Dekorowanie salonu

Dekorowanie salonu

Jeśli dopiero zaczynasz myśleć o udekorowaniu swojego domu, a na pierwszym miejscu znajduje się salon, możesz być przytłoczony połączeniem wszystkich elementów, aby stworzyć harmonijną i atrakcyjną całość. Musisz zastanowić się nad kolorami farb ścian, jakie meble już masz i czego potrzebujesz oraz jak je zaaranżować i wyposażyć. Ale pierwszą rzeczą, jaką należy sobie wyobrazić, jest to, jaki jest styl dekoracji. Pomaga tu oglądanie zdjęć salonów. Wiedząc to, otrzymujesz sygnały, które pomogą Ci podjąć decyzję dotyczącą mebli, kolorów farb, pokryć okiennych, wykładzin podłogowych i akcesoriów. Przeczytaj te wskazówki, jak zacząć, mając na uwadze styl dekoracji.

Meble

Powszechnym problemem jest brak wiedzy na temat aranżacji mebli w salonie. Najczęściej ludzie pchają sofę do jednej ściany, kilka krzeseł do drugiej i to wszystko. Ale aranżacja mebli to coś, co wymaga trochę więcej planowania. Należy wziąć pod uwagę ważne kwestie, takie jak wybór punktu centralnego, tworzenie obszarów rozmów i rozważanie przepływu ruchu.

Dywany

Dywaniki mogą być dużym problemem i wyzwaniem, aby znaleźć się w swoim pokoju. Istnieje kilka powodów, dla których warto ich używać, ale zanim kupisz coś po prostu dlatego, że ci się podoba, upewnij się, że znasz wszystkie praktyczne zasady dotyczące dywaników obszarowych. Najważniejszą kwestią w przypadku każdego dywanu jest rozmiar. Gdy dywanik jest zbyt mały, może to spowodować chaos w całym pokoju, więc upewnij się, że znasz najlepszy rozmiar dla swojego pokoju i sposób rozmieszczenia mebli. Wszystkie meble powinny znajdować się na dywanie, a idealnie powinno być około 30 do 50 cm gołej podłogi między krawędziami dywanu i ścianami pokoju.

Sztuka

Puste ściany są oznaką niekompletnego pomieszczenia. Nie oznacza to, że musisz wypełnić każdy centymetr, ale dekorowanie ścian sztuką jest ważne. To ważne, ale stworzenie kuszącego i spójnego wyglądu nie musi być drogie. To, co jedna osoba uważa za sztukę, może drastycznie różnić się od tego, co myśli ktoś inny. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest podążanie za swoim instynktem, jeśli chodzi o to, co lubisz i co będzie w twoim pokoju. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami dotyczącymi tego, co zawiesić i jak to ustawić, a następnie pozwól swojemu sercu być przewodnikiem.

Oświetlenie

Oświetlenie to dość złożony element każdego pomieszczenia. W salonach jest mniej niż w pomieszczeniach bardziej użytkowych, takich jak kuchnie, ale nadal istnieje kilka ważnych kwestii, których nie należy ignorować. Co najważniejsze, należy uwzględnić każdy z trzech głównych typów oświetlenia: nastrojowe, zadaniowe i akcentujące. Źródła światła należy umieszczać na różnych poziomach w całym pomieszczeniu. Weź pod uwagę żyrandole sufitowe lub oświetlenie wpuszczane, lampy stołowe i podłogowe oraz kinkiety ścienne.

Kolory farb

Wybór tylko odpowiedni kolor farby jest czymś wiele osób boryka się z, a jeśli istnieje jedna rzecz, że większość ludzi robi źle, to wybiera pierwszy kolor farby. Malowanie jest stosunkowo łatwe (malowanie może być uciążliwe, ale nie jest trudne) i jest niedrogie, więc najpierw wybierz droższe elementy, a następnie wybierz kolor na ich podstawie.

Pomiary

Bez względu na to, w jakiej części pokoju pracujesz, czy to dywaniki, zasłony okienne czy aranżacje mebli , upewnij się, że znasz ich idealne wymiary i wielkość przestrzeni, w której chcesz umieścić meble. Nikt nie zapamięta tego wszystkiego i nic nie jest utrwalone, ale warto mieć przy sobie podręczny przewodnik, dzięki któremu w razie potrzeby można się z nim zapoznać. Zasady dają dobre wskazówki, ale ostatecznie musisz zrobić to, co najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni i jest najbardziej przyjemne dla oka. To się liczy najbardziej.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )