Jak wykonać dezynsekcję?

Jak wykonać dezynsekcję?

Jeżeli masz w domu problem z insektami, pewnie zadajesz sobie pytanie, jak wykonać dezynsekcję? Wśród znajomych oraz w internecie nie brak pomysłów na to, jak rzekomo skutecznie pozbyć się robactwa. Dostępna jest także profesjonalna dezynsekcja. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, w jaki sposób najlepiej zwalczać insekty. Prawda jest taka, że eliminację szkodników należy rozpocząć tak szybko, jak to możliwe. W przeciwnym wypadku zaczną się namnażać, co utrudni ich całkowite wytępienie. Duża populacja szkodników stwarza również większe ryzyko zachorowania na zakaźne choroby, które przenosi wiele insektów. Dlatego dowiedz się, jak wykonać dezynsekcję.

Co zwalcza dezynsekcja?

Najpierw jednak doprecyzujmy, czym właściwie zajmuje się dezynsekcja. W odróżnieniu od deratyzacji i dezynfekcji usuwa ona insekty, powszechnie uznawane za szkodniki, które dostają się do naszych domów, mieszkań, lokali użytkowych, przemysłowych, firmowych oraz zabudowań gospodarczych. Chodzi np. o mrówki czy osy, ale również pchły, wszy, pluskwy, karaluchy i prusaki, mole, czy komary i biedronki azjatyckie.

Co ważne nadrzędnym celem dezynsekcji nie jest odstraszanie tych owadów czy utrudnienie im dostępu do pomieszczeń, ale ich skuteczna likwidacja. Należy o tym pamiętać, ponieważ okazuje się, że nie wszystkie podejmowane działania prowadzą de facto do eliminacji owadów.

Domowe metody dezynsekcji. Czy warto je stosować?

Prawdopodobnie każdy z nas zna co najmniej kilka domowych metod dezynsekcji, z których najpopularniejszą jest mechaniczna eksterminacja owadów najczęściej za pomocą kapcia lub łapki na muchy. O dziwo, daje ona zadowalające efekty, chociaż w tylko wobec pojedynczych osobników. Kiedy szkodników jest więcej, należy sięgnąć po bardziej skuteczne metody dezynsekcji, których pełno jest w internecie. Znajdziesz zatem instrukcje przygotowania mieszanin, które mają likwidować lub częściej odstraszać owady, a także wytyczne dotyczące specyfików, których szkodniki rzekomo nie znoszą. Nie brakuje również bardziej radykalnych metod, wykorzystujących materiały łatwopalne czy żrące.

Czy warto stosować domowe metody dezynsekcji? Eksperci są zgodni, że nie jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. Oto dlaczego:        większość amatorskich sposobów zwalczania insektów wykorzystuje wyłącznie substancje o działaniu co najwyżej odstraszającym, których skuteczność jest znikoma,        stosowanie chemicznych środków owadobójczych oraz specyfików z internetu może być niebezpieczne i prowadzić nawet do śmiertelnych zatruć,        z uwagi na niewielką skuteczność domowej dezynsekcji, zabiegi te trzeba wielokrotnie powtarzać, co zwiększa ich koszty, które szybko przekraczają cenę profesjonalnego zwalczania insektów.

Profesjonalne metody dezynsekcji

W przeciwieństwie do amatorskich sposobów profesjonalne metody dezynsekcji prowadzą do skutecznej likwidacji wszystkich insektów. W tym celu stosuje się specjalistyczne środki owadobójcze, które aplikowane są w odpowiedni sposób. Taka aplikacja zwiększa bezpieczeństwo całego zabiegu i praktycznie eliminuje ryzyko zatrucia domowników lub domowych zwierząt. Wśród popularnych metod profesjonalnej dezynsekcji znajdziemy:        zamgławianie ULV, które doskonale sprawdza się w większości pomieszczeń. Przynosi rewelacyjne efekty w zwalczaniu większości insektów, zwłaszcza pluskiew (konieczność wykonania dwóch zabiegów),        opryskiwanie. W pewnych sytuacjach stosowane zamiast zamgławiania ULV lub jako jego uzupełnienie. Umożliwia aplikację środka owadobójczego do trudnodostępnych przestrzeni oraz punktowe zabezpieczenie wybranych powierzchni,        Zamgławianie termiczne, zbliżone do zamgławiania ULV, jednak przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach o dużych kubaturach i na terenach otwartych,        żelowanie — najmniej inwazyjne. Zabieg żelowania może być wykonany nawet w obecności personelu czy domowników, pozostając przy tym najbardziej dyskretną ze wszystkich metod dezynsekcji. Zwalcza jedynak tylko karaluchy i prusaki oraz mrówki. Więcej na ten temat: https://dezpro.pl/oferta/dezynsekcja/

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )