Jak uczyć się języka lepiej? Proste sposoby niewymagające nakładów finansowych

Jak uczyć się języka lepiej? Proste sposoby niewymagające nakładów finansowych

Coraz większą popularność zdobywają platformy internetowe oferujące swoim użytkownikom darmowe lekcje języków. Często jednak skupiają się one na wyuczeniu prostych formuł, które nie tylko nie dają uczniom pewności siebie w języku, ale utrudniają przyśpieszenie procesu nauczania i wymagają przechodzenia po kolei lekcji według ich rozkładu. Dlatego żeby pomóc wam w poukładaniu wiedzy i nabyciu praktycznych umiejętności zebrałam kilka najważniejszych i sprawdzonych metod oswajania się z językiem.

Oglądaj seriale z napisami, a z czasem je wyłącz

Oglądanie seriali jest jedną z najpopularniejszych rozrywek i co ważne angażuje naszą uwagę. Jeśli zdecydujemy się na seans z napisami będziemy nie tylko chłonąć historię, ale także i język. Nasz mózg automatycznie wyłapie co ciekawsze zwroty, a jeśli powtórzą się kilka razy będziesz miał je w pamięci na dłużej. Gdy będziesz już bardziej obeznana/ny z językiem spróbuj wyłączyć napisy. Dzięki temu skupisz się tylko na słuchaniu, co pomoże Ci również z opanowaniem akcentu. Ta metoda jest świetna również dlatego, że nauczy Cię masy powszechnych zwrotów, których nigdy nie usłyszysz na zajęciach.

Czytaj książki w oryginale

To świetny sposób dla osób, które znają już dobrze język, ale chcą szukać nowych zwrotów czy zastosowań konkretnych wyrazów. Czytanie książek w oryginale zaznajamia Cię z pisownią oraz uczy czytać ze zrozumieniem. Dzięki temu nie będziesz przywiązany do „tradycyjnych” znaczeń słów, szybko nauczysz się wyłapywać je z kontekstu oraz poprawisz swoją zdolność szybkiego przekładania języka obcego tak, aby był w pełni zrozumiały. Jeśli nie masz dostępu do zagranicznej literatury, możesz czytać artykuły online lub przeglądać zagranicznego Instagrama.

Znajdź korespondencyjnego przyjaciela z zagranicy

Taka forma uczenia się języków była bardzo popularna przed erą Internetu, a teraz znowu nabiera na popularności. Nie ma lepszej opcji na naukę niż kontakt z native speakerem, nawet mailowy. Takiego znajomego możesz znaleźć na stronach przeznaczonych do tego celu albo po prostu zacząć pisać z różnymi osobami np. na Facebooku.

Wyszukuj znaczenia słów, których nie rozumiesz

Jeśli wpadnie Ci w oko jakieś słówko, którego nie znasz albo nie pamiętasz, nie ignoruj go. W nauce języka jest ważna systematyczna nauka nowych słówek. Nie zwracanie uwagi na jakieś z nich, bo akurat nie jest nam potrzebne może się okazać dużym błędem w przyszłości. Jeśli nie masz akurat czasu go sprawdzić, zapisz je sobie gdzieś w widocznym miejscu, żebyś pamiętał/a o jego późniejszym sprawdzeniu.

Mów

Nie ważne, czy będziesz mówił/a do siebie w lustrze, do znajomych w grze online czy do zagranicznych kontrahentów: spróbuj zmusić się do mówienia. Nie musisz idealnie znać języka, żeby płynnie się nim posługiwać, do tego wystarczą ćwiczenia. Nie zdobędziesz komunikatywnego poziomu znajomości języka, jeśli nie będziesz starał/a się nim porozumieć. Nie wszystko musi Ci od razu wychodzić. Możesz się jąkać, długo dobierać słowa, ale im dłużej ćwiczysz, tym lepsze będą efekty i zanim się obejrzysz będziesz płynnie rozmawiać w danym języku.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )