Wstępna pomoc frankowiczom

Wstępna pomoc frankowiczom

Zgodnie z najświeższymi informacjami, ponad milion umów kredytów hipotecznych denominowanych we frankach zostało zawartych na przestrzeni ostatnich 15 lat. Ta liczba robi wrażenie, tym bardziej zważywszy na skalę nieścisłości, która ma miejsce w odniesieniu do tych umów. Jeśli należymy do grona klientów, którzy zostali niesprawiedliwie potraktowani przez bank, nie możemy się poddawać  – wystarczy że wykonamy kilka kroków, które z pewnością przybliżą nas do pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy. Jakie kroki powinniśmy przedsięwziąć, by zbliżyć się do szczęśliwego zakończenia sporu z bankiem, z którym zawarliśmy umowę kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich? Poniżej kilka porad, które z pewnością uporządkują naszą sytuację.

Zgromadzenie wszystkich dokumentów związanych z kredytem oraz odszukanie klauzul abuzywnych

Pierwsze i najważniejsze zadanie, które będzie gwarantowało sprawne przeprocesowanie naszych żądań to zgromadzenie całej dokumentacji związanej z wnioskowaniem i udzieleniem kredytu. Cała umowa wraz ze wszystkimi załącznikami i potencjalnymi aneksami umożliwi nam stwierdzenie, czy w naszym przypadku doszło do jakiegokolwiek zaniechania bądź pojawił się jeden z niedozwolonych zapisów. Kwestia znalezienia tych dokumentów w wielu przypadkach może być utrudniona – w końcu wielu z nas nie kolekcjonuje dokumentów sprzed kilku lub kilkunastu lat. Jeśli jednak chcemy solidnie podejść do kwestii uzyskania odszkodowania, musimy zadbać o kompletność tych dokumentów. Kolejna kwestia to znalezienie w naszej umowie klauzuli abuzywnej. Są to klauzule, które mogą dotyczyć wypłaty kredytu, spłaty kredytu, ubezpieczenia niskiego wkładu własnego oraz klauzuli dowolnej zmiany oprocentowania. Klauzula abuzywna w kredytach frankowych odwołuje się do przeliczania kwoty kredytu kursem kupna franka szwajcarskiego. Jeśli znajdziemy tego typu zapis, możemy liczyć na to, że nasza sprawa jest jedną z tych, wobec których istnieje uzasadnione roszczenie. Warto pamiętać, że o analizę dokumentów można poprosić specjalistę z inicjatywy https://www.stop-frank.pl/. To działanie bez dodatkowych opłat.

Analiza związana z dokładnym oszacowaniem odszkodowania

Często nie zdajemy sobie w 100%, na jakie odszkodowanie w istocie mogą liczyć klienci poszkodowani wskutek nieprawidłowości zapisów na umowie kredytu frankowego. Samodzielne wyliczenie może jednak sprawić dużo kłopotów nawet osobom, które są biegłe w kwestiach finansowych. W tym celu warto skontaktować się ze specjalistą do spraw frankowiczów, który pomoże nam w wyliczeniu dokładnej kwoty odszkodowania, na jaką możemy liczyć od banku. By otrzymać precyzyjną wartość odszkodowania, o jaką będziemy zabiegać, warto zgłosić się do kancelarii prawnej. W przypadku wątpliwości zachęcamy do lektury artykułów dostępnych pod adresem https://www.stop-frank.pl/artykuly.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )