, poza tym dostępne są także lamele 35 oraz 50 mm. Większe takie jak 65 mm czy 70 mm są już rzadziej spotykane.

Tutaj istotne będzie to, jaka jest szerokość, ponieważ lamele, które mają do 35 mm można będzie montować na ramie okna. Jeśli będą szersze to już trzeba solidniejszego podparcia i takie żaluzje montuje się na ścianie albo na suficie. Planując wybór drewnianych żaluzji należy również mieć na uwadze to z jakiego wykonane są drewna, w jakim kraju były produkowane oraz jakim materiałem były impregnowane oraz czy nie były używane sztuczne materiały w trakcie ich produkcji.

Żaluzje drewniane – jakie materiały wykorzystuje się do produkcji?

Żaluzje drewniane wykonywane są obecnie z różnych materiałów. W grę wchodzą takie opcje, gdzie mamy używane jedno lite drewno konkretnego gatunku jak i takie opcje, gdzie wykorzystywane są różne gatunki. Najczęściej do produkcji wykorzystuje się obecnie drewno lipowe, bukowe, dębowe oraz sosnowe. Wybór będzie związany z preferencjami estetycznymi kupującego oraz oczekiwaniami jeśli chodzi o montaż.

Alternatywy dla drewna – bambus i kompozyt PCV

Poza faktycznie drewnianymi żaluzjami na rynku istnieją także inne opcje w postaci alternatyw dla tego materiału. W grę wchodzą w tym przypadku żaluzje z kompozytu PCV z dodatkiem naturalnego materiału z estetyką formowaną na tą imitującą drewno. Alternatywą dla drewna tradycyjnego są także żaluzje bambusowe. Wykonane z egzotycznego materiału są lżejsze, dlatego nawet szersze mogą być montowane na ramie okna. Jeśli więc komuś na tym elemencie będzie zależało to wybór bambusowych żaluzji może się okazać dobrym rozwiązaniem.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )