Na czym polega facility management w Warszawie?

Na czym polega facility management w Warszawie?

Facility management to systematyczne, długoterminowe podejście do zapewnienia, że budynki i tereny organizacji są w dobrym stanie. Plan kompleksowej konserwacji obejmuje regularne kontrole i naprawy wszystkich głównych systemów, w tym hydraulicznych, grzewczych i chłodzących, przeciw pożarniczych, elektrycznych, dachów, okien oraz drzwi.

Co to jest facility management Warszawa?

Facility management w Warszawie to metoda konserwacji polegająca na utrzymaniu obiektów i urządzeń w dobrym stanie technicznym i przedłużeniu okresu ich użytkowania. Kompleksowa konserwacja obiektów oznacza wszechstronną konserwację obiektów, obejmującą wymianę części, usuwanie i naprawę w przypadku integralnych uszkodzeń. Można ją stosować w przypadku budynków, mostów, tuneli, zapór i innych dużych konstrukcji; zakładów przemysłowych, takich jak fabryki i kopalnie; lotnisk lotnictwa cywilnego; statków; sieci przesyłowych energii elektrycznej itp.

Trzy etapy konserwacji budynku

Facility management jest podzielony na trzy etapy, a mianowicie klasyfikację, konserwację i inspekcję.

  • Klasyfikacja jest pierwszym etapem kompleksowej konserwacji obiektów. Opiera się ona na rzeczywistej sytuacji obiektu, jego funkcji i wykorzystaniu w celu określenia, czy jest on w stanie normalnym czy nienormalnym.
  • Konserwacja jest drugim etapem kompleksowej konserwacji obiektów. Konserwację można podzielić na dwa rodzaje: leczenie konserwatorskie i naprawę. Zabiegi konserwacyjne odnoszą się do tych zabiegów, które mogą sprawić, że sprzęt lub budynek nadal zachowują swoje funkcje poprzez zmianę ich składu lub struktury, tak aby dostosować się do nowych warunków – naprawa odnosi się do tych zabiegów, które mogą przywrócić normalną funkcję poprzez naprawę uszkodzonych części lub wyeliminowanie ukrytych wad w krótkim okresie czasu.
  • Inspekcja jest trzecim etapem kompleksowego utrzymania obiektów. Obejmuje ona głównie inspekcję funkcjonalną i inspekcję strukturalną. Kontrola funkcjonalna ma na celu głównie sprawdzenie, czy sprzęt działa prawidłowo zgodnie z potrzebami użytkowników, natomiast kontrola strukturalna ma na celu głównie sprawdzenie, czy obiekt nie ma poważnych problemów, takich jak pęknięcia na ścianach/podłogach/sufitach itp.

Jeżeli szukasz profesjonalistów z zakresu Facility Managementu to sprawdź FM Solutions – www.fmsol.pl.

Podsumowanie

Facility management w Warszawie to metoda konserwacji, która polega na stałej kontroli obiektu. Może ona skutecznie obniżyć koszty utrzymania obiektów, wydłużyć okres eksploatacji urządzeń oraz poprawić jakość produktów. Jeśli szukasz firmy godnej polecenia to zerknij na FM Solutions.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )