Trening siłowy kobiet

Trening siłowy kobiet

Jeszcze do niedawna trening siłowy zarezerwowany był jedynie dla mężczyzn. Nawet siłownie dzieliły się na strefy z wolnymi ciężarami, w których przebywali jedynie Panowie oraz na strefę cardio dla Pań. Jednak obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na trening siłowy. Nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie, wszystkie przeciwwskazania z tym związane dalece mijają się z prawdą. W rzeczywistości trening siłowy pozwala kobiecie wspaniale wymodelować sylwetkę oraz pomaga osiągnąć upragnione cele i zamierzenia.

Czy kobiety mogą trenować siłowo?

Wiele kobiet boi się treningu siłowego ze względu na obawę przed zbudowaniem „męskich mięśni”. Na szczęście lęk ten jest zupełnie nieuzasadniony. Panie mogą bez wahania sięgać po większe ciężary, a efekty będą naprawdę spektakularne.

Kształt sylwetki oraz mięśni są oczywiście efektem treningu, ale wynikają w dużej mierze z genów oraz hormonów. To męskie predyspozycje oraz wysoki poziom testosteronu pozwalają budować Panom tak imponującą muskulaturę. Kobiety mają zupełnie inną gospodarkę hormonalną, nie mówiąc już o uwarunkowaniach genetycznych. Te naturalne różnice sprawiają, że Panie charakteryzują się odmienną sylwetką. Nawet intensywny trening siłowy nie jest w stanie zmienić tego, co stworzyła Matka Natura. Oznacza to, że lęk przed „męskimi mięśniami” jest zupełnie bezpodstawny. Kobiety, ze względu na znacznie niższy poziom testosteronu i genetykę, nie zbudują tego rodzaju muskulatury. Trening siłowy pozwoli im natomiast wspaniale wymodelować sylwetkę.

Dlaczego warto trenować siłowo?

Trening siłowy posiada wiele zalet, które sprawiają, że warto włączyć go do swojego planu treningowego. Nie oznacza to, że należy teraz zupełnie porzucić ćwiczenia cardio, ulubioną zumbę czy bieganie. Trening siłowy może stanowić świetne uzupełnienie tego rodzaju aktywności. Wpływa bardzo korzystnie na technikę, postawę ciała oraz oczywiście wyniki sportowe.

Ćwiczenia cardio to świetny sposób na pozbycie się nadmiaru zbędnych kilogramów. Trening siłowy pozwala natomiast rozbudować mięśnie. To właśnie ten drugi aspekt odgrywa rolę decydującą w kwestii modelowania sylwetki. Kształtne ciało można osiągnąć właśnie poprzez ćwiczenia siłowe. Zbudowane mięśnie natomiast zostają odsłonięte dzięki zbilansowanej diecie i aktywności cardio.

Trening siłowy zwiększa „moc” organizmu. Wpływa korzystnie na prawidłową postawę ciała. Modelują sylwetkę, buduje „brazylijskie pośladki” oraz wymarzone dwa paski na brzuchu. Koryguje również wady i dysfunkcje w postawie np. u biegaczy.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )