W jaki sposób zadbać o czystą i pachnącą kanapę?

W jaki sposób zadbać o czystą i pachnącą kanapę?

Meble tapicerowane wnoszą do naszego domu styl, umożliwiają zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy, sprawiają, że czujemy się dumni, gdy goście wpadną w odwiedziny. Aby utrzymać ten stan rzeczy, należy zadbać o odpowiednią kondycję tapicerki. Profesjonalne czyszczenie kanap to usługa realizowana przez doświadczone firmy, które dysponują odpowiednim sprzętem, a jednocześnie wiedzą na temat pielęgnacji mebli tapicerowanych. Dlaczego warto skorzystać z tej usługi?

Dlaczego należy regularnie czyścić meble tapicerowane?

Tapicerka meblowa z czasem blaknie, traci swój idealny wygląd, a co więcej, może być siedliskiem niebezpiecznych drobnoustrojów. Samodzielne pranie tapicerki pozwala ograniczyć ten problem, ale do uzyskania optymalnych rezultatów potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Takim sprzętem dysponują firmy, które proponują profesjonalne czyszczenie kanap i narożników w Warszawie.

To bardzo wygodna usługa, która jest realizowana bezpośrednio w domu klienta. Nie musisz zatem obawiać się kosztownego transportu mebli. Wystarczy umówić się na dogodny termin i oddać sprawy w ręce specjalistów. Systematyczne pranie tapicerki meblowej to doskonały sposób, aby zadbać o nienaganną czystość mebli, wydłużyć żywotność materiału, a także zachować nieskazitelny wygląd mebli i higienę pomieszczenia niezbędne przy codziennym odpoczynku.

Na czym polega profesjonalne pranie tapicerki meblowej?

Usługa realizowana przez fachowca dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nich jest dokładne przygotowanie mebli. Specjalista zapozna się z rodzajem tapicerki, dobierze odpowiednią metodą oraz bezpieczne detergenty. Niezbędne jest dokładne odkurzenie materiału. W ten sposób można pozbyć się włosów, sierści zwierząt domowych oraz drobin, które mogą być odpowiedzialne za przecieranie materiału. Fachowiec zabezpieczy również posadzkę, tak, aby czyszczenie tapicerki meblowej nie nastręczyło klientom żadnych dodatkowych problemów.

Czas na kluczowe działania. Pranie narożników i kanap przeprowadza się z pomocą nowoczesnych odkurzaczy piorących lub ekstraktorów ciśnieniowych. Po materiale rozprowadzany jest specjalny środek prespray, który dokładnie przenika do głębszych warstw materiału, rozmiękczając i rozpuszczając brud. Następie, zanieczyszczenia wraz ze środkiem czyszczącym są odsysane. Jednocześnie odbywa się wstępne pranie tapicerki. Jeśli na materiale pozostaną plamy, fachowiec wykorzysta odpowiednio dobrany odplamiacz do stosowania miejscowego. To właśnie nowoczesne detergenty pozwalają uzyskać optymalne rezultaty.

Jakie korzyści oferuje usługa wykonana przez specjalistów?

Lista korzyści oferowanym nam przez profesjonalne czyszczenie tapicerki jest bardzo rozległa. Przede wszystkim, zyskujemy nienagannie czyste i pachnące meble. W trakcie usługi wyeliminowane zostaną niebezpieczne drobnoustroje oraz alergeny, co wpłynie na wyższy poziom higieny wnętrza. Czyste i odświeżone meble mają duży wpływ na lepsze samopoczucie domowników. Sprzyjający mikroklimat ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Regularne czyszczenie wykładzin biurowych i mebli tapicerowanych ma również zalety ekonomiczne. Taka usługa wydłuża żywotność mebli, zapobiega blaknięciu i starzeniu się materiału i sprawia, że meble prezentują nienaganny wygląd przez wiele lat. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większa liczba mieszkańców Warszawy decyduje się profesjonalne pranie tapicerki. To stosunkowo niewielki wydatek, który może zaoferować nieproporcjonalne korzyści na wiele miesięcy.

Profesjonalny sprzęt i detergenty wykorzystywane przy praniu tapicerki

Samodzielne pranie tapicerki meblowej bardziej przypomina jej odświeżenie. Bez profesjonalnego sprzętu nie będziemy bowiem w stanie uzyskać oczekiwanych rezultatów. To główny powód, dla którego niezbędna jest usługa realizowana przez specjalistów. Czyszczenie narożników i kanap wymaga nowoczesnych odkurzaczy piorących lub ekstraktorów ciśnieniowych. Do większości mebli stosowana jest metoda prania ekstrakcyjnego. W przypadku mniej trwałych tkanin można zastosować szamponowanie lub kapsułkowanie. W praniu wykorzystywane są różnorodne detergenty: proszki, szampony, kapsułki z detergentem, spreje oraz oczywiście odplamiacze. Preparaty często są wzbogacone o antyalergeny, które zapobiegają ponownemu namnażaniu się roztoczy.

Ile kosztuje specjalistyczne czyszczenie narożników i kanap?

Decydując się na profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej w Warszawie, nie musisz obawiać się kosztownych wydatków. Koszt usługi zależy od liczby mebli, powierzchni tapicerki, a także metody, jaka zostanie wybrana przez specjalistę. Pranie niewielkich elementów, takich jak: krzesła, fotele czy pufy to wydatek rzędu 20 – 50 złotych za element. Więcej kosztuje czyszczenie narożników, kanap, tapczanów oraz innych, dużych mebli. Koszt takiej usługi to ok. 120-150 złotych. Przy okazji, warto wykonać pranie wykładzin w domu. To kolejna czynność mająca duży wpływ na poziom higieny. Za taką usługę zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych za metr, w zależności od rodzaju materiału.

Jak często należy prać meble tapicerowane?

W zdecydowanej większości przypadków, wystarczające okaże się jedno, profesjonalne czyszczenie tapicerki w ciągu roku. Usługę najlepiej zamówić w okresie wiosenno-letnim, gdy możemy otworzyć okna. Lepsza cyrkulacja powietrza skróci czas potrzebny do wyschnięcia materiału. Efekty prania tapicerki utrzymają się przez wiele miesięcy. Co jakiś czas możemy samodzielnie odświeżyć materiał, stosując się do wskazówek udzielonych nam przez specjalistę. Wówczas mamy pewność, że wybrana przez nas metoda jest w stu procentach bezpieczna dla naszych mebli.

Fachowe pranie wykładzin w Twoim domu

Wykładzina podłogowa to wciąż popularny produkt wykorzystywany do aranżacji wnętrz, takich jak korytarz, salon czy sypialnia. Warto co jakiś czas zamówić profesjonalne pranie wykładzin. Usługa ta przebiega w sposób bardzo zbliżony do czyszczenia tapicerki. Wykorzystywane są podobne metody, dostosowane do rodzaju materiału. Systematyczne czyszczenie wykładzin ma duży wpływ na jej żywotność, a także pozwala zachować wysoki poziom higieny w pomieszczeniu. Jest to szczególnie istotne w domach zamieszanych przez alergików. Zaletą są elastyczne terminy, dzięki czemu, pranie wykładzin może zostać przeprowadzone także w weekendy lub w godzinach wieczornych.

Zadbaj o nienaganny komfort i samopoczucie domowników

Czyste i pachnące meble zachęcają do odrobiny relaksu. Są naszym najlepszym przyjacielem podczas oglądania telewizji lub czytania książki. Jeśli chcesz, żeby Twój narożnik, kanapa lub fotele prezentowały nienaganny stan przez wiele lat, korzystaj z usług profesjonalnych firm oferujących pranie tapicerki w Warszawie. Usługa ta skutecznie wyeliminuje nawet starsze i uporczywe zabrudzenia, przywróci idealny koloryt tapicerki, usunie włosy i sierść zwierząt, a także pozbędzie się niebezpiecznych drobnoustrojów. Regularne pranie tapicerki zapewnia również ochronę materiału, dzięki czemu, meble zachowują swój wspaniały wygląd na dłużej.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )